Maledivy i Spojené Arabské emiráty jsou lákavým cílem pro mnohé a my Vám nabízíme jedinečnou alternativu k tradičnímu zažitému vnímání těchto zemí - Malediv jako země luxusních resortů a Emirátů jako země pouze luxusu a světových obchodů.

S námi nebudete na Maledivách neprodyšně uzavření týden či dva v jednom resortu, ale navštívíte postupně dva zcela rozdílné tzv. "obydlené ostrovy" a navíc hlavní město Male. Budete moci odpočívat i podnikat výlety dle libosti a Vašich přání a finančních možností.

Maledivy a Spojené arabské emiráty

V Emirátech poznáte na rozdíl od většiny ostatních krátkodobých návštěvníků nejen Dubai, ale mimo jiné také emiráty Abu Dabí, Sharjah, Fujeirah či Ras-al Khajmah, pouštní oázy Liwa a Al Ain, prostě se během týdne seznámíte s celou touto nádhernou písečnou zemi.

 • Termíny
 • 19. 01. 2022 - 04. 02. 2022
 • 18. 01. 2023 - 03. 02. 2023
 • Počet dní
 • 17 dní
 • 17 dní
 • Cena zájezdu
 • 44 500 Kč
 • 44 500 Kč
 • Cena letenky
 • 15 000 Kč
 • 15 000 Kč
 • Celková cena
 • 59 500 Kč
 • 59 500 Kč

Předběžný program zájezdu Maledivy a Spojené arabské emiráty - dva světy v jedné cestě!

1. - 3. den: Odpolední či večerní cesta na letiště, odlet z Prahy chvíli po půlnoci, mezipřistání v Dubaji. Maledivy - noční hlavní město Male, kam se později ještě vrátíme. Ráno přesun lodí na atol Ari, ostrůvek Omadhoo. První koupání v průzračných vodách a lenošení na nádherné pláži.

4. - 5. den: Dva dny pobytu na Omadhuu. Krásná pláž a dobré šnorchlování poblíž nebo výtečné šnorchlování v rámci možného výletu na blízké útesy. Další možnosti výletů jsou např. návštěva resortu či piknik na opuštěném ostrově.

6. - 7. den: Ještě poslední ranní koupání, přesun zpět do Male, odpolední prohlídka havního města, ranní návštěva rybího trhu a následný přesun na ostrov Maafushi, do současné Mekky nezávislého cestování po Maledivách v atolu Jižní Male. Zcela jiný svět než poklidné Omadhoo - množství restaurací, cestovek a samozřejmě opět možnosti nepřeberného množství vodních aktivit. Seznámení se se všemi možnostmi a výběr těch pro každého nejzajímavějších na další dny.

8. - 10. den: Čas na lenošení či některé z mnoha nabízených aktivit. Díky velké konkurenci začínají ceny půldenních šnorchlovacích výletů již na 10 USD a např. návštěva resortu s obědem a možností neomezené konzumace všech nápojů stojí cca 100 USD - alespoň jednou je třeba si takový zážitek dopřát. Poslední den odpoledne návrat do Male, v případě času dokončení prohlídky města a večerní odlet do Dubaje.

11. - 12. den: Dubaj - největší město Spojených arabských emirátů. Pokusíme se stihnout co nejvíce. Dubajské muzeum, restaurované staré domy, např. Sheikh Saeed Al Maktoum House, historická čtvrt Al Fahidi, tradiční souky ( tržiště ) ve čtvrti Deira i jinde, další úžasná budova - věž Burj - al Arab a i nemuslimům přístupná sněhově bílá mešita Jumeirach. Výlet do "suchého" emirátu Sharjah, absolutního protipólu tradiční kosmopolitní Dubaje s částečně zrestaurovanou historickou čtvrtí, odpočinek, muzea  a tradiční tržiště.

13. den: Abú Dabí - hlavní město Emirátů. Přenádherná a volně přístupná mešita Sheikh Zayed Grand Mosque. Nejluxusnější hotel Emirate Palace. Chvilka na skanzen Abú Dhabí Heritage Village. Parky, muzea, nábřeží,...

14. - 15. den: Pouštní pohádka - pronajatým autem do oázy Liwa -  toto je skutečná poušť a skutečné duny, nikoliv to, co zažijí všichni ostatní při krátkém rutinním výletu s místní CK. Pohádková oáza, obří duna Mareeh i jiné. A zelená oáza Al - Ain s pevností, paláci a velbloudím trhem při hranici s Ománem.

16. - 18. den: Nejsevernější část SAE - navštívíme některé z emirátů, které dobře znají všichni sběratelé známek, např. Fujeira s velkou bílou mešitou a rozsáhlou pevností, a přespíme v dalším z nich Ras-al-Khaima. Návrat do Dubaje a pokus o dohnání toho, co jsme nestihli na začátku. Prostor pro ty, kteří si chtějí užít některou z dražších dubajských aktivit, např. neuvěřitelnou nejvyšší budovu světa Burj Khalifa a nádhernou fontánu poblíž nebo obří vodní akvapark či akvárium na umělém ostrově Palm Jumeirah. Brzy ráno posledního dne odlet z Dubaje a odpolední návrat do Prahy.

Cena zájezdu zahrnuje

Společnou dopravu po ostrovech, lodní přepravu v rámci jednotlivých uzlových ostrovů, ubytování na Maledivách v pokojích pro dva s příslušenstvím v místních čistých penzionech (guesthousech) se snídaní, v Emirátech v pokojích pro dva s příslušenstvím v nadstandartních až luxusních hotelech, pronájem auta a palivo v SAE, českého průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Uvedená cena platí pouze při dvou lidech ubytovaných na jednom pokoji. Pro individuálně přihlášené zájemce se pokusíme zajistit vhodného spolubydlícího. Cena za individuální ubytování je bohužel poměrně vysoká, nutno počítat s doplatkem cca 15 000 Kč. Počet klientů na zájezdu: 5 - 9 ( při počtu 6 - 9 přihlášených klientů by byl nutný jeden další řidič z řad klientů pro 3-4 dny řízení v Emirátech - sleva 5 000 Kč ).

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vlastní aktivity na Maledivách, v obou zemích stravu, vstupné do památek, muzeí, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné odletové taxy placené přímo na letišti.

 

Letenky

Cena mezikontinentální letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Zájezd je zcela nenáročný, vhodný pro každého.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.