Nabízíme Vám dvoutýdenní zájezd do Burundi a Demokratické republiky Kongo, s kratším programem upraveným tak, aby to byl zájezd i pro Vás, kteří si delší dovolenou nemůžete dovolit. Přesto uvidíte mnohé: místo setkání legendárního cestovatele Livingstona s neméně proslulým Stanleym, NP Ruzizi, jezero Tanganjika, NP Kahuzi Biega s možností pozorování východních nížinných goril, trhy na ostrově Idjwi, město pod sopkami Goma,...

Možnost prodloužení o výstup na sopku Nyiragongo nebo pokračování celým navazujícím zájezdem "Vulkány Konga a Rwandy, nejvyšší hory Ugandy".

 

 

 

 

  • Termíny
  • 03. 01. 2022 - 18. 01. 2022
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 79 500 Kč

Předběžný program zájezdu Burundi a Demokratická republika Kongo

1. - 2. den: Odlet z Vídně, po nutném mezipřistání přílet do Bujumbury, donedávna  hlavního města Burundi. Dle času příletu si možná i krátce prohlédneme centrum přirozené metropole.

3. - 4. den: Poznávání Burundi: poznáme ten nejvzdálenější pramen Nilu s monumentem, navštívíme několik peřejí vodopádů Karera, večer příjedeme do nového hlavního města Gitega, ubytování. Ráno se pokusíme zajistit představení bubeníků v Gishoře - nejlepších bubeníků v zemi. Burundi museum, cesta zpět do Bujumbury přes památný kámen setkání Davida Livingstona a Henryho Mortona Stanleyho. 

5. - 6. den: Dopoledne lodní i krátký pěší výlet v NP Ruzizi poblíž hlavního města. Hroši, krokodýli, množství ptáků, mj. druhy migrující z Evropy a Asie... Odpoledne odpočinek na pláži Saga dýchajíce čerstvý vzduch jezera Tanganjika. Možnost pokusu o výstup na nejvyšší kopec Burundi Mount Heha, alternativně pohoda na plážích jezera Tanganjika.

7. den: Přes Rwandu (víza na hranicích 30 USD) přejedeme do Demokratické republiky Kongo, odpoledne přicestování do Bukavu, ubytování.

8. den: Národní park Kahuzi Biega, možnost krátkého treku s pozorováním unikátních východních nížinných goril (není v ceně, 400 USD v roce 2019), večer zpět do Bukavu.

9. den: Cesta do Lwiro - návštěva výzkumného vědeckého centra, zbudovaného kdysi Belgičany. Uvidíme šimpanzy, opice a paviány, muzeum, jednu z největších afrických knihoven, hady v klecích,... Nebo alternativně výstup na horu v NP Kahuzi Biega. Zpět do Bukavu.

10. - 11. den: Z Bukavu lodí po jezeře Kivu na ostrov Idjwi, druhý největší v Africe. Místní trhy. Pěší túra po ostrově nebo pohoda u vody podle vlastní libovůle a volby.

12. - 13. den: Cesta lodí do Gomy, tržnice se suvenýry i s ovocem, indická restaurace. Prohlídka města a okolí, pokusíme se zorganizovat amatérské tanečky ve vesnici Křováků.

14. den: Pokud se bude odlétat přímo z Gomy, završíme zájezd celodenním výletem do oblasti Masisi, které se přezdívá "malé Švýcarsko"). Navštívíme několik vesnic a farem, poznáme místní lidi a jejich aktivity, můžeme ochutnat lahodný místní sýr,...

15. - 16. den: Přesuneme se na letiště a zřejmě přes Addis Abebu odletíme zpět do Vídně.

Poznámka: Nebude-li k dispozici odlet přímo z Gomy, bude 14. den věnován přesunu do Kigali ve Rwandě, alternativního místa odletu domů..

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou dopravu (auta normální, auta 4x4, řidič, palivo, silniční vládní taxy, pirogy a lodě na řece Ruzizi a na jezeru Kivu). Dále veškeré ubytování, permity a vstupné. Anglicky mluvícího průvodce. Pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Mezinárodní letenku, víza a náklady spojené s jejich vyřízením, cestovní pojištění léčebných výloh, spropitné, jídlo a pití, trek ke gorilám v NP Kahuzi Biega, popř. alternativní výlety na kopce, pojištění stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vízové poplatky a cena za vyřízení víz. V roce 2019 se ceny pohybovaly takto: Rwanda (vyřízení až na hranici, poplatek 30 USD), Demokratická republika Kongo (vyřízení předem, pro občany ČR v Praze, poplatek 120 EUR + cena za vyřízení podle skutečných nákladů) a Burundi (vyřízení předem  Berlín, vízový poplatek 65 EUR + cena za vyřízení podle skutečných nákladů).