Madeira je portugalské souostroví ležící západně od severní Afriky. Má statut autonomní oblasti a patří mezi celoročně vyhledávané lokality. Ani v zimních měsících teplota neklesá pod 18°C, protože Madeiru obtéká Golfský proud.

Madeira - ostrov věčného jara

Poleťte s námi na ostrov věčného jara a nechte se okouzlit nádhernou flórou a exotickým prostředím. 

  • Termíny
  • 02. 07. 2022 - 09. 07. 2022
  • Počet dní
  • 8 dní
  • Cena zájezdu
  • 18 000 Kč
  • Cena letenky
  • 10 000 Kč
  • Celková cena
  • 28 000 Kč

Program zájezdu na Madeiru

1. - 2. den: Odlet do Funchalu (hlavní město) – prohlídka staré čtvrti, uvidíte místní pevnost, katedrálu , navštívíte tržnici Mercado dos Lavradores – parádní přehlídka subtropického ovoce, květin a ryb. Monte – skvělé výhledy, stará panská sídla – quintas, poutní kostel Nossa Senhora (Panny Marie) s hrobem rakouoského císaře Karla I., exotická zahrada, pro zájemce možnost vyzkoušet místní raritu – jízdu v proutěných saních babosas.

3. den: Vyjedeme do sedla Encumeada (1007 m) – pěkné výhledy, můžete spatřit severní i jižní pobřeží. Na náhorní plošině Paul da Serra se nachází zajímavá oblast vřesovišť připomínající skotskou Vysočinu. Rabacal – turistika podél levády Risco ke stejnojmennému vodopádu a k 25 Fontes (25 pramenů). Navštívíte vavřínové lesy, pokocháte se skvělými výhledy do hlubokého údolí nejdelší madeirskou řeku Janela. Ribeira Brava – relaxace na pláži, kostel a náměstí dlážděné mozaikou, návrat do Funchalu.

4. den: Rybářská vesnice Camara de Lobos, vyhlídka z Cabo de Girao – jednoho z nejvyšších útesů světa (580 m), dále navštívíte lávovou jeskyni Sao Vicente a kapli sv. Rocha. Podél severního pobřeží se pak přesuneme do Porto Moniz. Zde jsou zajímavá mořská lávová jezírka, můžete se vykoupat a odpočinout si. Návrat do Funchalu, večer navštívíte starou rybářskou čtvrť Velha a budete mít možnost okusit tradiční madeirskou kuchyni. Zde je třeba zmínit a doporučit chutnou rybu zvanou espada (tkaničnice atlantická).

5. den: Terreiro da Luta – zastavíme se u pomníku Panny Marie, odkud je skvělá vyhlídka, přes sedlo Poiso (1400 m) vyjedeme na Pico do Arieiro (1818 m) – třetí nejvyšší vrchol ostrova. Zde můžete absolvovat asi 3h přechod pod Pico Ruivo (1862 m) – nejvyšší horu Maderiy, na kterou odtud potom můžete vystoupit, nebo si zvolit lehčí výstup z Achada do Teixeira (1592 m). Následně sjedeme do oblasti Santana, kde se dochovala původní obydlí se střechami z rákosu (tzv. casas de colmo), po cestě dále budeme míjet výrazný skalní útvar Penha de Aguia (Orlí skála), v Ribeiro Frio můžete obdivovat pstruží farmu a vyšlápnout si na vyhlídku Balcoes, odkud se otevírají pěkné pohledy do údolí nebo na nejvyšší vrcholy Madeiry. Návrat do Funchalu.

6. den: Přesuneme se na Eira do Serrado – vystoupíme na vyhlídku (1094 m), sestup do městečka Curral das Freiras, které leží v hlubokém kotli mezi horami. Zde si prohlédnete souvislé porosty jedlých kaštanovníků a ochutnáte místní likéry (kaštanový, višňový, banánový, maracujový aj.), návrat do Funchalu. Odpoledne si můžete vyjet pod útes Cabo de Girao, a to na replice plachetnice Santa Maria, na které se Kolumbus plavil do Ameriky. Navštívíte také vinné sklepy, kde ochutnáte proslulá madeirská vína a navštívíte botanickou a orchidejovou zahradu. Případně můžete zvolit tútu z Monte po levádě dos Tornos.

7. den: Přesuneme se na nejvýchodnější cíp ostrova, pěšky si vyšlápneme divočinou poloostrova Ponta de Sao Lourenco. Překvapí vás vyprahlá pustina a zajímavé skalní útvary. Navštívíte také datlovou oázu Casa do Sardinha, na cestě zpět můžete spočinout na pláži Prainha. Zpět do Funchalu. 8. den: Pokud nám zbude čas, můžete si prohlédnout městečko Camacha, kde se vyrábí proutěné zboží. Pak již přejezd na letiště a odlet domů. 

Cena zájezdu zahrnuje

Celková cena 28 000 Kč zahrnuje cenu zájezdu 18 000 Kč a cenu letenky do maximálního limitu 10 000 Kč.

Cena zájezdu zahrnuje: 7× ubytování v turist. hotelu ve Funchalu – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, pobytová taxa, kompletní doprava (pronajatý minivan, MHD, taxi), 7× snídaně, průvodce, cestovní pojištění léčebných výloh, informační materiály.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava (mimo výše uvedeného), vstupné, pojištění stornopoplatků (144 Kč).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 10 000 Kč. Více informací zde.

 

Služby za příplatek

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3500 Kč.