Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí. Země již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila a díky své neslavné minulosti není zatím zasažena masovou turistikou.

Zájezd na motocyklu v Kolumbii

Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Tento kus světa nabízí vysoké hory, koloniální památky. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice a ospalé indiánské vesnice. V deštných pralesích jsou ukryté starobylé indiánské památky. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských, indiánských a afrických prvků obdarovala Kolumbii velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Procestujte ji s námi na motorce Royal Enfiel Himalayen nebo Honda Tornado 250 ccm a navštivte tak místa, kam se běžní turisté nedostanou. Budeme jezdit po klasických silnicích i šotolinových cestách. Celková trasa kolem 2 000 km.

  • Termíny
  • 05. 02. 2022 - 20. 02. 2022
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 47 000 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 65 000 Kč

Předběžný program zájezdu Kolumbie na motorce - tajemnou zemí hor

1. den: Odlet

2. den: Přílet Medellín. Odpočinek, vyjížďka lanovkou na vyhlídku na město.

3. den: Vyzvednutí motorek a přesun k nejkrásnějšímu jezeru Kolumbie Guatapé, návštěva nejbarevnějšího městečka Kolumbie i světa, výšlap na 200 metrový megalitický útvar Piedra de Peñol.

4. den: Přesun k průzračné řece a přírodní rezervaci Rio Claro.

5. den: Návštěva Hacienda Napoles a pokračování La Vega – ubytování na avokádové farmě. (narcos historie, koupání, nahlédnutí do venkovského kolumbijského života).

6. den: Posvátná laguna el Tabacal návštěva a ubytování v bývalé Narco vile/farmě, návštěva a koupání ve vodopádech Chupal.

7. den: Facatativá, Tabio, Guatavita (archeologický park, ekologická farma, jezero z legendy El Dorado). 150km

8. den: La Chorrera 600 m vodopád, Laguna Ubaque (posvátně místo civilizace Musica), Termales Santa Monica 100km

9. den: Národní park Chicaque (mlžný les).

10. den: Ibaque - Combeima kaňon, kávové farmy.

11. den: Salento trek s nejvyššími palmami na světě.

12. den: Filandia - jedno z nejkrásnějších městeček Kolumbie, Santa rosa de Cabal termální lázně a vodopád.

13. den: Cerro tusa - největší pyramidová hora na světě 

14. den: Věznice La Cathedral, vrácení moto. 75km

15. den: Odlet

16. den: Přílet do ČR

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů na 12 dní, český průvodce mluvící anglicky a španělsky, ubytování, mapy, pojištění proti úpadku CK, testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (300 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií a nesprávným zacházením, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.