Adam’s Peak

Adam’s Peak je mimořádně se zelenající, 2 243 m vysoká, strmá  hora v centru Srí Lanky. Je posvátným místem pro buddhisty, hinduisty, křesťany a muslimy. Ti vykonávají  pouť na vrchol hory k buddhistickému klášteru, k malé svatyni s otiskem chodidla Buddhy, Šivy, Adama (v souladu se svým náboženství). Adam se při sestupu z ráje poprvé dotkl země právě zde nebo Buddha naopak  těsně předtím, než opustil tento svět. Podle toho vlastně je hora pojmenována. Společně s poutníky stoupají  vzhůru i turisté toužící zažít zde magický východ slunce. Za dobrého počasí bez mraků, s jedinečným kratičkým momentem, kdy můžete spatřit téměř pyramidální  stín hory. Ten vypadá, jakoby byl jen tak ve vzduchu a až za ním okolní horstvo a pláně.
Na vrchol se dá vyjít několika cestami. Z Dalhousie je trasa  nejčastější, nejkratší, nejrychlejší a také nejstrmější. Ideální je vyrazit brzy ráno (ve 3 hod), ještě za tmy. Trasa je celá až nahoru osvětlena. První část vede po betonové silnici a druhá, příkřejší, po 5 200 kamenných schodech. Kolem cesty je v  sezóně od prosince do května všude plno stánků s občerstvením a suvenýry.  A samozřejmě hodně lidí. K návštěvě je lépe vybrat okraj sezóny.Cesta na vrchol trvá zhruba 3-6 hodin, podle sezóny, množství lidí a fyzičky.

Na vrcholu, za dobrého počasí bez mraků, můžete zažít jedinečný kratičký moment, kdy spatříte stín hory, téměř pyramidální. Ten vypadá, jakoby byl jen tak ve vzduchu a až za ním okolní horstvo a pláně. Východ slunce viděný z vrcholu hory je skutečně magický. 

Adam’s Peak můžete navštívit na turistickém a poznávacím zájezduCK Rajbas:

Srí Lanka pohodově s polopenzí

Články o místech ze stejné oblasti: Adam’s Peak , Anuradhapura, Dambulla, Polonnawura