Jako již mnohokrát vás opět zveme do Jižní Ameriky, tentokrát ale nebude naším hlavním cílem poznávání četných  historických a přírodních krás, ale pokusy o zdolání těch nejvyšších bolívijských vrcholů.

Acotango 6071m, Nevado Sajama 6542m, Ancohuma 6427m a navíc  Salkantay trek v Peru

íCo tedy vše uvidíme, o co vše se pokusíme? Po krátkých aklimatizačních výletech v Purmamarce a v oblasti Tilcary a Huaumacy v severní Argentině přejedeme do Tupizy v Bolívii  a budeme pokračovat v oblasti Salar de Uyuni (slané jezero, různobarevné laguny, plameňáci...). A hned s touto počáteční aklimatizací se již pustíme do pokusů o bolívijské šestitisícovky: zahřívací (a třeba i jako cena útěchy sloužící) sopka Acotango 6071m, poté nejvyšší hora Bolívie Nevado Sajama 6542m a Ancohuma 6427m . Obě poslední hory mohou být svou obtížností na hranici schopností běžných trekařů, ale již pouhý pobyt v těchto místech může být dostatečnou odměnou za vynaložené úsilí - není třeba vystupovat na vrcholy! Kdo se spokojí se základními tábory, ten to zvládne bez problémů! Po návratu z Ancohumy se přesuneme do Peru, k východisku na několikadenní Salkantay trek.Trek končí na Machu Picchu, zájemci mohou navštívit známou inckou památku. Prohlídkou historického Cuzca naši cestu zakončíme.

 

 

  • Termíny
  • 26. 06. 2021 - 25. 07. 2021
  • Počet dní
  • 30 dní
  • Cena zájezdu
  • 39 500 Kč
  • Cena letenky
  • 30 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bolívijské šestitisícovky

1. - 2. den: Odlet z Evropy, po nutném mezipřistání do hlavního města Argentiny, Buenos Aires, v případě času krátká prohlídka a ještě týž den přelet do Salty v severní Argentině. Noční Plaza de Armas.

3. - 5. den: Barevné skály severní Argentiny, počáteční aklimatizace. Purmamarka, skála sedmi barev. Tilcara, procházka ke skalní rozsedlině Garganta de Diablo. Huahumaca - grandiozní pomník a vycházka do pískovcových skal s obřími kaktusy. Přechod hranic do Bolívie, docestování do Tupizy.

6.-9. den: Neskutečná krajina jihozápadní Bolívie - čtyřdenní výlet džípy v nadmořské výšce kolem 4000 m - skvělá aklimatizace před výstupy na hory. Impozantní skalní útvary, barevná jezera s plameňáky, oslnivě bílý Salar de Uyuni, mohutné kopce všude na obzoru,...

10. - 16. den: Pobyt a výstupy v NP Sajama. Nejpve poměrně snadný výstup na Acotango, 6071m, poté náročný pokus o výstup na Nevado Sajama, nejvyšší horu Bolívie, patřící do skupiny pouhých 14 jihoamerických vrcholů nad 6500m. Neskutečné výhledy na další šestitisícovky - dvojčata Parinacota a Pomerape. A relaxace po návratu - přírodní termály, gejzíry,...

17. – 21. den: Přesun přes La Paz  do Soraty, východiska k dalšímu velikánu, kterým je 6427m vysoká hora Ancohuma. Pokus o její zdolání.

22. - 23. den: Přesun do Peru - přes Puno do Cuzca. Následující závěrečnou část akce je nutno brát jako rezervní pro případ, že se předchozí pokusy o výstupy nepodaří realizovat v předpokládaném časovém horizontu. Alternativně bychom se v případě zájmu pod Machu Picchu přesunuli jiným, kratším způsobem.

24. - 27. den: Salkantay trek kolem stejnojmenného velikánu, 6277m vysokého, plný nádherných scenérií. Začneme v andské vesnici Soraypampa, vychutnáme si impozantní výhledy na horu Humantay, 5917m, zdoláme sedlo Incachillasca, 4750m, vykoupeme se v termálech,...Možnost návštěvy nejznámější archeologické lokality celé Jižní Ameriky, proslulého Machu Picchu, poblíž které náš trek končí.

28. - 30. den: Návrat do Cuzca, krátká prohlídka nádherného centra, odlet a návrat do Evropy.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (hotely, hostely, kempy a tábořiště, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenek (včetně případných přeletů) je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.