Po úspěšné  vydařené cestě v roce 2019 Vás opět zveme do země 29 aktivních sopek, ledovců, gejzírů, bystrých řek a průzračných jezer. Tam, kam jezdí za svými cestami i lovci a rybáři, na poloostrov Kamčatku, která se rozkládá mezi Ochotským mořem a Tichým oceánem.

Zájezd je zcela vhodný pro běžné turisty, kteří se umí vyrovnat s trochou cestovatelského nepohodlí. Podniknete celkem snadné výstupy na vrcholy sopek, zakusíte termální prameny, gejzíry. A pravděpodobně uvidíte i nějakého toho medvěda... Zájezd je určen pro 9 - 15 účastníků. Po celou dobu se o Vás bude starat kromě našeho průvodce i profesionální tým našeho ruského partnera - průvodci, řidič, kuchař. Až na nepatrné výjimky budete mít zajištěnu plnou penzi, okusíte, boršč, pirožky, lososy,... Nemusíte si brát stan, karimatku ani jídelní potřeby. Ale samozřejmě, při vší snaze Vám vše zpříjemnit zůstane Kamčatka vždy outdoorovou destinací - počasí může být nádherné, ale i deštivé, něco málo budete muset ujít po svých a noclehů v posteli bude méně než ve stanu.

  • Termíny
  • 07. 08. 2022 - 20. 08. 2022
  • Počet dní
  • 14 dní
  • Cena zájezdu
  • 61 500 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 79 500 Kč

Předběžný program zájezdu Kamčatka - (téměř) all inclusive

V naší kompetenci je  změna pořadí jednotlivých dnů po dohodě s místním partnerem. 

1. -2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně s přestupem pravděpodobně v Moskvě. Přílet do města Petropavlovsk-Kamčatskiy - centra celého poloostrova. Setkání na letišti, přesun do města (25 km), ubytování v hotelu, v případě dopoledního příletu procházka po městě. Panorama aktivních vulkánů, kterým dominuje Korjackiy a Avačinskiy, místními nazývané "domašnyje vulkany". Večeře s místním průvodcem a probrání programu.

3. den: Téměř celodenní výlet motorovou jachtou s rybařením po Avačinském zálivu (5-6 hodin). Pozorování hnízdních kolonií mořských ptáků, výhledy na ostrov "Babuškin kámen" a na skály "Tři bratři" - strážci města. Výjezd až do Pacifického oceánu k ostrovu "Staryčkov", při troše štěstí je možné vidět místní faunu (lachtani, tuleni, mořské vydy, snad i kosatky či delfíni, papuchalci) a ulovit několik kambal.  První přesun naším mohutným autem k vulkánu Mutnovský (100 km). Noc ve stanu.

4. den: Výstup kamenitým terénem ke kráteru vulkánu Mutnovský (2323 m). Nepůjdeme na vrchol, ale uvidíme fumarolová pole, pozorování aktivních fumarolů, bahenních sifonů, jezero. Kráter Mutnovský je množstvím sopečných jevů jednou z nejvýznamnějších lokalit na Kamčatce. Příkré svahy obklopující široký a hluboký kráter jsou částečně pokryty zářícím ledovcem, v aktivním kráteru je vysoká koncentrace síry. Trhlinami vystupují páry vroucích fumarolů. Celkem může pěší výlet trvat asi 8 hodin, pokud ale podmínky umožní našemu  řidiči větší přiblížení se k cíli, zkrátí se tato doba na méně než polovinu . Noc ve stanech. 

5. den: Výstup na sopku Gorely (1829 m) ztuhlými lávovými proudy a štěrkovými poli, Pozorování 3 kráterů s vulkanickými jezery (cca 6 hodin). První pohled do kráteru je omračující. Večer přesun do rekreačního centra Paratunka. Ubytování, odpočinek v termálním bazénu.  

6. den: Volitelný program. Možnost výletu vrtulníkem do Doliny gejzírů v údolí řeky Kamčatky, jednoho z největších gejzírových a geotermálních polí na světě (UNESCO).  Dolina se nachází v NP Kronockyj. Teplé prameny, vodopády, termální řeka Gejzernaja a asi 25 gejzírů. Během letu je možno fotit. Oblet několika vulkánů - Koryatskyj, Karymskyj, Malý Semjačik s modrozeleným sirným jezerem. Pěší procházka dolinou s místním průvodcem a pistolníkem. Oběd v Dolině gejzírů. Další přelet přes Dolinu smrti k exkurzi po kaldeře vulkánu Uzon. Podvečerní přesun do osady Malka (130 km). Možnost koupání v horkých pramenech.   

7. den: Přesun do oblasti vulkánů skupiny Ključevskaya autem (460 km). Oběd v kavárně Milkovo (není v ceně zájezdu). Přesun na úpatí krásného sopečného masivu formovaného vulkány Plosky a Ostry Tolbachik. Cestou je možno za jasného počasí vidět panorama sopek Krestovsky (4057 m), Ushkovsky (3903 m), Kljuchevskaya Sopka (4750 m), Kamen (4579 m), Plosky Tolbachik (3082 m) a Ostry Tolbachik (3672 m). Noc ve stanech.

8. - 9. den: Pozorování následků erupce z roku 2013 (mladý vytvořený kužel, čerstvé široké lávové splazy, jeskyně - "lavovody", kamenné skulptury a  kopy ztuhlé lávy). Přesun autem na tzv. Severní průlom. Výstup na tolbachinské kužely (konusy) - jakési miniatury sopek o výšce 100 - 200 metrů. Přesun ke kuželu "Hvězda" (15 km). Noc ve stanech.

10. den: Procházka "mrtvým lesem" ( nestihneme-li to dříve ), který zničila struska a popel během erupce v roce 1975. Přesun do vesnice Milkovo, která se nachází na březích říčky Kamchatka (230 km, 4 hodiny). Ubytování v hotelu Geolog.

11. den: Návštěva etnografického muzea původních obyvatel oblasti okolo řeku Kamchatka. Oběd v kavárně (není v ceně zájezdu). Přesun do osady Malka (180 km) auty (4WD). Začátek splavu říčky Bystraya na raftech. Noc na břehu ve stanech.

12.-13. den: Rafting po řece Bystraya. Nádherný kaňon se zalesněnými skalnatými břehy. Proplujeme 2 peřejemi, vysoká pravděpodobnost vidět medvědy a lososy. Rybaření. Noc ve stanech na břehu. Závěr raftingu s průjezdem dramatickými, ale snadnými peřejemi. Cesta zpět do Petropavlovsk - Kamchatského (180 km). Ubytování v hotelu v P-K nebo Jelizovu, odpočinek.

14. den: Dle času odletu přesun na letiště, odlet a po nezbytném mezipřistání domů.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (Kamazy, autobusy), ubytování (hotely, tábořiště), všechny výlety s místním a českým průvodcem dle programu kromě fakultativního výletu do Doliny gejzírů, téměř plnou penzi, českého průvodce, místní průvodce po celou dobu zájezdu, vybavení (stany, pěnové karimatky, jídelní náčiní, jídelní stan, ...), veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Zcela výjimečně stravu -  především obědy v Café Milkovo (250 - 300 rublů) a vše jiné, co není uvedeno výše. Zejména volitelný je výlet vrtulníkem do Doliny gejzírů! Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Dále není zahrnuto ruské vízum (orientačně 2650 Kč).  Single příplatek 6000 Kč.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč. Této ceny bude možno dosáhnout pouze při včasném přihlášení, pro později přihlášené bude cena odpovídat reálné ceně letenky v době nákupu. V roce 2019 se do uvedeného limitu vešlo prvních 8 z celkových 12 účastníků, ostatní již měli letenky dražší, neváhejte tedy s přihlášením. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR jsou potřeba předem vyřídit ruská víza - zajistíme hromadně předem (orientační cena 2650 Kč).

Služby za příplatek

Single příplatek: 6000 Kč.

Náročnost

Základní program je vhodný pro turisty, kteří m.j. zvládnou jednodenní túru nalehko na kopec a zpět a nebudou se bát možné nepřízně počasí. Chůze po nerovném a  často nezpevněném povrchu - štěrky, kameny, lávová pole.

Vybavení

Doporučujeme důrazně ochranu proti komárům (moskytiéra, repelenty) a také roušku nebo alespoň šátek pro pobyt v blízkosti kráterů aktivních sopek. Dále dobré boty - pohorky (nezpevněný povrch, ale i bahno, mokro). Určitě doporučujeme trekové hole pro ty, kteří jsou na ně zvyklí. Partner neposkytuje spací pytle, doporučujeme spacák s komfortem 5 - 0 stupňů, v roce 2019 jsme ale zažili i jednu mrazivou noc - odhadem -3 až -5 stupňů.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.