Cesta jedním z nejzajímavějších států Indie, Rádžastánem. Z Dillí vyrazíme do Bíkánéru, odtud pak do Džajsalméru. Navštívíme Džódhpúr a centrum džinistů v Mount Abu. Lahůdkou je Udajpúr s jezerními paláci. Dále nás čeká poutní místo hinduistů, Puškar. Přes Bundí dojedeme do NP Ranthambhore, kde budeme mít šanci spatřit tygra. V Džajpúru shlédnéme známý Palác větrů i starodávnou astronomickou observatoř. Navštívíme Fatehpur Sikri a na závěr nevynecháme Ágru se skvoucím Tádž Mahálem.

Poznávací zájezd za skvosty Rádžastánu

Pojeďte s námi ochutnat kraje z pohádek Tisíce a jedné noci...

 

 

  • Termíny
  • 10. 10. 2021 - 30. 10. 2021
  • Počet dní
  • 21 dní
  • Cena zájezdu
  • 32 000 Kč
  • Cena letenky
  • 16 000 Kč
  • Celková cena
  • 48 000 Kč

Předběžný program zájezdu Indie - všechny pecky Rádžastánu

1. - 3. den: Odlet do Dillí - prohlídka města, Červená pevnost (UNESCO), tepna starého města Čandi Čauk, Páteční mešita (Džami Masdžid) - největší mešita v Indii (pojme 25 000 věřících), džinistický chrám s ptačí nemocnicí, Zlatý chrám sikhů, třída Rádžpáth s India Gate, areál Qutab Minar s nerezavějícím sloupem (UNESCO), Humájúnova hrobka (UNESCO), předchůdce Tádž Mahálu, Lotosový chrám.

4. - 5. den: Přes polopoušť Šékhávátí do Bíkánéru - město bývalo důležitým centrem na karavanní cestě do Střední Asie a Číny, staré město s bazarem a výrobky místních řemesel, pevnost Džúnágarh s desítkami paláců, skvostný interiér Anúp mahalu, džinistické chrámy, havélí, výlet do nedalekého Dešnóku na Krysí chrám (Karní Matá), ve kterém se to hemží posvátnými krysami.

6. - 7. den: ,,Zlaté město“ Džajsalmér - neopakovatelný skvost na okraji pouštěThár, město jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci, postavené ze žlutého pískovce, pevnost (12. stol.) s pětipatrovým palácem a džinistickými chrámy, nádherná havelí.

8. den: ,,Modré město“ Džódhpúr s kouzelnými domy natřenými indigem, bývalé město pyšného Marváru a křižovatka starých obchodních cest, gigantická pevnost Mehrángarh.

9. - 10. den: To co je pro muslimy Mekka, pro křesťany Vatikán, pro hinduisty Váránasí, to je pro džinisty Mount Abu, vesnice v horách, do které každoročně proudí tisíce džinistů, výstup do Dilvary k pěti mramorovým chrámům, (nejstarší Vimala Vasahi, 11. stol.), nezapomenutelný západ slunce.

11. den: ,,Bílé město“ Udajpúr - bývalé sídlo Mévárské říše, Městský palác nad jezerem Pičola, výhled na jezerní palác Džag Niwas (kulisa k bondovce Chobotnička) a Džag Mandir, Džagdišův chrám, západ slunce nad městem pozorovaný z vyhlídky.

12. - 13. den: Adžmér - nejposvátnější muslimská svatyně v Indii Dárga šarif, působivý komplex mešity Adháí din ká džhompra („Chýše dvou a půl dne“), Puškar - jedno z nejposvátnějších míst v Indii (vznikl před více jak 2500 lety), na 400 chrámů, 52 ghátů nad jezerem u nichž hinduisté podstupují očistné koupele.

14. - 15. den: Bundí - malebné městečko ve kterém se zastavil čas, palác s krásnými nástěnnými malbami, schodovité studně, pevnost Taragarh, působiště R. Kiplinga (napsal zde Kima), NP Ranthambhore - safari v parku pod pevností s možností vidět tygra, levharta, šakala, sambara aj.

16. - 17. den: ,,Růžové město“ Džajpúr - hlavní město Rádžastánu, Palác větrů (Havá Mahal), Městský palác se sídlem maharádžy, astronomická observatoř Džantar Mantar (UNESCO), pevnost a palác v Ambéru (UNESCO) s největším kanónem v Asii.

18. - 19. den: Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce a chrámy z červeného pískovce, bývalé hlavní sídlo panovníka Akbara, Ágra - centrum mughalské říše, indo-muslimská architektura, Červená pevnost (UNESCO) , skvoucí pomník lásky z mramoru Tádž Mahal (UNESCO).

20. - 21. den: Návrat do Dillí, poslední nákupy, odlet a návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Místní dopravu (bus, minibus, vlak, džíp, rikša), ubytování (14x turist. hotel a penzion - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x noční přejezd lehátkovým vlakem), safari v NP Ranthambhore, průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění LV, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Indické vízum (950 Kč), stravu, vstupy do památek a NP, pojištění stornopoplatků (780 Kč).

Letenky

Cena letenky vč. letištních tax je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 16 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum je potřeba zajistit předem. Cena 950 Kč.

Služby za příplatek

Příplatek za single ubytování: 4500 Kč.

Ubytování

Turistické hotely a penziony místního turistického standardu. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. 4x noční přejezdy v lehátkovém vlaku.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme (780 Kč).