Téměř každý chce vystoupit na nejvyšší horu Ameriky, Aconcaguu. V jejím stínu tak zůstávají mnohé další, jen o málo nižší vrcholy, kde se setkáte jen se zlomkem lidí, nebo tam dokonce s velkou pravděpodobností budete úplně sami. Takový bude i tento zájezd, který vám nabízíme jako jednu z alternativ k Aconcague.

Cílem bude opět onen úžasný kotel, kde se nad planinou ve výšce 5500 m tyčí jedny z největších andských velikánů – Ojos del Salado 6900, Walter Penck 6684 m, Nacimiento 6468 a dalších několik šestitisícových vrcholů.

Podobný zájezd jsme uskutečnili v roce 2017, celou oblast dobře známe z několika minulých cest, ale...!!! Každá naše cesta do této oblasti je originál, průvodce vystupuje na každý vrchol poprvé a nemůže mít detailní znalosti o výstupových cestách - nepůsobí jako horský vůdce! Informujte se u nás předem o tom, jakým způsobem bude organizovány výstupy a jaké podmínky v oblasti vládnou – je to akce pro relativně samostatné, zkušené horaly. 

Akce bude na více než 4 týdny – ještě více než minule budeme klást důraz na aklimatizaci, takže jsme na základě pozitivních zkušeností z března 2020 podstatně rozšířili úvodní klasický zahřívací trek. Z vlastní hory již nelze snadno utéci a je nutno počítat s částkou cca 30 000 na případnou záchrannou akci.

GARANTUJEME USKUTEČNĚNÍ TOHOTO ZÁJEZDU! 

 

 

 

 

  • Termíny
  • 11. 02. 2022 - 14. 03. 2022
  • Počet dní
  • 32 dní
  • Cena zájezdu
  • 34 500 Kč
  • Cena letenky
  • 30 000 Kč
  • Celková cena
  • 64 500 Kč

Předběžný program zájezdu Velké andské dobrodružství - Ojos del Salado a další 6000+

1. – 4. den: Letecky do Buenos Aires, pokračování do Salty nebo města La Rioja, zahájení počáteční poznávací části aklimatizace, Purmamarka – skála sedmi barev, předincká pevnost v Tilcaře, soutěska Garganta del Diablo, nocleh cca 2500m. Alternativně městečko Huahumaca s bizardním monumentem a skalnímy útvary za městem

5. – 9. den: Aklimatizační trek v oblasti argentinského „divokého západu“. Obří kaktusy, barevné skály, vesničky nedotčené časem. Nocleh u pastevecké osady Capla 3300m, výstup do sedla Abra Ronqui 4650m, případně i Abra Colorado 4570m, návrat do Salty.

10. – 12. den: Přesun do Catamarky a dále do malého městačka Fiambalá. Možnost krátké osvěžující koupele v místních termálech. Přejezd do výchozího místa k treku do základního tábora pod Ojos del Salado

13. – 15.(16.) den: Tří až čtyřdenní trek do základního tábora pod Ojos del Salado, 

16. – 25. den: Pokus o zdolání druhé nejvyšší hory všech Amerik, Ojos del Salado, 6893 metrů vysokou. Tento velikán není sice nejvyšší horou Ameriky, nicméně i jako druhá nejvyšší je velmi lákavým cílem. Nachází se ve velmi odlehlé oblasti argentinského Puna a těch, kteří se pokoušejí o výstup z argentinské strany, je minimálně. Pravděpodobně zde budeme sami či téměř sami a musíme se spolehnout sami na sebe. S aklimatizací by již neměl být problém, vše bude záviset na naší vytrvalosti a přízni počasí. Pokud nám bude nakloněno, zbude nám čas i na pokus o zdolání některých dalších okolních šestitisícovek (Cerro Meduza 6144m, Volcán del Viento 6028m, Volcán Olmedo 6214, Nacimiento 6478m, nebo dokonce Cazadero/Walter Penck 6684m, další z pouhých 14 jihoamerických 6500+). Je z čeho vybírat! Jednu z těch dvou nižších – Volcán del Viento nebo Cerro Meduza si zajisté zvolíme jako aklimatizační vrchol před výstupem na vlastní Ojos.

26. – 29. den: Návrat do Fiambaly a poté přesun do místa odletu, dlouhá cesta se dvěma mezipřistáními a návrat zpět do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (kempy a levné hotely), českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce (nikoli horského vůdce), veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Případné poplatky za výstup, vstupy do památek a NP, stravu, pojištění léčebných výloh a  stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 27 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou potřeba.

Náročnost

Zájezd je určen pro zkušené vysokohorské turisty.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.