Pestrý nenáročný zájezd, treking nalehko v Nepálu do výšek kolem 4 000m pro výhledy360° dokola na věhlasné himalájské sedmi a osmitisícovky Annapurna 8091m, Machhapuchhre 6993m. A také do tepla, na jaře rozkvetlé rododendronové lesy, v NP CHitwan jízda na slonu a pozorování divoké zvěře - nosorožci, krokodýli a další. Poznání způsobu života různých etnik, prolínající se hinduismus a buddhismus. Vhodné pro vás, kdo chcete  poznat různorodost země pod Himalájem a potřebujete získat zkušenost s aklimatizací ve  vyšších polohách.

  • Termíny
  • 12. 11. 2021 - 28. 11. 2021
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 24 400 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 42 400 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - trek Mardi Himal + NP Chitwan

1. - 2. den: Letecky do Káthmándú,  chrámový komplex Svajambhunát

3. - 4. den: Prohlídka KáthmándúPašupatináth , palácové náměstí Dubar Square, Boudhanath, přejezd do Pokhary,

městečka na břehu malebného jezera Phewa, procházka, dokoupení vybavení na trek.

5. den:  Přesun autem do Kande 1 770 m, začátek 6 denního treku, vyhlídkový bod Australian camp, přes sedýlko Deurali 2 100 m, do vesničky Tolka 1 700 m
6. - 7. den: Pokračujeme do malebné vesničky Landruk 1 565 m nad řekou Modi khola, setkání s etnikem Gurungů, do Kokar forest campu 2 520 m, mezi kvetoucími rododendrony do Low campu,  do High campu 3500m s výhledy na South Annapurna 7 200 m, Annapurna I 8 091 m, Machhapuchre 6 997 m.
8. - 10. den: Stoupáme na vyhlídkový hřeben pod Mardi Himal, od výšky 4 000 m už neomezené výhledy do všech stran, lze pokračovat až na úpatí Mardi Himal k vyhlídkovému bodu, do výšky 4 250 m, návrat do High campu. Sestup do Low, nad vesnici  Sidhing 1 700 m, do Lumre 1 400 m.  Ve finále koupel v tůni pod krásným vodopádem nebo možnost  etapu prodloužit a vystoupat do vesnice Lwang nad kterou jsou čajové plantáže. Autem přesun do Pokhary se zastávkou ve velkém buddhistickém klášteře.
11. den: Pokhara - pobyt u jezera Phewa, možnost najmutí lodky a projíždka po jezeře či  návštěva soutěsky  a nedaleké podzemní hinduistické svatyně s vodopádem nebo Himalájské muzeum. Pestrá  nabídka adrenalinových aktivit: tandem paragliding, vyhlídkový let ultralihgtem či půldenní rafting na Upper Seti.

12. - 13. den: Přejezd autobusem na jih do NP Chitwan, cestou možnost raftingu na řece Lower Seti, večer taneční představení místního etnika Thar s tyčemi, NP Chitwan - pozorování nosorožců z hřbetu slona.

14. - 16. den:  Přejezd autobusem do Kathmandu, prohlídka KáthmándúPátán nebo  Bhaktabur, nákupy, odlet do ČR.
17. den: Přílet do ČR

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava, ubytování, všechny permity do oblastí, celý program v NP Chitwanu včetne ubytování v 2 lůžkových pokojích s plnou penzí, mapu treku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Nepálské vízum 50 USD, nosiče, stravu, celkově vstupy : cca 40 USD, pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nepálské vízum - každý si vyřídí sám po příletu do Káthmandú na letišti, cena 50 USD.

Služby za příplatek

Nosič - nese 23kg. Ideální a postačující 1 nosič pro 2 - 4 osoby, cca 160 USD.

Náročnost

Trek je určen středně zdatným turistům, není nutná zkušenost z vyšších nadmořských výšek. Denní trasy 4 -6 hod čistého času, denní převýšení  max.1000m.

Ubytování

Káthmandú, Pokhara - hotel, 2-lůžkové pokoje s wc a sprchou, v Kathmandu se snídaní, na treku v lodgiích: jednoduché 2 lůžkové pokoje. Strava v Kathmandu a v Pokhaře v restauracích. V Chitwanu plná penze. Na treku v lodgiích.

Vybavení

Oblečení do hor, spacák, pohodlné kotníčkové trekové boty, trekové hole, čelovka, lékárna.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu.