Nový trekový zájezd pro léto 2020 do Bulharska s možností týdenního poznávacího rozšíření.

Vícedenní přechody nejznámějších bulharských pohoří Rila a Pirin

Letošní léto nebude přát výletům do dalekých zemí, pojeďme tedy někam blíže! Jako bolístku za zrušené mimoevropské zájezdy zařazujeme mimo jiné i tento trekový zájezd do Bulharska s možností jeho prodloužení o týden velmi intenzivního poznávání. Pro toho, kdo toto rozšíření využije, by se zájezd mohl klidně jmenovat podobně jako některé naše další zájezdy: "Bulharsko - všechny pecky v jedné cestě".  Dvoje nejvyšší hory si projdeme opravdu poctivě a poté si díky vypůjčenému autu budeme moci dovolit poznávání zbytku země od rána do večera. Cena týdenního prodloužení je 10 000 korun a zahrnuje pronájem auta, pojištění, benzín a turistické ubytování.

  • Termíny
  • 04. 08. 2020 - 18. 08. 2020
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 14 500 Kč
  • Cena letenky
  • 5 000 Kč
  • Celková cena
  • 19 500 Kč

Předběžný program zájezdu Treking v Bulharsku

1. - 2. den: Odlet z Vídně či Prahy, přílet do Sofie, v případě času počátek prohlídky města. Turistické ubytování na dvě noci. Výstup na Crni Vrch (2280 m), nejvyšší bod masívu Vitoša tyčícímu se přímo nad Sofií, s výhledy všude kolem a především dolů na metropoli.

3. - 7. den: Pětidenní přechod pohoří Pirin, který zakončíme v příjemném vinném centru Melnik. Z průsmyku Predela nastoupáme k chatě Javorov nebo až k chajdě Bunkera. Dále po jihozápadním úbočí hory Kutelo 2908 m směrem k nejvyššímu bodu pohoří - Vichrenu 2914 m, který samozřejmě také zdoláme. Kolem dalších vrcholů, např. Malka Todorka až k chatě Demjanitsa. Přes několik průsmyků postupně klesneme ke kapli sv. Eliáše, k Roženskému klášteru a do Melniku, příjemného vinařského centra se známými "pyramidami" v okolí. A konečně normální postel...

8. den: Přesun k slavnému Rilskému klášteru, prohlídka, odpočinek a relaxace v okolí kláštera nebo již začátek následujícího přechodu.

9. - 13. den: Pětidenní přechod pohoří Rila. Od stejnojmenného kláštera se vydáme k chatě Ivan Vazov. Dotkneme se nádherné oblasti Sedm jezer a poté již budeme míjet či překračovat spoustu vrcholů vysokých přibližně 2600 metrů - Damga, Dodov Vrch, Goliam Mermer, Maljovitsa 2729 m, Eleni vrch,...Kolem hory Vodni Chal 2683 dojdeme až k chatě Ribni jezera. Přes či kolem mnoha dalších vrcholů nakonec vystoupíme a zdoláme nejvyšší kopec celého Balkánu - horu Musala 2925 metrů vysokou. A od stejnojmenné chaty pak sestoupíme k lyžařskému středisku Borovec, kde celý trek zakončíme.

14. den: Návrat do Sofie, pokračování v prohlídce hlavního města. Rozloučení se s těmi, kteří se další den vrátí domů. Vypůjčení auta a večer tradá k moři.

15. - 16. den: Přesun na letiště, odlet a návrat domů nebo pokračování akce týdenní poznávačkou. Po nočním přesunu se vykoupeme v moři a začneme poznávat. Zlaté písky, Slunečné pobřeží - nejznámější letoviska navštívíme jen krátce, ale místa v okolí déle - Varna a její muzeum s tráckými a římskými artefakty. Nesebar s byzantskými kostelíky, Sozopol, zkamenělý les, ...

17. - 18. den: Oblast pohoří Rodopi - Kardžali - zajímavé skalní útvary i historické muzeum, Bačkovský klášter, s nádhernými barevnými freskami, asi nejkrásnější město Plovdiv s římským divadlem a krásnou architekturou. snad stihneme navštívit i Trigradsou roklinu a její Ďáblův chřtán.

19. den: Stará Zagora s neolitickými obydlími, údolí tráckých králů - věrná kopie hrobu Kazanlak, jejíž originál je pro běžného smrtelníka nedostupný.

20. - 21. den: Historické Veliko Tarnovo, hlavní město říše v 12.-14. století. Vesnice Arbanasi se zachalou architekturou. Poslední z triuvirátu nejimpozantnějších klášterů - Trojanský monastir. Pokusíme se stihnout i skalní útvary u města Belogradčik. Návrat do Sofie, vrácení auta.

22. den: Odlet a návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Společná pozemní doprava, veškeré ubytování (turistické hostely, tábořiště, chaty), českého průvodce, veškerou organizace akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, vstupné do NP a památek, cena za týdenní poznávací prodloužení 10000 Kč (předpokládaný konec 25.8.2020),  pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 5000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Středně náročný zájezd vhodný pro trekaře a milovníky Balkánu.

Vybavení

Vlastní stan, karimatka, spací pytel, vařič, vhodné boty na treky.