Přihlásíte-li se na tento zájezd, poznáte dokonale téměř všechny hlavní přírodní i historické krásy ostrovů Palavan a Visayas. Čeká Vás koupání i šnorchlování, trochu koloniální historie a pestrá současnost, výlety mezi pobřežními lagunami, k vodopádům, za zajímavostmi přírody nebo třeba do  jeskynního komplexu Crystal Cave. 

Filipíny poznávací a trekingový zájezd

 

 

  • Termíny
  • 12. 03. 2022 - 28. 03. 2022
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 29 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu Filipíny - Palavan a Visayas - ostrovní rapsodie

1. – 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, mezipřistání, přílet do Manily, hlavního města Filipín. V závislosti na zakoupených letenkách (na době příletu) zahájíme prohlídku hlavního města nebo ji (pravděpodobněji) zcela necháme na pozdější dobu. Opevněné město Intramuros, pevnost Santiago, Casa Manila, nejstarší filipínský kostel San Augustín. Španělské koloniální domy, katedrála, budova radnice s hodinovou věží. Park Rizal s muzei, galeriemi a monumenty.

3. - 6. den: Ostrov Palawan. Z centrálního města Puerto Princessa se vydáme na výlet do podzemní řeky a krátkou procházku tropickou džunglí.  Několik dnů v tomto úvodním bloku si ale především užijeme pohody a úžasných scenérií souostroví Bacuit poblíž městečka El Nido. Společně podnikneme nejkrásnější celodenní výlet - tzv. trasa C - spojený s možností báječného šnorchlování či koupání v oblasti plné sněhobílých plážiček, lagun a zátok, svojí krásou snad předčí i známé oblasti jižního Thajska či severního Vietnamu. Ostrov Tapiutan, ostrov Matinloc a jeho Secret Beach a mnohé další neobjevené klenoty. Možnost dalšího výletu či odpočinku na pláži Corong Corong.

7. den: Návrat do Puerto Princessa a přelet do Cebu, uzlového bodu centrálního souostroví Visayas. Bazilika Minore del Santo Niňo, Magellanův kříž, výhledy z pevnosti San Pedro.

8. - 9. den: Přeplavba do města Tagbilaran na ostrově Bohol. Katedrála sv. Josefa. Celodenní výlet po ostrově: pohlednicová vyhlídka na „čokoládové kopce“, návštěva Tarsier centra, kde uvidíme maličké ohrožené opičky nártouny. Motýlí farma, možnost plavby na řece Loboc s obědem na lodi, ruinové staré kostely San Pedro v Lobocu a Baclayon. Možnost trávení volného času na nádherné pláži Alona na přilehlém ostrůvku Panglao.

10. - 12. den: Přeplavba na ostrov Negros do města Dumaguete. Výlety za přírodními krásami v okolí města - nádherný vodopád Casaroro, jeskynní komplex v Mabinay s úžasnou jeskyní Crystal Cave, národní park Twin Lakes s procházkou kolem jezera. Výlet na maličký ostrůvek Apo s nádherným šnorchlováním a téměř zaručeným pozorováním mořských želv.

13. - 14. den: Konečně cesta i místním busem - přes celý ostrov na sever do města Balocod. Katedrála sv. Sebastiána, autentické tržiště bez turistů, kulinářské Manokan Country, kde si dáme na společnou večeři místní pověstná kuřata. Městečko Silay s bohatou historií a zachovalými historickými domy místních cukrových baronů. Navštívíme dům Bernandino Jalandoni a možná i dům Hofileňa, můžeme se občerstvit v rovněž historickém domě, nyní luxusní pekárně El Ideal. Lodí přeplujeme na ostrov Panay do města Iloilo, odkud navštívíme trojici historických kostelů ve městech Miagao (UNESCO), Guimbal a Tigbauan.

15. - 16. den: Přelet zpět do Manily, pokračování či zahájení prohlídky hlavního města, viz výše. Setkání se s účastníky zájezdu "Filipíny - krásy ostrova Luzon", naopak rozloučení se s těmi, kteří nás opustí. Možnost výletu k sopečnému jezeru Taal s výstupem ke kráteru s brčálově zeleným jezírkem uprostřed. Pro zájemce o závěrečné nákupy obrovské centrum Robinson Plaza nebo dokonce ještě větší Asia Mall.

17. den: Přesun na letiště, odlet a po nutných mezipřistáních návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Kompletní dopravu (bus, minibus, taxi, motorové tříkolky, jeepy) včetně letištních transferů, ubytování, českého průvodce, pojištění proti úpadku CK. Výlet v El Nido včetně oběda na pláži, výlet do podzemní řeky včetně oběda, večeři v Bacolodu.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a národních parků (cca 40 USD), strava (není-li uvedeno jinak), fakultativní výlety a vlastní aktivity (další celodenní výlet do okolí El Nida cca 40 USD, Taal Lake (cca 40 USD), letištní poplatky (cca 200 Kč), pronájem vybavení pro šnorchlování, pojištění léčebných výloh a  stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenky a  přeletů Manila - Puerto Princessa, Puerto Princessa - Cebu a Iloilo - Manila je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Příplatek za single ubytování 4000 Kč.

Strava

Mimo obědy a večeře jmenovitě uvedené výše se předpokládá vlastní stravování. Snídaně mohou a nemusí být v ceně ubytování.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.