Zejména pro přátele vysokohorské turistiky nabízíme tento ojedinělý zájezd, který se nebude opakovat. Během aklimatizační fáze poznáte ty nejproslulejší incké památky v okolí Cuzca, poté zde absolvujete dva krásné treky. Druhá část akce nás přesune do Arequipy a okolí, kde se mimo jiné můžete pokusit zdolat vulkán Misti.

Treky jižního Peru a nejznámější památky

Cuzco, Machu Picchu, Auzangate trek, Arequipa, kaňon Colka, Misti,...  

GARANCE USUTEČNĚNÍ, STÁLE SE JEŠTĚ LZE HLÁSIT.

 

  • Termíny
  • 21. 07. 2022 - 13. 08. 2022
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 44 500 Kč
  • Cena letenky
  • 41 200 Kč
  • Celková cena
  • 85 700 Kč

Předběžný program zájezdu Památky a treky jižního Peru

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutném přestupu přílet do Limy a pokračování místním letem do Cuzca. V případě času zahájení prohlídky města a jeho blízkého okolí. Vlastní Cuzco – hlavní město říše Inků – pozůstatky inckých kamenných zdí, katedrála, náměstí Plaza de Armas, kostely La Compania, La Merced a další, Santo Domingo a pozůstatky hlavního inckého paláce Coricancha, muzea. Incké pevnosti (alespoň některé z nich) několik kilometrů na sever od Cuzca – Sacsayhuamán, Puca Pucara, Qenco a Tambomachay. Impozantní Pisac. 

4. - 8. den: Pětidenní trek Moyoc. Z vesnice Parpiso přes nejméně 4 vysoká sedla (např. Accocajasa 4704m, Puerto Hyuanay 4626m,...), kolem nejméně trojích inckých ruin (Wata, Paucaparta) do městečka Ollantaytambo.

9. den: Dokončení poznávání úžasných míst v okolí města Ollantaytamba. Samotná pevnost Ollantaytambo v místě, kde se stýkají tři údolí, zářivě bílé Salinas, příjemná vesnice Chinchero s nádherným kostelíkem,... 

10. - 14. den: Salkantay trek kolem stejnojmenného velikánu vysokého 6277m, plný nádherných scenérií. Začneme v andské vesnici Soraypampa, vychutnáme si impozantní výhledy na horu Humantay, 5917m, zdoláme sedlo Incachillasca, 4750m, vykoupeme se v termálech,...Možnost návštěvy nejznámější archeologické lokality celé Jižní Ameriky, proslulého Machu Picchu, poblíž které náš trek končí a/nebo možnost další koupele v termálech.

15. - 19. den: Pětidenní okružní trek kolem hory Auzangate 6372m má vše, co má trek mít. Uvidíme stáda lam a alpak, tradičně oblečené Indiány, tyrkysová jezera, ledové jeskyně, horké prameny a samozřejmě vysoká, i pětitisícová sedla. Po návratu do Tinqi zpět do Cuzca a noční přejezd do Arequipy.

20. - 21. den: Misti a „Bílé“ město Arequipa, klenot koloniální architektury.  Možnost dvoudenního výstupu na dominantu města Arequipa, Volcán Misti, 5822m nebo alternativně odpočinková prohlídka a dva pohodové poznávací dny v Arequipě - relaxace v některé z hospůdek na překrásném náměstí. Klášter Santa Catalina, jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, katedrála, kostel La Compaňía, předměstí Yanahuara,… V případě výstupu na Misti pouze večerní prohlídka osvětleného náměstí a jeho okolí.

22. – 23. den: Odlet a návrat domů

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou hromadnou pozemní dopravu po Peru v rámci programu, veškeré ubytování,  kompletní organizaci a zajištění akce, českého průvodce, povinné pojištění CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Cena dále nezahrnuje individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků ani případné povinné náležitosti spojené s Covid-19 - pokud budou potřeba. 

Letenky

Cena letenky Vídeň - Cusco a Arequipa - Vídeň  je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 41200 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany Česka a Slovenska nejsou vstupní víza potřeba.

Náročnost

Zájezd je poměrně náročný, nicméně výrazně méně než předcházející zájezd na bolívijské šestitisícovky. Každý zdatný trekař by měl zvládnout i výstupy na všechny vrcholy, přičemž kterýkoli z nich lze vynechat a zvolit si odpočinek nebo vlastní alternativní poznávací program.

Strava

Během poznávací části a mimo treky se budeme stravovat individuálně v restauracích, na tržištích apod. Na trecích si budeme individuálně vařit z předem nakoupených potravin.

Ubytování

Ubytování v našich osvědčených hotýlcích, některé jsou se snídaní nebo je možno si ji na místě připlatit. Na treky je potřeba vlastní stan - budeme spát na tábořištích.

Doprava

Kombinace hromadné místní a dálkové dopravy (přesuny) s pronajatou dopravou (výlety).

Vybavení

Pro treky je potřeba vlastní stan, karimatka, spací pytel (komfort kolem -10°C), vařič, ešus, dobrá treková obuv, pláštěnka.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.