Pro milovníky přírody nabízíme pro rok 2022 upravenou verzi zájezdu na Mauricius ve dvou termínech - na jaře a na podzim. Poznávání doplňuje trekking či pohoda u moře.

Aktivně poznávací zájezd na Mauricius s trekingem

Počet účastníků: maximálně 6 + průvodce.

Cena zájezdu: 29500 Kč/os. při 6 klientech, 34500 Kč/os. při 5 klientech, 165000 Kč pro ucelenou skupinu (max. 6 lidí).

Cena letenek: cca 17000 Kč podle aktuální nabídky.

 

 • Termíny
 • 19. 05. 2022 - 28. 05. 2022
 • 03. 11. 2022 - 12. 11. 2022
 • Počet dní
 • 10 dní
 • 10 dní
 • Cena zájezdu
 • 29 500 Kč
 • 29 500 Kč
 • Cena letenky
 • 17 000 Kč
 • 17 000 Kč
 • Celková cena
 • 46 500 Kč
 • 46 500 Kč

Rámcový program zájezdu Mauricus 

Poznámka: zájezd bude trvat 9 -10 dní včetně cesty v závislosti na zakoupených nejvýhodnějších letenkách. Na vlastním ostrově strávíme minimálně 6, pravděpodobně však 7 celých dní (ten sedmý může být jen částečný). V níže uvedeném itineráři je uvedeno tedy 7 denních programů, z nichž prvních šest budeme uskutečňovat určitě a ten sedmý v případě, že to čas umožní, v opačném případě ho uskutečníme jen zčásti. Pořadí prvních šesti denních programů určí průvodce v závislosti na předpovědi počasí, otvíracích dnech muzeí a jiných skutečnostech.

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, mezipřistání, přílet do Port Luis, hlavního města státu Mauricius. Převzetí auta, ubytování. V případě času krátká prohlídka blízkého města Mahébourg a/nebo první vykoupání v přilehlém zálivu Blue Bay.

3. - 8.(9.) den: Šestidenní či sedmidenní program na Mauriciu - viz návrhy možných denních programů.

9. (10.) den: Odlet a po nutném mezipřistání návrat domů.

Návrhy jednotlivých denních programů

Denní program 1, charakteristika: 1/2 poznávací program, 1/2 trekový nebo odpočinkový program
Hlavní město Port Luis: Blue Penny Museum (s Modrým Mauriciem), nábřeží, tržiště Central market, Aapravasi Ghat (UNESCO), bulvár Place d´Armes (Government House, socha královny Victorie,... ), zahrada Jardins de la Compagnie, katedrála, mešita. Výstup na Le Pouce, 812m, tří až čtyřhodinová túra na 812m vysokou horu nedaleko od metropole. Alternativně odpočinek u moře na některé z pláží v okolí městečka Pointe aux Sables.

Denní program 2, chakteristika: poznávací program, sever ostrova
Okolí hlavního města Port Luis a sever ostrova: Mys beznaděje s kostelem Notre Dame, Pamplemousses - botanická zahrada Sir Seewosaagur Ramgoolam, jedna z nejvýznamnějších botanických zahrad světa. Chateau Labourdonnais - nedávno zrestaurovaný nádherný příklad koloniální architektury. Pro zájemce ještě L'Aventure du Sucre - bývalý cukrovar přeměněný na unikátní muzeum. A stihneme-li, tak ještě Eureka - krásně  zrestaurovaný kreolský dům z roku 1830, přeměněný nyní na muzeum a příjemný malý vodopád Ravin poblíž. Záliv Grand Baie a odpočinek na stejnojmenné pláži nebo na pláži La Cuvette poblíž.

Denní program 3, charakteristika: dosti náročný trekový program nebo poměrně snadný trekový program
Celý den strávíme v NP Black River Gorges - účastníci si mohou vybrat ze dvou variant. Mezi náročnou, 7-9 hodinovou okružní túrou spojující stezky Macchabee Trail, která klesá až k řece Riviere Noire, Parakeet Trail, která naopak stoupá 550 výškových metrů a Paille en Queue trail. A mezi alternativní variantou, čímž je jedna z více možností kratších okruhů spojená s příjemným koupáním ve vodní nádrži Mare Longue Reservoir.

Denní program 4, charakteristika: poznávací program a lehký trekový program
Grand Bassin - nejposvátnější hinduistické místo na ostrově. Obří sochy Šivy a Durgy, vlastní posvátné jezero s chrámy a sochami bohů všude kolem. Relativně snadný (jen asi 150 výškových metrů) výstup na nejvyšší horu celé země Piton de la Petite Riviere Noire, 828m. Krátký odpočinek na nádherné, ale divoké pláži Gris Gris u města Souiller. Na velké plavání to tu bezpečné není, na spláchnutí potu a špíny z výstupu určitě ano. Zbude-li čas, přidáme ještě vodopády Rochester Falls (hezké hlavně v jarním termínu).

Denní program 5, charakteristika: 1/2 poznávací program, 1/2 trekový nebo odpočinkový program
Poznávání atrakcí v okolí města Chamarel. Stejnojmenný vodopád, pozorovatelný ze dvou vyhlídek a stejnojmenná Rhumerie, čili pálenice rumu, uprostřed krásné zahrady. Prohlídka s výkladem a ochutnávka sedmi vzorků. Terres de Sept Couleurs (= země sedmi barev) - geologická zajímavost a blízká ohrada s obřími želvami. Odpoledne delší odpočinek na pěkné pláži Le Morne nebo (bude-li to možné) výstup na památnou horu Le Morne Brabant, 556m.

Denní program 6, charakteristika: plně odpočinkový program nebo plně trekový program nebo kombinace odpočinkového a trekového programu
Den strávený na nejkrásnějších plážích západního Mauricia, ovšem zájemci mohou i tento den strávit aktivně a uskutečnit výstup na jednu či dokonce dvě vysoké hory Corps de Garde, 720m a/nebo Trois Mamelles, 629m. Základní program je ovšem odpočinek na nádherných plážích v okolí města Flic en Flac a případně i v zálivu Tamarin, ležícím o něco jižněji.
Poznámka: Průvodce jako vzorný taxikář obslouží obě skupiny, aby to ale zvládl, nemůže tento den vystupovat s klienty na vrcholy. Je tedy vhodné, nikoli nutné, aby někdo z těch, kteří na vrcholy naopak chtějí, měl v mobilu nainstalovanou a uměl používat aplikaci mapy.cz a měl do ní staženou mapu státu Mauricius.

Denní program 7
Dle času a přání klientů: možnost výstupu na Lví horu - Montagne du Lion, 480m. Možnost lodního výletu na ostrov Ile aux Cerfs. Možnost koupání v zálivu Blue Bay blízko města Mahéboug nebo na plážích severně od města Trou d´Eau Douce.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu pronajatým minivanem (včetně benzínu a případných poplatků), ubytování v apartmánu, služby českého průvodce, organizaci celé akce, povinné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné (30 - 50 EUR), individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Případně nezbytné náležitosti spojené s Covid-19 podle aktuálních podmínek. 

Letenky

Cena mezinárodní letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17000 Kč.

Náročnost

Mírně až středně náročný zájezd vhodný pro pohodáře, trekaře a milovníky tropické přírody.

Ubytování

Celá skupina včetně průvodce bude bydlet společně v apartmánu nacházejícím se jen asi 10-15 minut jízdy od letiště. Apartmán má 4 ložnice (3 s manželskou postelí, 1 se dvěma postelemi). Je zde společné WC a sprcha a jeden pokoj má navíc své vlastní. Dále je zde velká společenská místnost s vybavenou kuchyňkou - plynový sporák, mikrovlnka, konvice, lednička i s mrazáčkem. Možnost posezení je i na terase a je zde i místo pro bezpečné zaparkování auta.

Doprava

Po celou dobu budeme mít pronajatý 7-místný minivan (=osobní auto s třetí řadou sedadel). Tento minivan je zcela dostatečný pro všechny denní výlety, pouze z letiště a zpět na letiště pojedeme díky množství zavazadel dvakrát - délka přesunu je ale jen 10-15 minut. Denní přesuny: na každé místo na ostrově trvá cesta z naší základny maximálně hodinu, výjimečně o několik málo minut déle.