Zejména pro přátele vysokohorské turistiky nabízíme tento ojedinělý zájezd, který se nebude opakovat. Během aklimatizační fáze poznáte ty nejproslulejší incké památky v okolí Cuzca, poté zde absolvujete dva krásné treky. Druhá část akce nás přesune do Arequipy a okolí, kde se mimo jiné pokusíme zdolat dva šestitisícové vrcholy - Ampato a Coropunu, nejvyšší horu jižního Peru.

Cuzco, Machu Picchu, Auzangate trek, Arequipa, kaňon Colka, Ampato, Coropuna,...  

 

  • Termíny
  • 23. 07. 2021 - 22. 08. 2021
  • Počet dní
  • 31 dní
  • Cena zájezdu
  • 44 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Památky, treky a vysoké hory jižního Peru

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutném přestupu přílet do Limy a pokračování místním letem do Cuzca. V případě času zahájení prohlídky města a jeho blízkého okolí. Vlastní Cuzco – hlavní město říše Inků – pozůstatky inckých kamenných zdí, katedrála, náměstí Plaza de Armas, kostely La Compania, La Merced a další, Santo Domingo a pozůstatky hlavního inckého paláce Coricancha, muzea. Incké pevnosti (alespoň některé z nich) několik kilometrů na sever od Cuzca – Sacsayhuamán, Puca Pucara, Qenco a Tambomachay. Impozantní Pisac. 

4. - 8. den: Pětidenní trek Moyoc. Z vesnice Parpiso přes nejméně 4 vysoká sedla (např. Accocajasa 4704, Puerto Hyuanay 4626,...), kolem nejméně trojích inckých rujn (Wata, Paucaparta) do městečka Ollantaytambo, východiska k cestě na Machu Picchu.

9. - 10 den: Celodenní výlet vlakem pod nejznámější incké ruiny, výjezd na samotné Machu Picchu, možnost koupele v termálech. Pevnost Ollantaytambo v místě, kde se stýkají tři údolí, zářivě bílé Salinas, příjemná vesnice Chinchero s nádherným kostelíkem,...

11. - 15. den: Pětidenní okružní trek kolem hory Auzangate 6372m má vše, co má trek mít. Uvidíme stáda lam a alpak, tradičně oblečené Indiány, tyrkysová jezera, ledové jeskyně, horké prameny a samozřejmě vysoká, i pětitisícová sedla. Po návratu do Tinqi zpět do Cuzca a noční přejezd do Arequipy.

16. – 17. den: Misti a „Bílé“ město Arequipa, klenot koloniální architektury.  Dvojdenní výstup na dominantu města Arequipa, Volcán Misti, 5822m nebo alternativně odpočinková prohlídka a dva pohodové poznávací dny v Arequipě - relaxace v některé z hospůdek na překrásném náměstí. Klášter Santa Catalina, jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, katedrála, kostel La Compaňía, předměstí Yanahuara,… V případě výstupu na Misti pouze večerní prohlídka osvětleného náměstí a jeho okolí.

18. - 21. den: Kolem lokality petroglyfů Toro Muerto se přesuneme pod nejvyšší horu jižního Peru a našeho měsíčního putování, Coropunu, 6425m, kterou se pokusíme zdolat.

22. - 26. den: Pětidenní trek trek z Andaguy do Cobanaconde, přes velehluboký kaňon Colca. Impozantní výhledy na surealistické Valle de los Volcanos, hluboké strže kaňonu, po ukončení treku oslnivé vyhlídky do útrob kaňonu.

27. - 29. den: Ampato, návrat do Arequipy. Půjde-li vše, jak má, možná zbude ještě čas na pokus o závěrečný výstup, na další šestitisícový vrchol, volcán Ampato 6310m, kde byla těsně pod vrcholem nalezena perfektně zachovalá mumie Juanity - incké dívky obětované bohům před mnoha staletími. 

30. – 31. den: Odlet a návrat domů

Cena zájezdu zahrnuje

Hromadnou pozemní dopravu po Peru v rámci programu, veškeré ubytování,  kompletní organizaci a zajištění akce, českého průvodce, pojištění CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Náročnost

Zájezd je poměrně náročný, nicméně výrazně méně než předcházející zájezd na bolívijské šestitisícovky. Každý zdatný trekař by měl zvládnout i výstupy na všechny vrcholy, přičemž kterýkoli z nich lze vynechat a zvolit si odpočinek nebo vlastní alternativní poznávací program.

Strava

Během poznávací části a mimo treky se budeme stravovat individuálně v restauracích, na tržištích apod. Na trecích si budeme individuálně vařit z předem nakoupených potravin.

Ubytování

Ubytování v našich osvědčených hotýlcích, některé jsou se snídaní nebo je možno si ji na místě připlatit. Na treky je potřeba vlastní stan - budeme spát na tábořištích.

Doprava

Kombinace hromadné místní a dálkové dopravy (přesuny) s pronajatou dopravou (výlety).

Vybavení

Pro treky je potřeba vlastní stan, karimatka, spací pytel (komfort kolem -10°C), vařič, ešus, dobrá treková obuv, pláštěnka.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.