V severní i jižní části Kamerunu budeme mít k dispozici pronajatý kvalitní minibus a kromě služeb českého průvodce s námi budou celý program absolvovat i zkušení místní průvodci. Díky jejich znalostem se dovíte mnohé a dostanete i do míst, kam byste se sami dostali jen stěží a pokud ano, nebyli byste často vítanými hosty.

Aktivní poznávací zájezd do Kamerunu

Zájezd není fyzicky náročný, jen je třeba počítat s tím, že i v docela slušných ubytovacích zařízeních někdy zlobí sprcha, jindy záchod, prostě být připraven na to, že kvůli stoprocentně fungujícím službám se do této části Afriky nejezdí.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 44 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Kamerun

Vhodný termín: listopad, prosinec

1. den: Odlet z Prahy, Vídně nebo Mnichova, nutné mezipřistání, přílet do Douala, pouze krátká prohlídka centra města, pokud to čas dovolí.

2. - 5. den: Západní Kamerun, centrální vysočina. Působivá krajina, vlnící se kopce, vodopády. Fascinující sídla místních náčelníků. Regionální centrum Bafousam. Bandjoun – nejpůsobivější tradiční palác v západní a střední Africe. Navštívíme alespoň dvě ze čtyř nádherných muzeí na vysočině se sochami, maskami, kostými, hudebními nástroji a zbraněmi – jsou ve městech Bandjou, Baham, Babungo a Mankom, my s největší pravděpodobností navštívíta ta v Bandjou a Mankomu. Foumban – královský palác a Sultánovo muzeum, barvami hýřící trh, vesnice řemeslníků a umělců. Projedeme se alespoň kousek po trase tzv. „Ring Road“. Bude-li sjízdná cesta do vesnice Oku, uskutečníme jednodenní poměrně snadný výstup na Mt Oku ( 3012 m ). V dalším minikrálovství Bafut si kromě prohlídky paláce necháme v případě zájmu účastníků předvést krátké tradiční taneční a hudební představení.

6. den: Na cestě do Yaoundé se zastavíme se i u působivých vodopádů Chute de la Metche, kde lidé ještě postaru obětují bohům ve stylu náboženství woodoo. Hlavní město Yaoundé a noční přesun vlakem na sever do města Ngaounderé.

7. den: Ngaounderé – brána do muslimského severu. Palác „lamida“ ( místního náčelníka ), kde žije se svými ženami. Pokusíme se být zde v pátek a být svědky tradiční ceremonie, kdy lamido v doprovodů svých hodnostářů vychází do mešity na páteční modlitbu. Možnost výletu k vodopádům Vina a ke kráterovému jezírku Tison.

8. den: Cesta na sever do města Garoua, návštěvy vesniček tradičních kmenů – malá vesnice lidu Fulani, vesnice lidu Duru, jejíž obuvatelé jsou svým vzrůstem podobní Pygmejům a vesnice lidu Mafa. Zastávka na teplé pivo v někdy samoobslužném baru u cesty. Garoua – umělecké centrum se spoustou výtečných suvenýrů, tržiště s produkty tradiční lidové medicíny.

9. den: Pokračování cesty na sever do města Maroua. Zajímavé zastávky po cestě – největší nedělní trh v celém severním Kamerunu ve městě Pitoua, fotopauza u skupinky baobabů, proláklina Grutas de Kola. Při troše štěstí uvidíme sklizeň a vážení bavlny. Výhledy na impozantní skalní monolit název Mindif.

10. - 11. den: Severní Kamerun. Úžasné scenérie pohoří Mandara, Rumsiki – vesnice zasazená do neskutečné, téměř měsíční krajiny. Krátký pohodový trek s místním vůdcem. Pestrá směsice lidí různých kmenů. Další vesničky v malebné krajině. Výlet do vesnice Oudjilla, sídla náčelníka, který má přes 50 manželek a téměř 200 dětí! Alternativně dle bezpečnostní situace výlet do Maga – Pouss, na samotnou hranici s Chadem. Život rybářských rodin na hraniční řece Logon, monumentální tradiční hliněná architektura.

12. - 13. den: Návrat do Ngaounderé a nočním vlakem zpět do Yaoundé a přesun do Kribi na závěrečné ( nejenom ) lenošení. Příjemné písečné pláže, teplé moře,…

14. den: výlet po řece k vesnici Pygmejů, krátké setkání s místní komunitou. Vodopády Lobé, jedny z mála, jejichž peřeje padají přímo do moře. Rybí tržnice v Kribi. Volno pro individuální návštěvy rybářských vesniček podél pobřeží – Eboundja nebo Ebodje – grilované ryby, pivo, palmové víno. Závěr jako z pohádky…

15. - 16. den: návrat do Doualy, přesun na letiště, odlet a návrat do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava ( pronajaté minibusy po téměř celou dobu zájezdu, vlak do Ngaounderé a zpět – lůžkové vozy 1. třídy v kupé pro 4 lidi ), ubytování, místní anglicky mluvící průvodce během téměř celého zájezdu, českého anglicky mluvícího průvodce, organizaci celé akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, fakultativní výlety nad rámec výše popsaného programu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, kamerunské vízum ( vyřídíme za cca 3000 Kč). Příplatek za samostatný pokoj 4000 Kč. Odletová taxa cca 20 USD

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Možnost rozšíření zájezdu o výstup na Mount Cameroon, nejvyšší horu Západní Afriky, 4095 m. Jedná se o jednoduchý turistický výstup, který je sice možno zvládnout za dva dny, ideální je ovšem výstup třídenní. Třídenní rozšíření je za cenu 7000 Kč, která zahrnuje následující: doprava Kribi – Buea a Buea – Douala, český a místní průvodce, povolení k výstupu a všechny možné i nemožné poplatky. Nezahrnuje pouze to, co si můžete a nemusíte dokoupit – nosiče, stan, karimatku,… Cena platí při minimálně 4 zájemcích, při menším počtu lze cenu domluvit dohodou nebo využít našich znalostí a podniknout toto rozšíření sami bez českého průvoce.

Doprava

V severní i jižní části Kamerunu budeme mít k dispozici pronajatý kvalitní minibus a kromě služeb českého průvodce s námi budou celý program absolvovat i zkušení místní průvodci. Díky jejich znalostem se dovíte mnohé a dostanete i do míst, kam byste se sami dostali jen stěží a pokud ano, nebyli byste často vítanými hosty