Nepálem na motocyklu za slavnými osmitisícovkami, poznáním kultury a přírody v sedle legendárního Royal Enfieldu.

Zájezd na motocyklu Royal Enfield Nepálem

2 000 km úrodnými nížinami, tropickými národními parky, hlubokými údolími himálajských řek, po kamenitých nejvýše položených nepálských cestách do mystických klášterů v nadmořské výšce 3 750 m. Pokud si nemůžete dovolit tři týdny dovolené, můžete zájezd ukončit po dvou týdnech a odletět domů z Káthmándú. Článek z cesty.

 

 • Termíny
 • 16. 04. 2022 - 07. 05. 2022
 • Počet dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 45 000 Kč
 • Cena letenky
 • 15 000 Kč
 • Celková cena
 • 60 000 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - podhůří a NP na motocyklech

1.–2. den: Let do Dillí, zajištění formalit pronájmu motorek, ve zbývajícím čase prohlídka památek, vlakem do Rudrapuru.
3.-5. den: Z Rudrapuru 100 km na motorkách do Nepálu, NP Shuklaphanta, sloní farmy, 1,2 km dlouhý lanový most přes hraniční řeku Mahakali. Přejezd 140 km do NP Bardia, s nosorožci, slony, krokodýli, tigri. Díky své odlehlosti je mnohem méně navštěvován než známý Čitvan. Možnost vyjížďky na slonech nebo raftu.
6. den: Nejdelší etapa – 300 km nepálskými nížinami do Butwalu.
7.–8. den: 200 km do Pókhary s noclehem v městečku Tanses, odkud poprvé spatříme osmitisícovky. Prohlídka staré čtvrti bývalého sídla mocného království.
9. den: Pókhara – druhé největší město Nepálu na břehu jezera Phéva – odpočinkový den, vyřízení permitu do NP Annapurna.
10.–13. den: Výjezd na Sarangkot 1592 m s jedinečným výhledem na osmitisícovky Annapurny 8 091 m, Dhaulágiri 8 125 a impoznatní Machhapuhre. Proti proudu Kali Gandaki, nejhlubším údolím světa mezi Dhaulagiri a Annapurnou, do kláštera za vesnicí Muktinath 3 750 m – posvátné místo buddhistů a hinduistů. Cesta po nezpevněných kamenitých cestách, stoupání ve strmých srázech, brody – nejtěžší a zároveň nejzajímavější úsek cesty. Návrat zpět do Pokhary.
14. den: 120 km do Gorkhy, odkud pocházejí vyhlášení Gurkhští vojáci, královský palác s výhledem na Manaslu 8 163 m.
15.–16. den: Přejezd do Káthmándú, návštěva památek zahrnutých v UNESCO  – královská města Bhaktapur, Pátán, gháty v Pašupatináth, chrámový komplex Svajambhunát, palácové náměstí Durbar Square,… Možnost letu k Everestu (140 USD). Kdo má jen dva týdny času, odlet domů.
17.–18. den: Scénickou silnicí s nekonečnými serpentinami na jih, nocleh v N.P. Čitvan. Další den nížinami do Lumbíni – buddhova rodiště (UNESCO).
19.–20. den: Přejezd do Gorakhpuru v Indi, nočním lůžkovým vlakem do Dillí.
21.–22. den: Památky Dillí – Humajunova hrobka, Lotos templ, India gate, Kutub Minar (UNESCO), nákup suvenýrů, přelet do Prahy.

Plán se může změnit s ohledem na vlivy přírody a počasí – sesuvy půdy, spadlé mosty, … nebo podle politické situace s ohledem na maoisty či podle vašich požadavků.
Minimální počet účastníků je pět.Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů, doprovodné auto, český průvodce, indický mechanik motocyklů, ubytování, mapy, doprava motorek i jejich řidičů do místa startu i nazpět do Dillí, doprava v Dillí, pojištění proti úpadku CK, testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (300 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií, indické vízum (2800 Kč), nepálské vízum (50 USD-koupíme na hranici), Annapurna trek permit (40 USD), vratná záloha 500 USD za škody způsobené řidičem nesprávným použitím motocyklu nebo havárií, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 14 500 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Royal Enfield Himalayan za příplatek 3000 Kč – doporučujeme pro mnohem lepší vlastnosti jízdy v terénu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Ahojte posielam adresy a telefónne čísla som veľmi rada, že som vás spoznala a strávila s vami krásny čas v Nepále. Ďakujem a Laďo si super sprievodca bolo to úžasné.

  Dagmar

 • Ahoj Láďo, chceme Ti s Janou poděkovat za bezva zájezd, který jsme měli možnost s Tebou absolvovat. Zážitky byly senzační a parta velmi dobrá. Rádi na to budeme vzpomínat a třeba se s Tebou na motorky ještě někam vydáme. Nikdy neříkáme nikdy. K fotkám se dostaneme asi tak za 10 dnů po návratu ze Španělska, tak potom pošleme. Tak ještě jedno dík a zdravíme.

  Jana a Leon.

 • Dobrý den, chtěl jsem touto cestou poděkovat za zcela výjimečný zážitek, který jsme s Vaší cestovkou absolvovali v Nepálu na Enfieldech (jaro 2013). Byl to zcela jistě výlet za hranice "všedních dnů". Již přemýšlím o Ladakhu na příští rok. Dále jsem chtěl opravdu velice pochválit Laďu (Springtownského leoparda) za profesionalitu, odvahu ve složitých situacích i veselý přístup k problémům. Bez něj by to nebylo ono. Ten se pro svoji práci opravdu narodil. Děkuji moc za skvělý zážitek. Kolegům motorkářům jsem již doporučil

  Matouš Havránek

 • Pozdrav a poděkování CK Rajbas a zvláště Laďovi Lazarovi za perfektní vedení zájezdu a starostlivost o svěřené duše.

  Luboš Kopřiva

 • Dobrý den, před dvěma dny jsme se vrátili z Nepálu, potažmo Indie. Chtěl jsem nejen poděkovat za super nezapomenutelné a nesmrtelné zážitky, ale i upozornit na některé věci, které zbytečně kazí dojem. LáĎa Lazar je skvělý průvodce, ale některé věci zřejmě nemůže ovlivnit. 1. Obutí Enfieldů-nevím jaký finanční náklad by byl, aby motorky měly nové pláště-můj zadní byl hodně moc špatný a i díky tomu jsem 2x píchnul a málem si rozbil hubu.. snad jde o bezpečnost Vám i vaší CK ..!! 2. Doprovodné vozidlo - v terénu úplně k ničemu a také proto chlapi spálili spojku a byli jsme nuceni díky tomu čekat v Pokhaře na opravu vozu..ono není divu-totiž tento vůz není stavěný do terénu kolem Johnsonu..nevím jak moc je nákladné pronajmout vůz 4x4, ale při účasti 10-ti motorek /11-ti lidí/ je to trochu nezodpovědnost, zvláště, když už se tato trasa opakuje více jak po desáté. 3. 10 motorek a mechanici neměli dost rezervních duší...zbytečná improvizace a zdržování.. Jinak se mi cestování na Enfieldu moc zamlouvalo, sešli jsme se výborná parta, žádný rušivý element se nezúčastnil a loučení bylo velmi srdečné. Láďa byl výborný a chtěl bych mu i touto cestou poděkovat za všechno. Uvidíme co boudou říkat účastníci "prvního Peru", protože možná.. Tak ještě jednou díky, připomínky jsou důležité, protože i já vím, že zákazník musí být spokojený-a zejména sjetá guma je nebezpečná. Je jen na Vás jak se k nim postavíte. V každém případě se objeví i v článku Motorkari.cz a na mém blogu na Idnes jakmile dám dohromady fotky a budu mít trochu času. Přeji krásný den a spousty spokojených a nezraněných "pacošů"

  Jarel Strobl