Tento rozsáhlý a programově kompletní zájezd do Botswany jsme úspěšně absolvovali v roce 2016 a rádi bychom ho s Vámi zopakovali. Ubytování bude převážně ve stanech – kromě tábořišť jsou sice v rezervacích i turistické lodžie, ale cena za jednu noc se zde často pohybuje od 750 do 1200 USD, tedy od 15000 do 25000 Kč. Botswana je neuvěřitelně drahá i na africké poměry – proto do ní většina CK jen tak nakoukne. My si ji ale za přijatelnou cenu vychutnáme důkladně! Zájezd je značně monotématický, je určen především pro milovníky zvěře a africké krajiny.

Poznávací zájezd do Botswany

 Přihlášky je potřeba kvůli povinným rezervacím tábořišť podávat nejlépe alespoň s ročním předstihem!

Uzávěrka bude 10 měsíců před začátkem akce! Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 

 

 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 59 500 Kč
 • Cena letenky
 • 24 000 Kč
 • Celková cena
 • 83 500 Kč

Předběžný program zájezdu Botswana

Vhodný termín: červenec, srpen, září

1. - 2. den: Odlet z Prahy, Vídně nebo jiného nástupního místa, přílet do Johannesburgu a přelet do Maunu. Zapůjčení vozidel 4 x 4, ubytování v hotelu nebo kempu v Maunu či blízkém okolí

3. – 5. den: Delta Okavango – rezervace Moremi. Unikátní území, největší vnitrozemská říční delta na světě, možnost vodního výletu motorovým člunem či tradiční dřevěnou loďkou mokoro řízenou zručným pádlařem spletí kanálů. Pro milovníky přírody a zvěře neskutečný zážitek - obrovské množství antilop, žiraf, zeber, slonů, budeme-li mít štěstí, narazíme i na lvy, hrochy, buvoly,...

6. – 7. den: Přesun do nehostinné, ale unikátní pouště Kalahari. Solné pláně Makgadikvadi a Nxai – kolem první projedeme, druhou prozkoumáme, včetně proslulých a nádherných Bainesových baobabů, vypadajících stejně jako před více před sto lety. Docestování do Kasane, městečka na severovýchodě země, východiska do NP Chobe.

8. – 9. den: Národní Park Chobe: dvoudenní projíždění kolem řeky Chobe, vlastně se jedná o nepřetržité safari, téměř v každém ročním období velká koncentrace zvěře a ptáků. Stáda slonů a buvolů jsou zde obrovská a je velká pravděpodobnost, že v noci nějaké takové stádo projde i v těsné blízkosti Vašeho tábořiště. Návrat do Maunu.

10. den: Volný den na vlastní fakultativní aktivity (a jediný den odpočinku pro řidiče aut). Z nejatraktivnějších možností uvádíme dvě: výlet lodí po řece Chobe s pozorováním zvěře z vodní hladiny nebo celodenní výlet do Zimbabwe s místní CK na proslulé Viktoriiny vodopády.

11. - 12. den: Průjezd srdcem NP Chobe, oblastí močálu Savuti Marsh. Těžkou písečnou cestou se dostaneme do stejnojmenného kempu a odtud podnikneme poslední odpolední a ranní safari. Absolutně největší šance na setkání se smečkou lvů a dokonce jsme zde krásně viděli i leoparda! Běžné druhy zvěře jsou i zde samozřejmostí. Dle podmínek cestou písku či cestou bažin zpět do Maunu.

13. – 14. den: Dlouhý přesun na severozápad země. Mýty a legendami opředené kopce Tsodillo Hills, posvátné místo původních obyvatel Sanů i jejich následovníků. Mystické místo, sídlo duchů. S místním průvodcem nebo sami si prohlédneme proslulé skalní malby během dvou tůr. Odpoledne prvního dne projdeme nejčastěji navštěvovaný Rhino Trail, dopoledne pak zvolíme jeden z dalších tří okruhů. Přesun zpět do města Maun.

15. – 16. den: Loučení s Botswanou, odlet a návrat domů.

 

Poznámky:

1. Program v Tsodillo Hills může být zkrácen na jeden dlouhý den (takto jsme to absolvovali v roce 2016) či zcela vynechán, vyskytnou-li se takové problémy s auty, které způsobí zpoždění předcházejícího programu. Jedná se tedy i o jakési rezervní dny, které vzhledem k charakteru akce prostě musíme mít k dispozici.

2. Podmínky uskutečnění akce: za uvedenou cenu se akce uskuteční při počtu 10 - 11 klientů. Z bezpečnostních důvodů (nikoli, že by bylo nebezpečno, ale cesty jsou těžké a je nutné si v případě potřeby pomoci) akci nepojedeme pouze se dvěmi auty, chceme, abychom obsadili auta tři. To také znamená, že z řad klientů potřebujeme dva dobré řidiče schopné toto odřídit, se zkušenostmi nejlépe i s řízením vozu 4 x 4 a technickými schopnostmi na minimální úrovni výměny kola, apod. Sleva pro řidiče je vzhledem k vyjímečnosti akce také výjimečná, činí 15 000 korun a vyplacena bude zpětně.

3. V roce 2016 se akce naprosto úspěšně, bez jakýchkoli problémů uskutečnila v plném počtu 12 klientů, byla plánována 3 roky a již cca 2 roky před jejím konáním byla obsazena. Vzhledem k nabytým zkušenostem nám nyní pro organizaci akce na rok 2018 stačí méně času, ale uzávěrka 10 měsíců před zahájením akce platí absolutně. Na takovou cestu se nelze hlásit na poslední chvíli. Chcete-li v Africe prožít výjimečný zájezd, musíte plánovat dlouhodobě, jinak to není možné.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidel, palivo do vozidel, veškeré vstupné do všech NP, veškerá ubytování – většinou tábořiště, jen občas něco lepšího. Průvodce, GPS, satelitní telefon, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, aktivity nad rámec základního programu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenek je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 24 000 Kč. Více informací zde.

Další informace

O uskutečnění se akce se musí rozhodnout téměř rok před jejím začátkem. Vše v Botswaně musí být rezervováno se značným předstihem. Nepustí Vás do žádného NP, pokud nemáte zajištěno ubytování a počet míst je velmi omezen. Proto nemůžeme spoléhat na to, že bychom vše potřebné dokázali zajistit několik týdnů před konáním akce. Z tohoto důvodu také bude mít akce jiný harmonogram plateb a jiné podmínky stornování než ostatní naše akce.

Recenze

 • Dobry den, pred niekolkymi dnami sme sa vratili zo zajazdu Botswana + Zimbabwe. Cestu sme absolvovali s Jindrom Nebojsom a - opat nesklamal. Navstivili sme mnozstvo zaujimavych miest, a hoci tam bol aj on 1.x, vsetko vyslo na "vybornu"! Este triedime fotky a dojmy, ale uz aj premyslame, kam buduci rok. A urcite opat s CK Rajbas. Vdaka.

  Kopecki H+L

 • Milý Jindřichu, v posledních dnech jsem přemýšlel o zážitcích z naší cesty Botswanou a Zimbabwe. Nakonec si myslím, že jsou to zcela nesouměřitelné kvality prožitků. Neodmyslitelně k nim však patří Tvůj vklad a vždy přítomná linie cesty, která se jakoby sama od sebe odvíjí. Víme všichni, že to tak není, že se neodvíjí nic samo jen tak. Opisovali jsme "smyčky" Botswanou, používám záměrně Tvůj termín. Ty smyčky zdánlivě nelogické, jsou určitě tím nejrozumnějším, jak šlo cestu konstruovat. To je mi nyní po cestě zcela zřejmé. Botswana se tím stala vlastně hrou s terénem, výzvou pro řidičské zážitky a jedinečným divadlem zvěře, aniž by se cokoliv zadrhlo nebo další fáze cesty prostě přerušilo. Děkuji za provokativní nápad smyček. Snad nejhezčí je zpětně dojem ze Savuti. Určitě je to pro mě vůdčí vzpomínka na Botswanu. Zimbabwe nás všechny překvapilo. Myslím, že je to jedinečný prostor právě svojí členitostí krajiny, neobvyklou přítomností kulturních lokalit. Určitě je to cíl pro samostatnou africkou cestu, ale pak i s několika dny safari v nějakém zimbabwském národním parku. Toho nám na naší cestě ale nebylo třeba, byli jsme již nasyceni. Menší skupina a zrání programu už podmínila znatelně rozvolněnější strukturu cesty, a tak to bylo i dobře. Díky za cestu.

  Robert Matička