Tento náš zájezd může být ideálním doplňkem pro ty z vás, kteří si Čínu zamilovali a chtějí z ní poznat více. Soustředí se na oblast historicky nazývanou Mandžusko a k tomu ještě  týden navíc v Korejské Lidově Demokratické Republice.  

Poznávací zájezd Mandžusko a Severní Korea

Níže uvedený program je stvořen pro cestovatele, kteří toho chtějí hodně poznat, uvědomují si, že Čína je obrovskou zemí a vzdálenosti zde jsou extrémní, tudíž přesuny budou dlouhé a času na odpočinek bude málo. Zájezd není fyzicky náročný, ale cestovatelsky jistě ano. Kdo chce vidět většinu z níže uvedeného, pro toho nebudou dny končit ve tři či čtyři odpoledne. Je to cesta pro ty, kteří umějí překonat těžkosti cestování, chtějí se nechat naplnit Čínou až po okraj a pak si říci - teď to mohu měsíce v klidu zažívat... Týdenní přídavek v Severní Koreji bude nutně realizován ve spolupráci s místní cestovní kanceláří, neboť jinak to v této zemi ani nelze.

Pozn: První týden zájezdu Mandžusko a Severní Korea je součástí měsíčního zájezdu Velká cesta Čínou II. Těm z vás, kteří si zvolili pouze tuto část, nabízíme možnost individuálního prodloužení o několik dní v Pekingu před vlastním zájezdem nebo po jeho skončení. Zajistíme vám ubytování dle požadavků, doporučíme program, případně zajistíme výlet s místní CK na Velkou čínskou zeď. Rovněž se můžete informovat na možnost spojit tento zájezd s předcházejícím blokem, s cestováním především po státě Gansú nebo s námi uskutečnit celou pětitýdenní velkou cestu.

GARANTUJEME USKUTEČNĚNÍ TÉTO AKCE. PŘIVÍTÁME DALŠÍ ÚČASTNÍKY.

 

  • Termíny
  • 29. 04. 2021 - 17. 05. 2021
  • Počet dní
  • 19 dní
  • Cena zájezdu
  • 72 500 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 89 500 Kč

Předběžný program zájezdu Mandžusko a Severní Korea

Pozn: s výjimkou všem známého hlavního města Peking jsou v celém textu používány anglické přepisy názvů jednotlivých míst. Tímto se omlouváme těm, kteří se s tímto pojetím neztotožňují.

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, přímý let nebo let s jedním mezipřistáním do Pekingu. Přesun rychlým metrem z letiště, dle času a domluvy individuální program v Pekingu.

3. - 4. den: Palácové město Chengdé, které sice geograficky možná do Mandžuska nepatří, ale císařové si je zvolili za svou letní rezidenci, významem sem tedy jistě náleží. Přesun z Pekingu, možnost prohlídky vnějších chrámů - Puning, Putuozongcheng, Pule,... množství dle chuti a ochoty platit vysoká vstupné. Ráno druhého dne nejvýznamější památka - rozsáhlý komplex Binshu Zhanzhuang - císařský letní palác císařů mandžuské dynastie. Noční přejezd do Shenyangu

5. - 6. den:  Shenyang - nejkrásnější místo celého Mandžuska, Shenyang, sídlo mandžuských císařů. Císařský palác, menší verze pekingsdkého Zakázaného města. Severní hrob - rozsáhlý komplex, kde spočívá zakladatel mandžuské dynastie Qing, Huang Taiji. Changchun - hlavní město Mandžuska za japonské okupace. Císařský palác loutkového posledního císaře - viz film Bernarda Bertolucciho z roku 1987 Poslední císař. Noční přejezd do Baihé nebo Songjiaghé - dvou východisek do NP Changbai Shan.

7. - 8. den:  Changbai Shan Nature Reserve - největší přírodní rezervace Číny, pokrývající 2100 km2. Navštívíme nejkrásnější místa Severních Svahů - Nebeské jezero obklopené 16 vrcholy, vodopád Changbai, Malé nebeské jezero,... pokusíme se stihnout i dominantu Západních Svahů - kaňon Changbai Shan.

9. den:  Dandong - město na hranici se Severní Koreou. Tiger Mountain Great Wall - procházka po zrestaurované části Velké čínské zdi s minimem turistů - symbolické završení našeho předlouhého putování Čínou... A pagoda Jingjiang na stejnojmenném kopci - neméně symbolický otevřený pohled na území Severní Koreje - pro ty, kteří zde končí i pro ty, kteří se tam další den vydají.

10. den: Vlakem z Dandongu do Pchjongjangu, hlavního města KLDR. Socha prezidentů Kim Ir-sena a Kim Čong-ila. Socha Chollima ukazující nezlomnou duši korejského lidu.

11. den: Horská oblast Mount Myohyang, krásná scénická krajina. Mezinárodví hala přátelství, kde je vystaveno více než 100 tisíc darů pro prezidenty Kim Ir-sena a Kim Čong-ila. Chrám Pohyon z 11. st. z dynastie Koryo.

12. den: Prohlídka hlavního města. Monumentální památníky, náměstí, významné stavby. Brána Taedong, bronzový zvon, pavilon Ryongwang ze 6. století.

13. den: Cesta do Nampo. Největší přehrada v zemi West See barrage. Návštěva zemědělské farmy a místních rodin. Zpět do metropole, muzeum korejské války.

14. den: Kaesong a demilitarizovaná zóna mezi oběma Korejemi. Historické muzeum, expozice o dynastii Koryo. Navečer (pokusíme se zajistit) pro zájemce cirkusové nebo koncertní představení.

15. den: Cesta do Wonsanu. Mezinárodní dětský tábor, největší v zemi. Jezero Siping, pláž Wonsan. Cesta do pohoří Kumgang.

16. den: Túra v pohoří Kumgang k vodopádům Kuryong. Odpoledne jezero Sanripu, poté návrat do Pchjongjangu.

17. den: Čas na nákup suvenýrů, přesun na nádraží a návrat vlakem do Dandongu, příjezd v podvečer.

18. - 19. den: Návrat do Pekingu, přesun na letiště, odlet a návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Místní dopravu (vlak, autobus, minibus, MHD, taxi, loď), ubytování (turistické hotely -  dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku.

Celková cena 89500 Kč (72500 Kč zájezd + 17000 Kč letenka) platí pro 3-4 klienty.

1 klient: +10000 Kč

2 klienti: +4000 Kč

5-6 klientů: - 3000 Kč

7-8 klientů: -6000 Kč

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, strava, čínské vízum 3 000 Kč, vízum Severní Korea, pojištění stornopoplatků a léčebných výloh.

Letenky

Cena letenky (vč. letištních tax) je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Je potřeba předem zajistit čínské vízum, cena 3000 Kč. Vízum do Severní Koreje bychom vyřizovali na místě před vstupem do země.

Náročnost

Cesta zahrnuje mnohé poměrně dlouhé přesuny a je třeba s tím počítat.