Jako již mnohokrát vás opět zveme do Jižní Ameriky, tentokrát ale nebude naším hlavním cílem poznávání četných  historických a přírodních krás, ale pokusy o zdolání těch nejvyšších bolívijských vrcholů.

Acotango 6071m, Nevado Sajama 6542m, Parinacota 6342m a navíc  Salkantay trek v Peru

Co tedy vše uvidíme, o co vše se pokusíme? Po krátké aklimatizaci v okolí nejkrásnějšího bolívijského města Sucre přejedeme do Uyuni a budeme pokračovat v divukrásné oblasti Salar de Uyuni (slané jezero, různobarevné laguny, plameňáci...). A hned s touto již pokročilou aklimatizací se pustíme do pokusů o bolívijské šestitisícovky: zahřívací (a třeba i jako cena útěchy sloužící) sopka Acotango 6071m, poté nejvyšší hora Bolívie Nevado Sajama 6542m a blízká Parinacota 6342m či o něco nižší Pomerape. Zejména Sajama může být svou obtížností na hranici schopností běžných trekařů, ale již pouhý pobyt v těchto místech může být dostatečnou odměnou za vynaložené úsilí - není třeba vystupovat na vrchol! Kdo se spokojí se základními tábory, ten to zvládne bez problémů! Poté se přesuneme do Peru, k východisku na několikadenní Salkantay trek.Trek končí na Machu Picchu, zájemci mohou navštívit známou inckou památku. Prohlídkou historického Cuzca naši cestu zakončíme.

Poznámka: pro přihlášené účastníky z roku 2020 s letenkou zakoupenou do 6.1.2021 zůstává v platnosti cena z původní smlouvy

 

  • Termíny
  • 25. 06. 2021 - 24. 07. 2021
  • Počet dní
  • 30 dní
  • Cena zájezdu
  • 44 500 Kč
  • Cena letenky
  • 30 000 Kč
  • Celková cena
  • 74 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bolívijské šestitisícovky

1. - 2. den: Odlet z Evropy, po nutném mezipřistání do hlavního města Argentiny, Buenos Aires, v případě času krátká prohlídka a ještě týž den přelet do Santa Cruz de la Sierra, v jižní Bolívii.

3. - 5. den: Sucre - nejkrásnější město Bolívie, s 2750m nadmořské výšky ideální místo pro počáteční aklimatizaci. Výlet do třítisicového pohoří Cordillera de los Frailes s úchvatným přírodním divem - kráterem Maragua

6.-10. den: Neskutečná krajina jihozápadní Bolívie - čtyřdenní výlet džípy v nadmořské výšce kolem 4000 m - skvělá aklimatizace před výstupy na hory. Impozantní skalní útvary, barevná jezera s plameňáky, oslnivě bílý Salar de Uyuni, mohutné kopce všude na obzoru,...V případě možnosti a času krátký výstup na některý z vulkánů, které se nám postaví do cesty.

11. - 13. den: Přesun do příhraniční oblasti mezi Bolívií a Chile k vulkánům Quimsachatas. Poměrně snadný výstup na Acotango, 6071m, v případě času se je možno pokusit ještě o výstup na jeden z dalších blízkých vulkánů - Guallatiri, 6063m a/nebo Capurata 5996m.

14. - 21. den: Pobyt a výstupy v NP Sajama. Centrální vesnice stejného jména, neskutečné výhledy na další šestitisícovky - dvojčata Parinacotu a Pomerape. Individuální pokus o výstup na snadnou Parinacotu nebo s průvodcem na sousední o málo nižší Pomerape, 6282m. Relaxace po návratu - přírodní termály, gejzíry,... Čtyřdenní pokus o náročnější výstup na Nevado Sajama, nejvyšší horu Bolívie, patřící do skupiny pouhých 14 jihoamerických vrcholů nad 6500m.

22. - 23. den: Přesun do Peru - přes Puno do Cuzca. Následující závěrečnou část akce je nutno brát jako rezervní pro případ, že se předchozí pokusy o výstupy nepodaří realizovat v předpokládaném časovém horizontu. Alternativně bychom se v případě zájmu pod Machu Picchu přesunuli jiným, kratším způsobem.

24. - 27. den: Salkantay trek kolem stejnojmenného velikánu, 6277m vysokého, plný nádherných scenérií. Začneme v andské vesnici Soraypampa, vychutnáme si impozantní výhledy na horu Humantay, 5917m, zdoláme sedlo Incachillasca, 4750m, vykoupeme se v termálech,...Možnost návštěvy nejznámější archeologické lokality celé Jižní Ameriky, proslulého Machu Picchu, poblíž které náš trek končí.

28. - 30. den: Návrat do Cuzca, krátká prohlídka nádherného centra, odlet a návrat do Evropy.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (hotely, hostely, kempy a tábořiště, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenek (včetně případných přeletů) je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.