Nabízíme Vám procestovat malou ostrovní zemi Cabo Verde neboli Kapverdy tak, abyste ji poznali co nejdůkladněji, po všech jejích stránkách. Naše cesta je pro Vás připravena ve dvou variantách. Základní varianta vhodná pro každého Vám nabídne ostrovy Sal, Boavista, Santiago a Fogo, v závislosti na čase a letových a lodních řádech nám možná vybude jeden celý den také na ostrůvek Brava. Týdenní prodloužení zahrne pak zejména krátké či delší treky na neskutečně krásném hornatém ostrovu Sao Antao a jako vstupní a odletovou destinaci i trochu poznávání na Sao Vicente.

Aktivně poznávací zájezd na Kapverdy

Optimalizovaný program na základě naší cesty v roce 2017.

 • Termíny
 • 20. 11. 2021 - 04. 12. 2021
 • 20. 11. 2021 - 11. 12. 2021
 • Počet dní
 • 15 dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 32 500 Kč
 • 42 500 Kč
 • Cena letenky
 • 22 000 Kč
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 54 500 Kč
 • 67 500 Kč

Předběžný program zájezdu  Kapverdy

 

Sal 2 - 3 dny:

Letenky nás pravděpodobně nasměrují nejdříve na ostrov Sal, častý cíl charterových letů plných turistů mířících na pláže. Navštívíme zde zejména pozoruhodná soliska Pedra de Lume a městečko Santa Maria das Dores známé svými barevnými domečky a blízkými plážemi. A samozřejmě jako ostatní máme možnost spočinout na pláži před přesunem do Boavista. Ale zajedeme si také pod černý masív Serra Negra s krásnou a téměř vždy liduprázdnou pláží. Pro aktivní je zde možnost výstupu na Lví horu či dokonce na Monte Grande, nejvyšší horu ostrova 406m vysokou.

Boavista 2 - 3 dny:

Ostrov s nejkrásnějšími plážemi celého souostroví. Snad ještě stihneme okouzlující panenskou pláž Santa Monica, než tam vyroste obří hotelový komplex jako na sousední pláži Lacacao. Městečko Sal Rei s náměstím kousíček od tyrkysové pláže. Uvidíme i další nádherné pláže, např. Curral Velho.  Navštívíme písečné duny u vraku lodi Santa Maria. Pro zájemce o rozcvičku na Fogo a Sao Antao půldenní trek k majáku Ponta do Sol.

Santiago 2 - 3 dny:

Nejhistoričtější místo souostroví - Cidade Velha (UNESCO), první evropské město v tropech, historické centrum z 15. století, ukázka koloniální architektury. Pevnost Real do Sao Filipe, katedrála, kostel Nossa Seňora do Rosario, ruiny kláštera Sao Francisco, ... Atraktivní město Praia a jeho hlavní náměstí s katedrálou, městskou radnicí, prezidentským palácem a justičním palácem. Horské městečko Assomada a jeho Africký trh. Pro aktivní zájemce možnost půldenního treku v NP Serra Malagueta, pro pohodáře příjemný půlden v městečku Tarrafal s pěknou pláží.

Fogo (a Brava) 3-4 dny:

Ačkoli i zde si pohodáři najdou svoje, zde dostanou přednost horští vlci - Pico de Fogo 2829m je jednoznačně hlavním cílem a případný delší trek v okolí ho vhodně doplní. Majestátní sopka ostrovu zcela dominuje, vždyť i slovo fogo v překladu znamená oheň. Netrekaře zaujme městečko Sao Filipe, se svými dlážděnými uličkami a náměstími, kandidát na zápis do UNESCO.  Ponto do Salina - procházka k přírodnímu koupališti formovanému lávou. Pouze zbude-li čas a budou-li nám plavební řády příznivě nakloněny, přeplavíme se krátce na ostrov Brava a vychutnáme si snad nejkrásnější záliv ka Kapverdách - Faja d´Agua. Možnost lenošení, plavání, procházek. A s aktivnějšími podnikneme pěší tůru do vesnice Mato Grande a přes nejvyšší horu ostrova Fontainhas zpět do centra ostrova, městečka Villa Nova Sintra.

 

 Týdenní rozšíření zájezdu

Zatímco základní program je velmi pestrý a s výjimkou výstupu na Fogo vhodný pro každého, týdenní rozšíření klade důraz na aktivní pobyt a nebude organizován alternativní program k trekům, které během tohoto týdne absolvujeme. Je tedy vhodný zejména pro aktivnější a fyziky zdatnější jedince.

Sao Antao 4 - 5 dní:

Dramatická krajina severovýchodní částo ostrova s rozeklanými štíty a kaňony je úžasným místem a hlavním důvodem pro rozšíření zájezdu. Tento ostrov je skutečně perlou celých Kapverd. Nejméně po 4 dny budeme podnikat středně dlouhé nebo velmi dlouhé jednodenní tůry zdejšími ribeiras - kaňony, strže, neskutečné scenérie. Jedna tůra nás povede úžasnou pobřežní cestou zbudovanou nad divokým mořem.

Sao Vicente 1 - 2 dny: Nejdříve pouze nezbytná zastávka při cestě na Sao Antao, poté - po návratu - prohlídka pěkného přístavního koloniálního hlavního města Mindelo s frenetickou rybí tržnicí a blízkou pláží perfektní na závěrečné vykoupání. V případě času a pěkného počasí vyjížďka či túra na nejvyšší bod ostrova Monte Verde. Odlet zpět do Evropy.    

 

Důležitá poznámka: celková délka zájezdu 15, resp. 22 dní se může o jeden den lišit oběma směry. Úplné přesné dodržení termínu a délky nelze zaručit, neboť pro mezinárodní let připadá v úvahu pouze jediná letecká společnost TAP Portugal a pro vnitřní přelety také jen jedna místní společnost. Ani jedna tato společnost nelétá do každé destinace každý den a navíc obě často mění letové řády.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu na jednotlivých ostrovech, ubytování ( většinou pokoje pro dva s vlastním příslušenstvím, max. 2 - 3 výjimky ), český průvodce, organizace celé akce, pojištění CK proti úpadku. Dále případný lodní přesun Fogo - Brava a zpět a v rozšířené variantě Sao Vicente - Sao Antao a zpět.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné, aktivity nad rámec základního programu (např. lodní výlety), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Přesuny mezi ostrovy ( mimo dva výše uvedené ) jsou zahrnuty v předpokládáné ceně letenek.

Letenky

Cena letenek (mezikontinentální zpáteční letenka a přelety) je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 22 000 Kč (základní varianta) a 25 000 Kč (delší varianta). Více informací zde.

Náročnost

Základní varianta akce ja naprosto vhodná pro každého cestovatele. Všechny treky jsou v podstatě maximálně několikahodinové procházky. výjimkou jsou dva dny na ostrově Fogo, kde jsou treky náročnější, ale během této části zájezdu se jich není nutné účastnit.

Naopak v prodloužené variantě zájezdu není k trekům žádná programová alternativa a toto prodloužení je tedy určeno pro aktivní, fyzicky trochu zdatnější turisty. Treky zde mohou být i celodenní.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.