Aktuální nabídka nového trekového zájezdu do Pyrenejí na podzim 2021. Tento zájezd, stejně jako jeho doplněk v západní části, se naprosto vymyká ve srovnání s autobusovými zájezdy pořádanými některými našimi cestovními kancelářemi. V naší skupině vás nebude několik desítek účastníků, ale jen čtyři, maximálně pět. Nestrávíte 3-5 dní na únavné decimující cestě busem a nezbude vám tedy pouhých sedm či osm dní na poznávání pyrenejských krás. Vy na to budete mít celých 14 dní, v podstatě dvojnásobek toho, co nabízí běžné zájezdy. A nepoznáte jen ty nejznámější a všemi navštěvovaná místa, poznáte polovinu Pyrenejí tak, jak to co nejlépe jde. 

Treking ve východní části Pyrenejí včetně Andorry a nejvyšších vrcholů Pico de Aneto a Possets

A pokud by vám to vše bylo málo a máte dostatek času, přidejte si i západní část tohoto mohutného pohoří a vydejte se s námi do Pyrenejí na celý měsíc! Chcete poznat úžasnou Barcelonu? Přileťte o den či dva dříve nebo odleťte o den či dva později!

Důležité poznámky:
1/Tento program je maximalistický a jeho stoprocentní realizace předpokládá velkou přízeň počasí. I v případě, že nám štěstěna nakloněna nebude, se budeme snažit uskutečnit většinu bodů programu, u některých nejobtížnějších a orientačně nejsložitějších výstupů je dobré počasí ale nutnou podmínkou uskutečnění těchto pokusů.
2/ Zájezd má expediční charakter. Vedoucím je RNDr. Jindřich Nebojsa, který v minulých letech vystoupil mimo jiné na dvě sedmitisícové a téměř dvacet šestitisícových vrcholů. Již mnoho let tráví na cestách většinu roku, procestoval téměř vždy s klienty již více než 150 zemí světa a velká většina jeho cest je směrována do dalekých zemí mimo Evropu. Současná krize způsobila to, že si vytvořil i pro tuto oblast zájezd k obrazu svému a ten se bude snažit bezchybně zrealizovat a využít při tom všech svých znalostí a zkušeností. Není ovšem znalec Pyrenejí, tento zájezd není rutinní opakující se akce, je jedinečná - každý účastník to musí předem vědět a být s tím ztotožněn.

  • Termíny
  • 12. 09. 2021 - 27. 09. 2021
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 24 500 Kč
  • Cena letenky
  • 5 000 Kč
  • Celková cena
  • 29 500 Kč

Předběžný program zájezdu Pyreneje II - východní část včetně Andorry a nejvyšších vrcholů Pico de Aneto a Possets

1. den: Letecky do Barcelony (nejlevnější letenky jsou aktuálně z Vídně, přímý let se společností Ryan Air, Wizz Air nebo Lufthansa). Vypůjčení auta, zahájení přesunu do Pyrenejí.

2. - 5. den: Záříové dny se postupně krátí, začneme tedy bez váhání tím nejpodstatnějším. První blok strávíme v NP Possets - Maladeta, v oblasti dvou nejvyšších vrcholů Pyrenejí. Základnou nám bude v obou případech vesnice Benasque. Nejdříve vyrazíme k chatě Estos a odtud se pokusíme zdolat druhou nejvyšší horu, Possets, 3375m vysokou. A poté se od chaty Renclusa vynasnažíme vystoupit na úplně nejvyšší bod celých obrovských Pyrenejí, Pico de Aneto 3404m. Necháme si i rezervu pro případ špatného počasí, naopak bude-li typicky záříově výtečné, máme v zásobě možnosti dalších túr či výstupů na vysoké třítisícové hory, jako na Pico Maladeta a/nebo Pico de Alba .

6. - 9. den: Druhý programový blok strávíme v oblasti jediného katalánského NP - Aiguestortes y Estany de Sant Maurici. Je to jedna z nejkrásnějších oblastí Pyrenejí, většinou CK zcela opomíjená. Nádherné scenérie, stovky horských ples a jezírek, malebné vodopádky,.. a spousty vrcholů, z nichž nejvyšší jen o pár metrů převyšují třítisícovou hranici. Ty ale tentokrát nejsou naším hlavním cílem, tím je 55 km dlouhý okružní trek, který spojuje 9 zdejších horských chat - legendární okruh Carros de Fox.

10. - 13. den: Andorra - nezávislý stát v srdci Pyrenejí. Náš pobyt v tomto malém knížectví bude čtyřdenní a bude horský, bude tedy zahrnovat čtyři půldenní až celodenní túry. Ty nejkratší budou zhruba 5 - 6 šestihodinové, ty nejdelší 7-10 hodinové. Kteroukoli z nich lze samozřejmě vynechat a věnovat se odpočinku. Ve dnech, kdy budou túry přece jen o trochu kratší, vyhledáme a se zájemci si krátce prohlédneme i mnohé z nejzajímavějších památek země: nejposvátnější místo - kostel Pany Marie Meritzellské, románský kostelík ve vesnici Santa Coloma a zámek Sant Vicenc d'Enclar nad vesnicí, město Encamp a jeho Národní automobilové muzeum, lázeňské město Les Escaldes, vesnici La Cortinada s románským kostelíkem Sant Martí s freskami z 12. století, městečko Ordino a proslulý dům ze 17. st. Casa d'Areny-Plandolit, vesničku Canillo s nejkrásnější kaplí Sant Joan de Caselles z 11. století a samozřejmě i hlavní město Andorra la Vella se všemi jeho zajímavostmi, kde zájemci mohou navštívit i největší lázeňské centrum Evropy, impozantní Centre Termolúdic Caldea. Vzdálenosti mezi jednotlivými místy jsou malé, maximálně nízké desítky kilometrů, všechno tedy bez problému stihneme, případně si zájemci mohou udělat odpočinkový den. V následujících řádcích je popis hlavního bodu programu každého dne - tedy půl až celodenního treku, vždy s možností výstupu na vysokou horu. Pořadí zde uvedené není rozhodující. Jedná se o návrhy treků, z nichž některý či některé vypustíme nebo pozměníme dle přání a sil.

- 1. denní program: Celodenní trek (7-9 hodin) s výstupem na nejvyšší horu Andorry Pic de Coma Pedrosa, 2946 metrů. Z městečka Arsinal nejdříve po GR11, poté odbočíme směr chata Refugi de Coma Pedrosa, 2260 m a odtud se nohama a možná i trochu rukama vyškrábeme na vrchol. Fantastické výhledy všude kolem nám budou odměnou. Tato túra má přednost přede všemi.

- 2. možný denní program: Túra k jezerům Tristaina s možným výstupem na stejnojmennou horu 2876m vysokou.

- 3. možný denní program: Túra pod masívem hory Pic de Péssons 2844m, východiskem je vesnička Gran Reig. Pro nejsilnější velmi dlouhý přechod Les Escaldes do Gran Reig.

- 4. možný denní program: Túra mezi vesnicemi Ransol a Serrat s možností výstupu Pic de la Serrera 2912m vysokou. -5. možný denní program: túra v centrálním masívu Casamaya tvořeném několika vrcholy, z nichž ten hlavní a nejvyšší má 2752m.

14. - 15. den: Poslední dva dny strávíme v oblasti masívu Carlit se stejnojmennou dominantní horou Pic Carlit 2971m vysokou. Je považována za nejvýchodnější část vysokých Pyrenejí, mezi ní a mořem stojí již jen 2784m vysoký Pic du Canigou, symbol snah o nezávislé Katalánsko. Podnikneme dvoudenní okruh s přechodem hlavního vrcholu a kolem četných jezer. Tyto dva dny je třeba brát jako rezervní, jednoznačný důraz bude kladen na naplnění programu pvních tří bloků.

16. den: Návrat do Barcelony, odlet domů, případně individuální prodloužení o pobyt v Barceloně.

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu vypůjčeným autem, jeho pojištění, pohonné hmoty. Českého vedoucího a řidiče v jedné osobě. Ubytování (kempy či tábořiště ve vlastních stanech, horské chaty či útulny), organizaci celé akce, povinné pojištění CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, vstupné do NP, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 5000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Opravdu hodně náročný trekový zájezd vhodný pro zdatné vysokohorské turisty.

Vybavení

Vlastní stan, karimatka, spací pytel, vařič, vhodné boty, trekové hole.