Island otevřen reálně jen pro COVID očkované a pro osoby které COVID prodělali. Možnost přihlášky do 2.6.2021. Zájezd šitý na míru turistům, kteří si chtějí po túře dopřát zázemí ubytování pod střechou na jednom místě. Z něj podnikneme hvězdicovitě výlety v oblasti jihozápadního Islandu - navštívíme vulkanicky aktivní vnitrozemí poloostrova Reykjanes, 2.nejvyšší vodopád Islandu Haifoss, atraktivní Landmannalaugar (Duhové hory), pohoří Hengil,  sopky a monumentální útesy Vestmanských ostrovů.
Výhodou je, že můžeme jednotlivé výlety naplánovat s ohledem na aktuální počasí. Jak to už na Islandu často bývá, na jednom místě prší a o kus dál svítí slunce.

Zájezd na Island - turistika s ubytováním

  • Termíny
  • 02. 07. 2022 - 10. 07. 2022
  • Počet dní
  • 9 dní
  • Cena zájezdu
  • 27 000 Kč
  • Cena letenky
  • 9 000 Kč
  • Celková cena
  • 36 000 Kč

Předběžný program zájezdu - Krásy Islandu s turistikou

1den: Odlet z Prahy v 21.55 hod., přílet na Island ve 23.50 místního času (o dvě hod. méně), ubytování v nedalekém penzionu.

2. den: To nejlepší z poloostrova Reykjanes - Gardur, Gunnuhver, Grindavík, Krysuvík- Seltún. Uvidíme lávová pole s podivuhodnými krátery, zlom dvou kontinentálních desek s mostem mezi Evropou a Amerikou, pobřežní útesy s ptačími koloniemi a starými majáky, rybářské přístavy, geotermální pole s horkými bublajícími prameny. Pokud to aktuální situace dovolí, návštívíme Fagradalsfjall - erupce březen 2021. Muzeum Svět vikingů, kde budete moci vstoupit na palubu vikingské lodi, která doplula k americkým břehům. V případě příznivého počasí absolvujeme výšlap v geotermální oblasti Krysuvík (cca 2 hod.). Přesun do ubytování na jižní pobřeží do města Selfos.

3. den: Výlet lodí na Vestmannské ostrovy– vulkanické ostrovy s pohnutou historií. Katastrofická erupce sopky Eldfell v roce 1973 zavalila část města lávou a popelem, místo dostalo přezdívku Pompeje severu. Vystoupáme na ještě teplý vrchol sopky, odkud jsou nádherné výhledy. Prohlédneme si rybářský přístav, monumentální pobřežní útesy s koloniemi mořských ptáků, zejména papuchalků (symbol Islandu). Fakultativně můžeme navštívit mořské akvárium nebo muzeum věnované erupci sopky Eldfell, případně můžete i ochutnat speciality místní vyhlášené restaurace.

4. den: To nejzajímavější z jižního pobřeží – vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajökull (známá svojí erupcí z roku 2010), ledovec Sólheimajökull, Dýrholaey– Brána Islandu, Černá pláž, Trolí skály, městečko Vík - nejižnější místo Islandu (možnost navštívit manufakturu na výrobu islandských vlněných svetrů a dalších výrobků).

5. den: Navštívíme Thingvellir– nejvýznamnější místo islandské historie. Zde byl v roce 930 založen první parlament na světě. Je to i z přírodního hlediska pozoruhodné místo – největší geologický zlom, kde se rozestupují dvě kontinentální desky (severoamerická a euroasijská). Za příznivého počasí se projdeme v pohoří Hengil s krásnými vyhlídkami na největší jezero Islandu Thingvallavatn, nebo zvolíme koupání v teplé řece pramenící v těchto místech.

6. den: Vydáme se k nejznámější islandské sopce Hekle, která je známá svými častými erupcemi. Dále navštívíme kráterové jezero Ljótipollur a zlatý hřeb naší cesty Landmannalaugar – duhové hory. Koupání v přírodní teplé laguně, případně výstup na vyhlídkovou horu Bláhnúkur.

Geldingadalir volcaco z dne 1.6.2021


7. den: Dnes nás budou čekat nejnavštěvovanější místa Islandu, označovaná jako Zlatý okruh - vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád), gejzír Strokur, katedrála Skálholt, kráter Kerid. K tomu si přidáme několik méně známých, ale o to zajímavějších přírodních pozoruhodností. Na závěr dne navštívíme druhý nejvyšší vodopád Haifoss.

8. den: Prohlídka nejsevernějšího hlavního města Reykjavíku – katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami, rybářská restaurace, Perlan - vodojem s teplou vodou pro Reykjavík s vyhlídkou na město, sídlo presidenta. Fakultativní výlet za pozorováním velryb, rovněž fakultativně koupání v Modré laguně, přesun na letiště.

9. den: Odlet z letiště Keflavík v 00.40 hod., přílet do Prahy v 06:25 hod

K tomuto programu budou navíc zařazeny pěší túry v rozsahu 10 až 16 km (5 až 8 hod.) v převážně hornatém terénu - kamenité, štěrkové stezky, strmá stoupání a klesání, tzn. střední obtížnost. Pro tyto akce využijeme dny, kdy k tomu bude příznivé počasí. O počtu, délce i konkrétních dnech těchto akcí rozhodne aktuální počasí. Odměnou vám bude návštěva míst nezasažených masovým turismem, bohatých na jedinečné přírodní scenerie.

Plánované túry:
- do hornatého a vulkanicky aktivního vnitrozemí poloostrova Reykjanes
- túra v pohoří Hengil k pramenům teplé říčky (nedaleko Hveragerdi)
- túra k druhému nejvyššímu vodopádu Islandu Haifossu
- okruh v jedné z nejatraktivnějších oblastí Islandu - Landmannalaugar (Duhové hory)

- sopky a monumentální útesy Vestmanských ostrovů

Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu terénním autem po celou dobu akce, průvodce – řidiče , ubytování -7× penzion - 2-lůžkové pokoje se spol.soc.zařízením (1x po příletu se snídaní; 6x v Selfoss  možnost snídaně za příplatek, na pokoji je umyvadlo, k dispozici kuchyňka, Wi-Fi zdarma) , pojištění CK proti úpadku, výlet  na Westmannské ostrovy.

Cena zájezdu nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, stravu, vstupenky na fakultativní akce: 6x snídaně 1.980 Kč,  vstupné do Modré laguny 2.500 Kč, děti do 13 roků včetně zdarma,  jednolůžkový pokoj 4 000 Kč, výlet za pozorováním velryb 9.900 ISK (asi 80 EUR), objednání a platba na místě, předpokládaná částka na vstupy 3.100 ISK (asi 25 EUR). Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh a storna.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 9 000 Kč. Více informací zde

Služby za příplatek

Vstupenky na fakultativní akce: 6x snídaně 1.980 Kč,  vstupné do Modré laguny 2.500 Kč, děti do 13 roků včetně zdarma,  jednolůžkový pokoj 4 000 Kč, výlet za pozorováním velryb 9.900 ISK (asi 80 EUR), objednání a platba na místě, předpokládaná částka na vstupy 3.100 ISK (asi 25 EUR).

Náročnost

Tento typ zájezdu je vhodný pro sportovně založené účastníky, kteří jsou schopni bez problémů absolvovat výše uvedené vzdálenosti i v několika dnech po sobě. Předpokladem je samozřejmě odpovídající výbava jako: batoh na jednodenní túry, pevné turistické boty, oblečení na túry i do deště (případně pláštěnka), které vás ochrání před náhlými změnami počasí, zejména větrem a deštěm. Doporučuji rovněž turistické hole.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme dle požadavku.

 

Další informace

Podmínky pro vstup na Island.
PCR test před odletem na Island, další PCR (zdarma) test na letišti Keflavík, nařízená karanténa 5-6 dnů, další PCR test.
Při negativním výsledku je povoleno cestování po Islandu.
Cestující s platným potvrzením o prodělané infekci či o očkování proti Covid-19 (viz WHO) jsou s platností od 1. dubna povinni podrobit se při vstupu na Island testu. Tito cestující mohou být vyňati z protiepidemilogických opatření na hranici.
Více informací zde.

Podmínky pro návrat z Islandu.
Island patří mezi země s nízkým rizikem (zelená). Cestující mohou do České republiky z těchto zemí přijet bez jakýchkoli omezení.
Více informací zde.