Jeden z nejhezčích zájezdů, které jsme do Afriky uspořádali, po úspěšné premiéře v roce 2018 navíc dokonale vyladěný. Trojice jihoafrických států JAR, Svazijsko a Lesotho - kombinace toho nejlepšího, co můžete v Jižní Africe zažít – národní parky s množstvím zvěře, kaňony a hory. Zájezd je zaměřen jak na aktivní poznávání, tak především v závěru v Dračích horách na skutečný treking, s výjimkou jedné tůry však dobře zvládnutelný téměř pro každého. Na tomto zájezdu do Svazijska a Lesotha nikoli jen nakouknete, ale poznáte je jako s nikým jiným u nás. A kromě toho navštívíte ty největší pecky přilehlých oblastí Jihoafrické Republiky - Krugerův NP, úchvatný kaňon Blyde River a impozantní Dračí hory.. 

 

 • Termíny
 • 03. 09. 2022 - 25. 09. 2022
 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 49 500 Kč
 • Cena letenky
 • 17 000 Kč
 • Celková cena
 • 66 500 Kč

Předběžný program zájezdu Severovýchod Jihoafrické republiky, Svazijsko a Lesotho

1. - 2. den: Odlet odpoledne či v noci z Prahy nebo Vídně, po nutném mezipřistání přílet do Johannesburgu,vypůjčení vozidla či vozidel, zahájení putování po Jižní Africe - přejezd do těsné blízkosti Krugerova NP. V dalších dvou dnech jej projedeme téměř celý křížem krážem.

3. - 4. den: Národní park Kruger. Podle častého názoru snad nejlepší národní park celé Afriky. K vidění je zde celá velká pětka (lvi, sloni, nosorožci, buvoli, leopardi) a my jsme ji zde skutečně viděli, dále mnoho druhů antilop, gepardi, žirafy, pakoni, hyeny - prostě téměř vše, co může Afrika poskytnout.

5. - 6. den: Blyde River Canyon NR a okolí. Jeden z největších kaňonů světa, fantastické scenérie, Nejpve ráno příjemná procházka kolem jezera zachovalým původním lesem s častou přítomností  krásných antilop kudu. A poté odpoledne fantastický pohled na Three Rondavels z vyhlídky i během krátkého treku Leopard Trail. Další den Bourke´s Luck Potholes, vodopády Lisbon Falls, v případě času i zastávka v hornickém městečku Pilgrims Rest s proslulým barem. Přechod do Svazijska a docestování do rezervace Malolotja

7. den: Malolotja Nature Reserve - celodenní pohodová  pěší túra po rezervaci v krásné krajině. Výhledy na hřebeny hor, kaňon, vodopád. Chůze otevřenou krajinou i pásy lesa, téměř jistě uvidíme antilopy i zebry, třeba přímo u našeho kempu.

8. den: Dopoledne tří až čtyřhodinový výstup na obří monolit Sibebe Rock. Odpoledne kulturní centrum turistického ruchu Svazijska Ezulwini Valley - návštěva místní kulturní vesnice, tedy jakéhosi místního skanzenu s tradiční rodinnou usedlostí, taneční představení, vodopády Mantenga. Tradiční místo moci Lobamba, Národní muzeum a park zbožňovaného krále Sobhuza II. 

9. - 10. den: Ngwepisi Gorge - jeden z posledních nedotčených koutů Svazijska, několikahodinová pohodová túra v krásné krajině do kaňonu řeky Ngwepisi. Druhý den kostelík Mahamba, místo kde vstoupilo do země křesťanství a krátká zastávka na procházku v stejnojmenné rokli. Opuštění Svazijska a příjezd k moři do St Lucia.

11. den: St Lucia - nezbytný odpočinkový půlden u moře, možnost zorganizování výletu na moře s téměř jistým pozorováním velryb. Po odpočinku přejezd směr Lesotho.

12. den: Průjezd krásnou krajinou na jihu Lesotha, dinosauří stopy v Quthingu, starý kostelík Villa Maria Mission se dvěmi věžemi a skalní Masitise Cave House Museum. Dojezd do Malealea.

13. - 14. den: Dva dny v Malealea - poznáme život místních komunit,  delší trek v vodopádům Botsoela a skalním malbám starých křováků a kratší ranní k rokli Pitseng. Druhý den odpoledne cesta do Semonkong, zde tůra k vodopádům Maletsynyane padajícím do neskutečné rokle.

15. den: Thaba Bosiu - místo založení království, kam podniknem kratičký nenáročný výstup. Nádherné výhledky, pozůstatky královských budov a hroby lesotských králů. Docestování do blízkosti NP Ts´Ehlanyane. 

16. den: ráno pěší túra v NP Ts´Ehlanyane, poté přejezd úžasnou krajinou hor přes Moteng Pass do Oxbow, Mokhotlong, docestování do proslulého průsmyku Sani Pass, kde se ubytujeme v útočišti všech turistů Sani Top Chalet. Od této chvíle se ocitáme v království Dračích hor, části, která patří Lesothu.

17. den: Celodenní tůra na nejvyšší horu Lesotha, Thabana-Ntlenyana 3482m. Jednodenní náročná túra, asi nejtěžší na celém zájezdu, jejímž jednoznačným cílem je zdolání nejvyššího vrcholu Lesotha a celé Jižní Afriky. Tůra trvá 9-11 hodin, alternativou je individuální krásná tůra po vrcholech masívu Hodgson Peak 3257m severně od silnice. 

18. den: Kratší a mnohem snadnější 3-4 hodinová túra (cca 2 x 6 km) na Hodgson´Peak 3257 m ( brzy ráno, pouze pro fyzicky zdatné, zaměřeno na sportovní výkon ), poté adrenalinový sjezd nekonečnými serpentinami do Jihoafrické Republiky, dojezd do blízkosti Giant Castle.

19. - 21. den: Dračí hory v Jižní Africe. Vybereme další pěkné túry v Dračích horách, tentokrát v jihoafrické části pohoří. Giant Castle - tůra a skalní malby křováků. Amfiteátr - impozantní skalní hradba, ze které teče druhý nejvyšší vodopád světa Tugela - v tuto dobu pravděpodobně bez vody. A nakonec proslulá túra Sentinel Trail - vyhlídky na úžasný půlkruh Amfiteátr seshora, polovyschlá říčka Tugela a místo, odkud v období dešťů padá stejnojmenný 850m vysoký vodopád.

22. - 23. den: Příjezd do Johannesburgu, odlet a návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidel, palivo do vozidel, poplatky na dálnici, veškerá ubytování (turistické hotýlky, kempy, tábořiště), českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do parků a rezervací, případná víza a náklady spojené s jejich vyřízením, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Do JAR, Lesotha a Svazijska nejsou pro občany ČR turistická víza nutná. Občané SR si musí víza do JAR a Lesotha bohužel zajistit sami.

Náročnost

Středně náročný aktivně poznávací zájezd s pěšími výlety (od několika hodin po maximálně 1 den).

Strava

V místních restauracích, individuální vaření v kempech (vlastní vařič), zásoby budeme doplňovat v místních obchodech. Také v kempech je často možnost návštěvy restaurace.

Ubytování

Hotely, ubytovny, lodžie, tábořiště a kempy. Je třeba mít k dispozici vlastní stany. 

Doprava

Veškerou dopravu uskutečníme pronajatým autem. V Johannesburgu si půjčíme minivan a v něm se budeme přesouvat mezi jednotlivými cíli našeho pobytu. 

Vybavení

Stan, spací pytel, karimatka, dobré boty na výlety. Vařič (nejlépe benzínový) a ešus doporučujeme, nejsou nezbytně nutné, ale ušetří peníze za restaurace. Ve většině kempů je místo ke grilování.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

 

Recenze

 • Dobrý den, a ahoj všichni z Rajbasu. Jako druhou jsme zvolili cestu Jihoafrická republika, Svazijsko, Lesotho. Tato cesta opět ukázala bezvadnou připravenost celého programu ze strany Jindry Nebojsy. Během celé dovolené nevyvstal žádný závažný problém. I zde jakékoli menší situace, které bylo nutno vyřešit, byly vyřešeny a všem, kteří chtějí mít možnost vidět divoká zvířata v přírodě, tak Kruger NP vřele doporučuji. Úžasné. Další cesty za poznáním Svazijska, Lesotha, zdejší přírodu, doplněno poznáním života i historie těchto zemí, a jako třešnička na dortu – fantastické Dračí hory. Kdo miluje hory, treky, nádhernou přírodu, tak určitě neváhejte a jeďte. Příští rok to jedou znovu, pokud vím, s prima sympaťákem a pohodářem Honzou, který jel také s námi jako druhý průvodce. Jindrovi velký dík. Hlavně za sebe osobně a také za možnost zjistit, co zvládnu. Velká výzva pro mne dál. Moc děkuji a přeji Jindrovi, aby mu zdraví sloužilo a mohl si splnit svá další přání. CK Rajbas přeji hodně spokojených klientů.

  Hanka