Nenáročný trek v Nepálu s výhledy na Dhaulágiri 8 167 m a Annapurny 8 091 m a seznání s životem a kulturou místních obyvatel Gurungů a Magarů, kteří odedávna dodržují svoje zvyky zahrnující způsob oblékání, jídlo, bydlení...

Treking v Nepálu v oblasti Poon Hill s možností výstupu na posvátný vrchol  Khaer Tal (4900m)

Pokhara - druhé největší a  jedno z nejkrásnějších měst Nepálu. Pyšní se překrásným jezerem Phewa, kolem kterého se dají podnikat procházky. Svůj pobyt si můžete zpestřit i plavbou na místních loďkách, navštívit hinduistický klášter, kochat se ranním výhledem na nedaleké osmitisícovky. Během treku je spousta nezapomenutelných výhledů, např. z vrcholu  Poon Hill, Muldai, Khopra Danda.

Celý trek je umocněný na jaře kvetoucími rododendrony, orchidejemi a celou řadou dalších překrásných rostlin.

  • Termíny
  • 23. 04. 2022 - 08. 05. 2022
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 24 000 Kč
  • Cena letenky
  • 19 000 Kč
  • Celková cena
  • 43 000 Kč

Předběžný program zájezdu Poon Hill trek:

 1.-3. den:  Let do Nepálu – Káthmándú, přesun na hotel., vyřízení všech nezbytností, nákup vybavení a přeprava turistickým autobusem do Pokhary.

4.den: Trek do Kotdanda (2344m). Z Pokhary vyrazíme místním džípem do Kimche (1840m), odtud potom budeme pěšky pokračovat do Ghandruk Gurung village (1940m), zde můžemenavštívit místní muzeum o životě Gurungů.

5.den: Rozkvetlými rhododendronovými lesy a džunglí do Dobate ( 3400m). Naše úsilí bude kromě krásné přírody odměněno opět výhledy. Můžeme sledovat východ či západ slunce z vrcholu Muldai (3637m).

6. - 7. den: Trek do Khopra Danda (3660m), odkud se nám otevře výhled na Dhaulághiri 8 167 m a údolí Kaligandaki. Ubytujeme se v typické místní lodži. Další den se pak pokusíme o výstup na posvátný vrchol Khaer Tal (4900m) nebo si budeme užívat překrásných horských scenérií a místního výtečného jídla.

8.den: Džunglí a typickými gurungskými vesnicemi do Chitre ( 2390m).

9.den: Cestou přes Gorepani vystoupáme na Poon Hill ( 3420m) se skvělými výhledy a přespíme v Mohare (3309), odkud se nám ráno otevře další panorama.

10.den: Trek do Lespar ( 2591m) cesta vede přes typické vesnice, džunglí, ubytujeme se v prosté, ale přívětivé lodži s typickou gurundskou kuchyní.

11.den: Čeká nás poslední den chůze pohádkovou džungli do vesnice Nayapul (1070m), odkud se přesuneme zpět do Pokhary.

12.den: V Pokhaře strávíme celý den. Procházka kolem jezera Phewa nebo plavba lodí, návštěva hinduistického chrámu... nebo jen tak si užívat tohoto krásného lázeňského města. Každopádně nás ráno oslní překrásné panorama velehor.

13. - 14.den: Turistickým autobusem zpět do Káthmándú, prohlídka památek hlavního města- největší stúpa v Asii Boudhanath, spalovací gháty a hinduistický chrám Pašupatináth, budhistický chrám UNESCO Swayambhunath ...

15. - 16. den: Odlet zpět do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Český a nepálský průvodce, ubytování v Káthmándú v hotelu, na trekingu v lodžích, treking permit, vstupné do NP, informační materiály, veškerá doprava, pojištění CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, nepálské vízum (50 USD vyřídíte si po příletu na letišti v Káthmandú), nosič (250 USD, nese 25 kg), vstupné do památek 50 USD.

Strava

Všude jsou turistické lodžije (ubikace s restauracemi), jídlo zpravidla bez masa, ale výběr velký, od místního dhal batu – rýže s čočokovou polévkou a zeleninou po různé varianty bezmasých jídel, brambory, rýže, těstoviny se zeleninou, pizzy, kari, polévky.... Cestou je možno koupit sušenky, Coca colu, pivo, s přibývající nadmořskou výškou stoupá i cena.…

Ubytování

Lodžije, které jsou často jen prostě a jednoduše zařízeny. V Káthmándú a Pokhaře je v kvalitním čistém hotýlku, kde je možné uskladnit nepotřebné věci na trek – oblečení pro cestu domů.

Vybavení

Spacák, treková obuv, sandály, turistické hole, oblečení i do mrazu, sluneční brýle, opalovací krém, pláštěnka, lékárna.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu, doporučujeme AXA ASSISTANCE – varianta reference + rizikové sporty.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Přírodní podmínky

Do Nepálu pořádáme zájezdy mimo monzunové období. Jaro bývá teplejší než podzim, kdy je většinou jasná obloha s dobrou viditelností. Teploty v Káthmándú bývají 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu, při přechodu nejvyšších sedel může být mráz kolem – 5 °C. Výhodou jarního termínu jsou kvetoucí rododendrony a o 70% méně turistů než na podzim.