Pobřeží dvou oceánů, pláže lemované kokosovými palmami, téměř čtyřtisícovky kolem, nedotčené tropické pralesy, činné sopky, jezera a vodopády.

Na motorce Kostarikou

Costa Rica znamená v doslovném překladu „bohaté pobřeží“ - tak tuto půvabnou a sympatickou zemi pojmenoval Kryštof Kolumbus. Pojeďte ji s námi procestovat na motorce.

  • Termíny
  • 16. 01. 2021 - 01. 02. 2021
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 47 000 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 65 000 Kč

Předběžný program zájezdu Kostarika na motorce

1. den: Odlet z Prahy.
2. den: Přílet do San Jose - hlavní město Kostariky, ležící v kostarickém Centrálním údolí, ve kterém žije většina populace státu. Je známé pro svůj pozoruhodný urbanistický vývoj, kdy historické budovy z koloniálního období přímo sousedí s ultramoderními stavbami.
3. den: Krátký přesun do Cartaga a výjezd na vulkán Irazú 3 432 m - nejvyšší aktivní sopka Kostariky. Vrchol tvoří sopečná krajina s vulkanickým popelem a krátery. Hlavní kráter se zeleným jezerem je široký 1 km a hluboký 300 m. Z vrcholu je možné vidět Tichý oceán i Karibské moře zároveň. 90 km
4. den: Dnes dojedeme až na samý konec Kostariky, na břeh Karibského moře, ve kterém se ihned vykoupeme. V ospallé vesničce Manzanillo si dopřejeme večeři přímo na pláži. 240 km
5. den: Koupání, šnorchlování na plážích Karibského moře. Popřípadě výlet na motorce k panamské hranici nebo prozkoumání offroudových stezek vnitrozemí.
6. den: Přejezd na sever do Puerto Viejo. 210 km
7. den: Přejezd do NP Arenal s jezerem a vulkánem, dosahujícím výšky 1 670 m, jehož poslední erupce proběhla 23.8.2000.  80km
8. den: Přejezd do rezervací Santa Elena a Monteverde. 80km
9. den: Unikátní přírodní rezervace Monteverde a Santa Elena nabízejí procházky v prostředí horského mlžného lesa v nadmořské výšce 1 400 až 1 700 m. Hustý lesní porost složený z asi 2 500 druhů rostlin poskytuje úkryt stovkám druhů ptáků, motýlů a dalších živočichů, včetně několika ohrožených druhů velkých koček. 
10. den: Přejezd k Tichému oceánu na pláž Bahia de los Piratas. 160 km
11. den: Koupání a povalování se na pláži, případně průzkum vedlejších zátok offroudovými silničkami.
12. den: Pobřežní silnicí se přesuneme na jedno z nejhezčích míst Kostariky, na poloostrov Nicoya. 180 km
13. den: Výlet lodí na Isla Totuga (želví ostrov) - potápění , šnorchlování,….
14. den: Montezuma – koupání, válení nebo výlet po okolí na motorkách.
15. den: Závěrečný přesun do San Jose. K tomu, abychom se dostali z poloostrova tentokrát použijeme trajekt. Po příjezdu do San Jose vrátíme motorky a vrhneme se do víru velkoměsta. 160 km
16. den: Zajímavosti San Jose, večer odlet.
17. den: Přílet domů.

Coučasná situace COVID 19 - https://www.bing.com/covid/local/costarica

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, průvodce, pronájem motocyklů, mapy, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (300 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií a nesprávným zacházením, pojištění léčebných výloh astornopoplatků.