Silniční i offroudová jízda kolumbijským poloostrovem La Guajira - křišťálově čisté vody Karibiku, zelené džungle, solné pláně, písečné duny, oázy,... Koupání, offroad, šnorchlování, kitesurfing,…

Karibik a motorky

Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Tento kus světa nabízí vysoké hory, koloniální památky, krásná písčitá pobřeží a teplé moře. Tyrkysové vody Karibiku lemují bílé písečné pláže. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice a ospalé indiánské vesnice. V deštných pralesích jsou ukryté starobylé indiánské památky. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských, indiánských a afrických prvků obdarovala Kolumbii kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Procestujte s námi oblast Karibiku na motorce Royal Enfiel Himalayen nebo Honda a navštivte tak místa, kam se běžní turisté nedostanou. Budeme jezdit po klasických silnicích i šotolinových cestách. Celková trasa kolem 1 500 km.

Možnost prodloužení zájezdu o potápění nebo trek do Ztraceného města.

  • Termíny
  • 05. 11. 2022 - 20. 11. 2022
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 47 000 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 67 000 Kč

Předběžný program zájezdu Kolumbijským Karibikem na motorce

1.- 2. den: Odlet z Prahy, přílet do Santa Marta, zajímavosti města.

3. den: Vyjíždíme na motorkách ze Santa Marta, návštěva NP Tayrona, koupání, cílem etapy je přímořská osada Cabanas s písečnými plážemi. Možnost splavení řeky Buricata na duších nebo vyjížďka do džungle. 65 km

4. den: Pokračujeme do Riohacha. Cestou koupání ve vodopádu Quebrada Valencia. Nedotčená rybářská vesnička Dibulla. Odpoledne můžete jezdit po rovinách kolem Riohachy nebo vyrazit na pláž a užít si kitesurfing. 140 km.

5. den: Jízda k solným pláním Manaure, klikaté stezky, jízda pouštní planinou, vstoupíme do ní v Cabo de la Vela. K večeři čerstvé plody moře a chlazené pivo. 150 km.

6. den: Odpočinkový den v Cabo de la Vela, případně v jeho okolí. Možnost dát si lekci kitesurfingu nebo rovnou kitesurfovat. Komu by jízda dnes chyběla, může vyjet do Pilon de Azucar. Těšte se na pivo se západem slunce nad Karibským mořem.

7. den: Pouštní cestou do Punta Gallinas. Epické písečné duny, karibské pláže s křišťálově modrými vodami, nejsevernější pevninský bod Jižní Ameriky. Kdo má ještě pořád dost síly, může opět dát kitesurfing. 110 km.

8. den: Labyrintem pouštních cest skrz poloostrov La Guajira do domorodého města Nazareth. 80 km.

9. den: Jízda zpět do Riohacha, stezkou vedoucí z pouště těsně podél hranice s Venezuelou bude výzvou pro vaše jezdecké dovednosti na enduru.  Oběd v Uribia, severně od Riohachy si ještě můžete zaplavat, zarelaxovat s drinkem a užít Mayapo Beach. 210 km.

10. den: Přejezd vedlejšími silničkami do hlavního okresního města Valledupar. 180km.

11. den: Jednodenní offroudový výjezd do v pohoří a NP Sierra Nevada de Santa Marta. 150 km

12. den: Přejezd do Santa Marta a výjezd do hostelu Donde Moncho v 2 500 m. 290 km.

13. den: Pozorování východu slunce, výjezd na Cerro Kennedy 2 850 m, návštěva farmy na kávu, koupání ve vodopádech.  Návrat do Santa Marty a vrácení motorek. 40km

14. – 15. den: Návrat domů.

Program je možno libovolně zkrátit nebo prodloužit o potápění a šnorchlování v Karibiku nebo čtyřdenní trek do Ztraceného města neboli Ciudad Perdida - nejvýznamnější předkolumbovská historická památka v Kolumbii (vedle Údolí soch u San Augustin). Město bylo zřejmě založeno v roce 800, tedy asi o 650 let dříve než pověstné Machu Picchu. Toto místo, nazývané též Buritaca, leží hluboko v džungli v oblasti národního parku Sierra Nevada de Santa Marta.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů na 11 dní, český průvodce, ubytování, mapy, pojištění proti úpadku CK, testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (300 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií a nesprávným zacházením, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.