Během týdne trvajícího zájezdu podrobně prozkoumáme všechny ostrovy, které lze navštívit z hlavního ostrova po mostech či tunelech a bude-li nám počasí příznivě nakloněno, vydáme se i lodním trajektem na jeden či dva další ostrovy. Budeme mít pronajaté auto nebo minibus a budeme jezdit a chodit od rána do odpoledne tak, abychom toho viděli a poznali co nejvíce. Akce je vhodná téměř pro každého mírně zdatného turistu - túry, které budeme podnikat, budou až na jednu výjimku maximálně na 2-3 hodiny dlouhé a lze je vynechat.  Nejdelší túra na útes Enniberg je o něco náročnější.

 

 

 

 

 

 

 • Termíny
 • 05. 06. 2022 - 11. 06. 2022
 • Počet dní
 • 7 dní
 • Cena zájezdu
 • 23 500 Kč
 • Cena letenky
 • 11 000 Kč
 • Celková cena
 • 34 500 Kč

Předběžný program zájezdu Faerské ostrovy

1. den: Letecky z Vídně, mezipřistání v Kodani, přílet na ostrov Vágar s jediným mezinárodním letištěm v zemi, ubytování, vyzvednutí auta a začátek poznávání země.

2.- 6. den: Pronajatým autem prozkoumáme vše zajímavé na ostrovech Streymoy, Vágar, Eysturoy, Barday, Kunay a Vidoy. Pokud bude počasí stabilní, pokusíme se za pomoci místních trajektů navštívit i ostrov Kalsay, případně dle přání klientů i ostrov Mykines.

 

Ostrov Vágar. První půvabná vesnice Gásadalur, možnost prvního krátkého treku do této vesnice přes kopec z vesnice Bour, první zkušenost s Faerskými tunely. Nádherná vycházke kolem největšího faerského jezera Leitisvatn k vodopádu Bosdalafossur a útesu Trollkonufinger. Městečka Midvágur a Sandavágur.

Ostrov Stremoy. Hlavní město Torshavn a okolí: staré město Undir Riggi, Tiganes se sídlem faerské vlády, Torshavský přístav, nesmírně fotogenické místo. Pevnost Skansin s červenobílým majákem, možná nejmenší budova parlamentu na světě Logting. Národní muzeum, chrám Vesturkirkja,... Městečko Kirkjubour a jeho částečně zachovalá středověká katedrála Magnus. Vesnice Kaldbak s dřevěným kostelíkem z roku 1835. Rybářská vesnice Westmana, pro zájemce možnost lodního výletu pod skalní útesy a oblouky s pozorováním mořských ptáků (není v ceně). Nejsevernější vesnice Tjornuvík, úžasně položená, ze tří stran obklopená horskými stěnami a čtvrtou otevřenou do úzkého mořského fjordu.

Ostrov Eysturoy. Dechberoucí pohled z vesnice Eisi na impozantní skály Risin a Kellingin tyčící se z moře, nejmalebnější vesnice Gjógv a Elduvík. Nejvyšší hora Faerských ostrovů Slaettaratindur 882m - se zájemci podnikneme výstup, tam a zpět cca 2-3 hodiny. Další vesnice Funningur se svojí pýchou - dřevěným kostelíkem z roku 1847.  Vesnice Oyndarfjordur se zvláštními skalními kameny a nezvykle doběla zbarveným kostelíkem. Dokonalá místní architektura  - největší soubor starých budov - ve vesnicí Nordragota. Nejdelší fjord Faerských ostrovů Skálafjordur.

Severní ostrovy Barday, Vidoy, Kunoy a Kalsoy. Druhé největší město země Klaksvík. Impozantní chrám Christianskirkjan, pojmenovaný na počest dánského krále Christiana X. Úžasný skalní útes Enniberg na nejsevernějším cípu ostrova Vidoy, se svými 754m druhý nejvyšší v Evropě. Několikahodinová tůra k tomuto útesu vede přes třetí nejvyšší vrchol Faerských ostrovů Villingadalsfjall 844m. Neskutečně malebná vesnice Kunoy, středisko stejnojmenného ostrova s typickým dřevěným kostelíkem a úzkými klikatými uličkami kolem. Ostrov Kalsoy ( pouze pojedou-li lodě za příznivého počasí ) - krátký ( cca 2 x 40 minut ), ale krásný trek z vesnice Trollanes k majáku Kallur se snad nejúžasnější vyhlídkou v celé zemi.

Ostrov Mykines - navštívíme pouze, bude-li hezké počasí a příznivá předpověď, abychom zde neuvízli ( kvůli počasí často nejezdí lodě i několik dní ) a pouze jako fakultativní výlet v případě přání klientů. Krásný menší ostrov plný zejména přírodních krás a spousty ptačích kolonií. Lambi - nejzápadnější místo ostrova s obrovským množstvím hnízdících papuchálků. Vesnice Mykines - jedna z nejhezčích v celé zemi. Asi hodinový výšlap na kopec Knúkúr, 560m s výhledy na celý ostrov.

7. den: Letecky přes Kodaň zpět do Vídně, přílet do rakouské metropole ve večerních hodinách.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Cenu zájezdu 23500 Kč a cenu letenky do maximálního limitu 11000 Kč. Cena zájezdu zahrnuje veškerou společnou dopravu (kromě případné helikoptéry), ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek, stravování, příp. fakultativní lodní výlety. Dále cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 11 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou třeba.

Náročnost

Poznávací zájezd s krátkými treky, až na jednu výjimku maximálně 2-3 hodinovými nepříliš náročnými túrami, možnost nevyzpytatelného počasí.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Dobrý den a ahoj všichni z Rajbasu . Pomalu se blíží konec roku a ráda bych ještě napsala i Vám. V tomto roce jsme se rozhodli s manželem vyzkoušet vyjet do světa s Vámi – CK Rajbas. Na jaře mě velmi zaujala cesta s Jindrou Nebojsou na Faerské ostrovy. Sice jsem byla trochu v rozpacích při představě nepříznivého počasí, kterým jsou tyto ostrovy proslulé, ale krásná příroda lákala. Musím říct, že to byla úžasná aktivní dovolená. První den se nám představily ostrovy svým klasickým studeným, mlhavým počasím, ale od druhého dne jsme měli, jak se říká – azúro – celý týden. Neuvěřitelné. Toto počasí tím více podtrhlo bezvadně vymyšlenou, připravenou a po celou dobu skvěle zajišťovanou cestu, ubytování, výšlapy. Treky, které byly jak snadné, tak i náročné, dávaly možnost vidět úžasnou přírodu, fantastické útesy, no prostě a jednoduše bomba, nemělo to chybu. Všem vřele doporučuji a přeji takové počasí, jaké na těchto ostrovech zažila celá naše skupina. Všechny touto cestou zdravím a Jindrovi dík za nádhernou dovolenou.

  Hanka