Nabízíme vám zájezd, kde najdete stejně jako u jiných CK mnohá nejpodstatnější místa Madeiry. Ale zdaleka nejen to. Ano, když se vás někdo zeptá, zda jste viděli vodopád 25 Fontes, vystoupili na Pico Ruivo, byli na poloostrově Sao Lorenzo či vyhlídce Cabo Girao a/nebo Balcoes, musíte odpovědět ano – bez toho to prostě nejde. Vy ale toho poznáte a hlavně projdete mnohem více. Vaše dny budou naplněny od rána do večera a sami si někdy budete muset rozhodnout, zda si dáte dobré jídlo v místní restauraci nebo si po již absolvované několikahodinové turistice zvolíte ještě jednu procházku – obojí prostě stihnout nepůjde. Budeme často začínat brzy a končit pozdě – toto není zájezd pro vytrvalé spáče!

Madeira - intenzivní jednodenní treky

Tento program je náročný, je určen pro ty, kteří toho v krátkém čase chtějí stihnout a zejména prochodit co nejvíce. Chystáme programově téměř obdobný zájezd s jednodenními treky, který bude rozvolněním níže uvedeného programu pro ty z vás, kteří by si někdy rádi o hodinu či dvě přispali a jedna pěti, šesti či sedmihodinová túra jim pro denní program připadá tak akorát...

 

 

 

 

 

  • Termíny
  • 27. 03. 2022 - 03. 04. 2022
  • Počet dní
  • 8 dní
  • Cena zájezdu
  • 23 500 Kč
  • Cena letenky
  • 11 000 Kč
  • Celková cena
  • 34 500 Kč

Předběžný program zájezdu Madeira - ostrov hor, levád, tunelů, vodopádů a vyhlídek

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, přílet na Madeiru a přesun do Funchalu, největšího města na ostrově. V případě času prohlídka centra, přiletíme-li navečer, prohlédneme si ho průběžně a případně ještě poslední dopoledne před návratem domů.

2. den: A hned první královská horská etapa - bude-li nám přát počasí, začneme pěkně zostra! Nesčetnými serpentinami výjedeme z Funchalu až k observatoři na vrcholu Pico de Arieiro, 1818 m. Panoramatickým, za krásného počasí naprosto jedinečným trekem, vystoupíme na nejvyšší bod ostrova, Pico de Ruivo, 1862m. Abychom toho dosáhli, musíme nejdříve nějakou výšku ztratit a pak ji opět nabýt. Ovšem celá naprosto divoká krajina a stále nové výhledy jsou neopakovatelné. Ujdeme přes 12 km, na cestě strávíme i s odpočinkem 6-7 hodin.

3. den: Snad nejpopulárnější túra na Madeiře je ta k vodopádu 25 Fontes, čili 25 pramenů. My si ale tuto poměrně krátkou procházku rozšíříme o další levády a vodopády – levadu Alecrim, jezírko pod vodopádem Lagoa da Vento a levadu Risco. A poté ještě podnikneme panoramatickou jízdu po velké části ostrova. Porto Moriz a jeho bazénky zabudované do pobřežních skal... Sao Vicente. Nesčetné kratší i dlouhé tunely před i za Sao Vicente a ten poslední mnohakilometrový pod sedlem Encuemada.

4. den: Den plný vyhlídek na dvou nádherných pobřežních túrách. Asi nejpopulárnější trek na poloostrově Sao Lourenzo – to je jedna velká nekončící vyhlídka sama o sobě. A cesta vysoko nad mořem mezi předměstími Machica a Porto da Cruz za ním v ničem nezaostává. Bude-li čas a chuť, sjedeme na závěr k moři do malebného městečka Porto da Cruz, abychom třeba po chvílích odpočinku ještě vyjeli na vyhlídku Portela a podívali se na Santa Cruz seshora.

5. den: Druhá a nejtěžší královská horská etapa! Zkouška síly a vytrvalosti pro nejzdatnější vrchaře, několik kratších variant pro ostatní. Začneme v sedle Encumeada a po 3-4 hodinách vystoupíme na Pico Grande, 1654 m. Sestoupíme k vesnici Colmeal nad známým Údolím jeptišek Curral das Freiras a poté se dlouhým výstupem eukalyptovým lesem napojíme na spojnici mezi Pico Ruivo a Encumeadou. Po cestě do cíle mineme ještě Pico do Jorge,  1691 m a při závěrečném sestupu i Pico da Encumeada, 1278 m. Celá túra pro opravdové drsňáky, cca 25 km, 10-12 hodin, kratší varianty od 9 do 22 km pro každého.

6. den: Opět ze sedla Encuemada podnikneme tentokrát výrazně snazší túru, a to po oficiální trase PR17 – Caminho de Pináculo e Folhadal. Celá třetina je téměř po rovině podél klidné levády Norte se dvěma delšími tunely, poté vystoupáme nahoru, užijeme si krásných vyhlídek a podél mnohem divočejší levády Serra se vrátíme na silnici. Celkem 15 (+3) km, 5,5 - 7 hodin. A na cestě zpět snad ještě stihneme další klenot - vyhlídku Cabo Girao, vysoko nad skalním útesem.

7. den: Na závěr se pokusíme o opravdu lahůdkové menu. Jako předkrm krátká vycházka z Ribeiro Frío na Balcoes - snad nejproslulejší vyhlídku na ostrově, poté nádherná túra z Queimadas levadou Calderaio de Verde do stejnojmenného přírodního amfiteátru s vodopádem. Tím pravým vyvrcholením je ale teprve pokračování do Calderaio Inferno – zejména závěrečná část treku poskytne naprosto vše – vysoké vodopády, dlouhé tunely, nádherná panoramata, dramatické skalní rokle,... Městečko Santana – krásný kostel Igreja de Santa Anna a zejména soubor ukázkových starých domů „casa típica“.

8. den: Budeme-li odlétat odpoledne, bedete mít konečně čas na prohlídku Funchalu: katedrála Sé, pevnost Sao Lourenzo, městská tržnice, rybí trh,... A bylo by škoda nenavštívit zdejší krásnou botanickou zahradu.

Poznámka: pořadí dní se může měnit a určí ho průvodce, zejména na základě předpovědi počasí. Pro obě nejtěžší horské túry budou zvoleny dny s nejlepší předpovědí počasí. V případě celodenního velmi špatného počasí má průvodce právo zrušit túru bez náhrady – v tomto zájezdu není na rozdíl od programově téměř stejného 11-denního zájezdu žádný rezervní den, program je tak hutný, jak jen může být.

Cena zájezdu zahrnuje

7 × ubytování hostelového typu ve Funchalu, pobytovou taxu, kompletní dopravu (pronajaté auto, místní busy, taxi), průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku. 

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné, individuální cestovní pojištění LV a stornopoplatků.

 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 11 000 Kč. Více informací zde.

 

Další informace