Jako již mnohokrát vás opět zveme do Jižní Ameriky, tentokrát za poznáním severní Argentiny a především rozsáhlých oblastí boliijského altiplana.

Poznávání Jižní Ameriky

Co tedy vše uvidíte? Barevné skály severní Argentiny, neskutečné bizardní skalní útvary v okolí Tupizy a celé jhozápadní Bolivii, nekonečnou bílou pláň - oslnivé solné jezero Uyuni, laguny všech barev s plameňáky, gejzíry, stříbrné město Potosí a bílé Sucre,... 

 

 

  • Termíny
  • 20. 05. 2023 - 11. 06. 2023
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 43 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 68 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bolívie - krásy mrazivého altiplána

1. – 2. den: Letecky pravděpodobně přes Buenos Aires a místním přeletem  do Salty, hlavního města stejnojmenné provincie, v případě času krátká úvodní prohlídka - náměstí s katedrálou, červenožlutý kostel sv. Františka,...Zapůjčení auta na šest dnů.

3. - 5. den: Přesun do Purnamarky.  Příroda a hory severozápadní Argentiny. Purmamarca – hora sedmi barev, úžasné scenérie okolních svahů.. Barevné hory, vysoké kaktusy, malebné vesničky – sen každého fotografa. Tilcara – předkolumbovská pevnost El Pucará. Kaňon a vodopád Garganta del Diablo. Maimará - mnohobarevná skála zvaná Malířova paleta. Quebrada de Humahuaca – procházka mezi obřími kaktusy.

6. 8. den: Přesun do Cafayate a půldenní výlet do Quebrada de Cafayete - velký přírodní zážitek,  neskutečné skalní město s fantaskními útvary (např. El Amfiteatro, El Obelisco, aj.). A poté konečně pořádný argentinský steak v oblíbené hospůdce. NP Los Cordones de Cachi a cesta argentinským "divokým západem" - Cachi, Seclantas, Molinos, Angastaco, .... Návrat do Salty, noční bus do La Quiaca.

9. den: Celodenní výlet v okolí Tupizy, kraje bizardních skalních útvarů. Uvidíme některá z těchto míst: Palala, Tambillo, Charaota, La Poronga, El Angosto, The Tower, Puerta del Diablo, Valley of Males a Cañon del Duende, Cañón del Inca.

10. – 13. den: Čtyřdenní výlet džípy nepopsatelně krásnou krajinou jihozápadní Bolívie z Tupizy do Uyuni. Neskutečně bílá solná pláň Salar de Uyuni, vývěry Ojos del Salar, hotel Playa Blanca celý ze soli, ostrov Isla de Pescadores s kaktusy až 12 m vysokými. Laguny všech možných barev, např. Laguna Colorada a růžoví plameňáci. Gejzíry a bahenní sopky Sol de Maňana. Bizardní písečný útvar Piedra de Árbol. 

14. den:  Potosí a Cerro Rico. Slavné hornické město v nadmořské výšce přes 4000m. Pro neohrožené možnost výletu do útrob hory. Pro všechny prohlídka města - staré paláce, mincovna Casa National de la Moneda, historické kostely či kláštery, zejména Museo y Convento de Santa Teresa ,...

15. den: Bílé město Sucre, památka UNESCO. Jednoznačně nejkrásnější město v Bolívii. Výstavní muzea, kostely (nejkrásnější Templo Nuestra Seňora de la Merced, katedrála s kaplí Capilla de la Virgen de Guadalupe,...), kláštery.

16. - 17. den: Okolí Sucre. Výlet do pohoří Cordillera de los Frailes, divukrásný kráter Maragua a/nebo trhy v Tarabuco, noční přejezd do Samaipaty.. 

18. den: Samaipata - horské městečko na okraji tropického pralesa v blízkosti NP Amboró, s příjemnějším klimatem. Mystická záhadná archeologická lokalita El Fuerte. Docestování do Santa Cruz, v případě času krátká úvodní prohlídka. 

19. - 21. den: Oblast Gran Chiquitana se souborem nádherně zrestaurovaných jezuitských misií. Určitě navštívíme nejznámější z nich, San José de Chiquitos a pokusíme se stihnout i další, například San Ignacio, San Miguel, San Rafael.

22. - 23. den:  Krátká dokončovací prohlídka Santa Cruz, odlet  a po nezbytných mezipřistáních návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (hotely, hostely, výlety s místními CK v okolí Salty, Cafayate, v okolí Tupizy, z Tupizy do Uyuni, ke kráteru Maragua, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.