Jak jsme se sami přesvědčili, nastala ta správná doba k návštěvě této krásné země. V roce 2016 jsme s prvními pěti klienty podnikli expediční průzkumnou cestu po této díky mnoha předsudkům málo navštěvované africké země. A bylo to pro nás jedno z nejpříjemnějších cestovatelských překvapení. Relativně velmi kvalitní cesty, nepříliš obtěžující policisté, většinou velmi příjemní lidé. Ale hlavně - Zimbabwe toho má tolik co nabídnout! Zveme vás tedy do této země, buďte jedni z prvních, kteří ji s námi projedou a poznají! 

Cesta je navržena tak, aby ji bylo možné absolvovat běžnými auty a tudíž na rozdíl od Botswany nejsou hlavním cílem národní parky s pozorováním divoké zvěře. Navštívíme je také, nicméně soustředíme se i na jiné přírodní krásy a také a zejména na památky na stovky let stará africká království . Navštívíme čtyři z pěti památek UNESCO v Zimbabwe. 

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 44 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Zimbabwe

Vhodný termín: červenec, srpen, září

1 . - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po pravděpodobně dvou mezipřistáních přílet do Victoria Falls, převzetí aut, ubytování.

3. den: Dopoledne návštěva Viktoriiných vodopádů ( UNESCO ), jedněch z nejúžasnějších vodopádů světa. Právě zimbabwská strana skýtá ty nejlepší pohledy na hlavní peřeje, zejména nejmocnější Ďáblův katarakt. Odpoledne přejezd do Bulawaya.

4 . - 5. den: Národní park Matobo Hils ( UNESCO ). Nádherné skalní scenérie, jedny z nejhezčích v Africe. Působivý hrob Cecila Rhodese mezi mohutnými skalními monolity, četné jeskyně s desítkami skalních maleb. Určitě navštívíme nejméně dvě nejpřístupnější - White Rhino a Nswatugi cave a v rámci několikahodinového snadného treku od malebného jezera Togwana se pokusíme nalézt a prozkoumat i nejhodnotnější Nanke Cave.

6. den: Khami Ruins - fascinující, částečně zrekonstruované rujny, opět památka UNESCO. Hill Complex - bývalá královská rezidence a další plošiny se zbytky starých zdí. Přesun do kempu v blízkosti Velkého Zimbabwe.

7. den: Great Zimbabwe, největší historická památka na jih od Sahary ( UNESCO ). Velká Ohrada, kulatá stěna vysoká 11 metrů zdobená dekorativními kamennými vzory. Další komplexy v údolí. Starou cestou na Hill Complex, impozantní pevnost s úžasnými výhledy dolů na Velkou Ohradu. Cesta do Chimanimani.

8. - 9. den: Národní park Chimanimani. Vycházka k vodopádům Bridal Veil - Nevěstin závoj. Jízda do tzv. Base Campu a 2-3 hodinový trek k horské chatě. Dopoledne druhého dne alternativně výstup na téměř dvouapůltisícovou hraniční horu Binga, 2. nejvyšší horu Zimbabwe a zároveň nejvyšší horu Mozambiku nebo snadnější vycházky v okolí horské chaty - Skeleton Pass s výhledy do Mozambiku, jezírka, vodopády,..

10. - 11. den: Cesta do kempu Jabulani s prostorem na fotopauzy na přání - baobaby, vesničky s kulatými domečky, tržiště podél cest. Klidnější fakultativní program v okolí kempu, výběr z aktivit nabízených příjemnými majiteli, jedněmi z posledních bílých, kteří ještě nebyli připraveni o svůj majetek. Možné safari, vycházka k malým rujnám Bhila, jeskyně Bohyně deště, kde místní dodnes provádí své rituály. V pozdním odpoledni, za ideálního sluníčka, návštěva rujn Nalatale s dokonale rekonstruovanými úseky původních dekorativních zdí.

12. den: Cesta zpět do Bulawaya, návštěva dvou výjimečných muzeí. Železniční muzeum - staré lokomotivy, salónní vůz Cecila Rhodese, historie výstavby železnic v Jižní Africe. Národní přírodní muzeum, asi nejlepší svého druhu v Africe. Obsahuje mimo jiné nevídanou sbírku minerálů a třeba i vycpaného druhého největšího kdy uloveného slona. přesun do oblasti NP Hwange.

13. - 14. den: Národní park Hwange je nejznámějším parkem v Zimbabwe a jedním z nejlepších v celé Africe. Je domovem tzv. "velké pětky", nachází se tu tedy lvi, nosorožci, leopardi, sloni i buvoli a k tomu nesčetné množství antilop mnoha druhů, žiraf, zeber, pakoňů, atd. Po dnech plných dlouhých a rychlých přesunů konečně zvolníme tempo a budeme-li mít nezbytné štěstí, uvidíme zvěře jako mákokde jinde.

15. - 16. den: Poslední nákupy suvenýrů, odjezd na letiště, odevzdání aut a dlouhá, dvěma mezipřistáními prodloužená cesta domů.

Poznámky:

Pokud by z hlediska nákupu letenek či půjčení auta byla vhodnější varianta s příletem do Harare, pak bychom to udělali. Celý program, všechny jeho body, by zůstal zachován na 100%, změnilo by se pouze pořadí jednotlivých dnů na základě letových řádů.

Chcete-li absolvovat rafting na řece Zambezi nebo let nad vodopády, prosíme, abyste nám toto oznámili předem, nejpozději měsíc před začátkem akce.

Průvodcem tohoto zájezdu bude Tomáš Malý, náš osvědčený a oblíbený průvodce i na jiných zájezdech v této oblasti - Namibie a JAR, Swazijsko a Mozambik.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidel, palivo do vozidel, vstupné do všech NP, veškerá ubytování – často tábořiště, jen několikrát něco lepšího. Organizační zajištění celé akce, českého průvodce, GPS, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do muzeí a historických památek, aktivity nad rámec základního programu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenek je zahrnuta v celkové ceně 69 500 Kč do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Vízum v ceně 30 USD je možno zakoupit na kterémkoli hraničním přechodu či mezinárodním letišti.