Přihlásíte-li se na zájezd Filipíny – všechny krásy Luzonu čekají Vás především přírodní lahůdky v podobě neskutečných rýžových a zeleninových teras, sopečná krajina například s možností výstupu na Mount Pulag 2922 m a samozřejmě také šnorchlování či koupání...

Filipíny poznávací a trekingový zájezd

 

 

  • Termíny
  • 26. 03. 2022 - 11. 04. 2022
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 29 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 49 500 Kč

Předběžný program zájezdu Filipíny - všechny krásy Luzonu

1. – 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, mezipřistání, přílet do Manily, hlavního města Filipín. Prohlídka starého centra města. Opevněné město Intramuros, pevnost Santiago, Casa Manila, nejstarší filipínský kostel San Augustín. Španělské koloniální domy, katedrála, budova radnice s hodinovou věží. Park Rizal s muzei, galeriemi a monumenty. Bude-li čas, nyní nebo na závěr zájezdu možnost výletu k sopečnému jezeru Taal s výstupem ke kráteru s brčálově zeleným jezírkem uprostřed.

4. - 5. den: Pronajatým minivanem se vydáme na sedmidenní okruh severním Luzonem. První z mnoha nádherných vyhlídek. Podvečerní centrum Banaue a další den již celý den v kraji neskutečných tisíciletých rýžových teras, jednoho z divů světa. Oblast Hapao poblíž Banaue, krátký trek k maličkým termálům a vyhlídky, vyhlídky, vyhlídky.

6. - 7. den: Oblast Batad, vyhlídka na amfiteátr rýžových teras, vodopády Tappiyah. Přes další vyhlídky do města Bontoc s překvapivě zajímavým muzeem, docestování do Sagady, údolí ozvěn a visící rakve, pohřební místo Lumiang s dalšími rakvemi, fantastická procházka velkou jeskyní Sumaging.

8. - 9. den: Zeleninové terasy při průjezdu filipínskými Kordillerami, mumie poblíž Kabayanu, příjezd do NP Mount Pulag. Registrace, nocleh v rodinné ubytovně. Brzy ráno výstup na druhou nejvyšší filipínskou horu Mount Pulag, 2922m. Vystupujeme jen posledních cca 500 výškových metrů, 2,5-3 hodiny nahoru, o něco méně dolů. Přesun do městečka v blízkosti sopky Mount Pinatubo.

10. den: Brzy po ránu popojedeme do místa, kde vyměníme náš minivan za džípy, které nás dramatickým korytem řeky dopraví pod sopku Mount Pinatubo. Po asi hodinovém výstupu se před námi otevře úžasný kráter vyplněný jezerem. Návrat a cesta do Manily, rozloučení se s posádkou našeho minivanu, přesun nočním klimatizovaným busem do Legazpi.

11. den: Okolí města Legazpi, kterému dominuje dokonalý kužel sopky Mount Mayon, bezpochyby jedné z nejkrásnějších hor světa. Po dopoledním odpočinku zkusíme štěstí na třech vyhlídkách: Lignon Hill blízko centra, u kostela Daraga s nádhernou barokní čelní stěnou z vulkanické skály a u zříceniny kostela Cagsawa. Fotka zvonice s pozadím Mount Mayonu je symbolem celých Filipín.

12. den: Šesti až osmihodinový trek s místním průvodcem po úbočí Mayonu. Na vrchol nás nepustí, ale i trek do prvého a druhého tábora místy bujným porostem a poté lávovým korytem je velkým zážitkem.

13. den: s místní CK podnikneme výlet do Donsolu a zakusíme jeden z největších možných zážitků - šnorchlování se žraloky velrybími. Nebudeme-li mít velkou smůlu, je setkání s těmito obrovskými parybami téměř zaručeno. Návrat a noční přesun zpět do metropole.

14. - 15. den: Zasloužená závěrečná relaxace na plážích v okolí městečka Puerto Galera na ostrově Mindoro. Možnosti výletů na šnorchlování či potápění nebo jen prozkoumávání okolních pláží . Odpolední definitivně poslední návrat do Manily.

16. - 17. den: V závislosti na zakoupených letenkách a čase ještě krátký pobyt v Manile, pro zájemce o závěrečné nákupy obrovské centrum Robinson Plaza nebo dokonce ještě větší Asia Mall. Přesun na letiště, odlet a po nutných mezipřistáních návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Kompletní dopravu (bus, minibus, taxi, motorové tříkolky, jeepney) včetně letištních transferů, ubytování, českého průvodce, pojištění proti úpadku CK. Zvolený výlet v okolí Legazpi včetně oběda, výlet na Mount Pulag, výlet na Mount Pinatubo. Upozornění: při týdenním okruhu severním Luzonem nezaručujeme ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Cena zájezdu nezahrnuje

Registrační a jiné poplatky, vstupné do NP i jiné při okruhu severním Luzonem (fixně 80 USD - vybere průvodce), stravu (není-li uvedeno jinak), fakultativní výlety a vlastní aktivity (druhý celodenní výlet do okolí Legazpi 65 USD, Taal Lake cca 40 USD), pojištění léčebných výloh  stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.