Vydej se na životní motorkářskou cestu za tím nejlepším z Jižní Ameriky. Poznej rozmanitosti přírody a kultury tří zemí. Přejeď Andy, nejsušší poušť Atacamu, náhorní plošinu Altiplano s šestitisícovými sopkami, solnou pláň Salar de Uyuni, legendární silnici smrti v Bolívii, projdi se ve ztraceném městě říše Inků – Machu Picchu, nahlédni do nejhlubšího kaňonu jižní Ameriky Colca a uskutečni plavbu po legendárním, mystickém jezeru Titicaca.

Zájezd na motorce - to nejlepší z Peru, Chile, Bolívie

Cesta není pro primadony jezdící jen po asfaltu, vyžadující komfortní ubytování s každodenní sprchou. Mimo jiné se budeš muset porvat s nedostatkem kyslíku, prachem nezpevněných cest, chladem Altiplana i vedrem Atacamy. Pojede s námi doprovodné auto, ale svůj motocykl Honda musíš dořídit do konce 4 100 km tripu jen ty sám.

  • Termíny
  • 23. 04. 2022 - 16. 05. 2022
  • Počet dní
  • 25 dní
  • Cena zájezdu
  • 95 000 Kč
  • Cena letenky
  • 30 000 Kč
  • Celková cena
  • 125 000 Kč

Program zájezdu Peru, Chile, Bolívie na motorce

1. – 3. den: Přelet Praha – LimaCusco. Nezbytnou aklimatizaci věnujeme památkám (UNESCO) – sluneční chrám Qoriacancha, pevnost Sacsayhuaman.

4. - 5. den: Cusco – Chivay přejezd k jednomu z nejhlubších kaňonu světa Colca, Večerní koupání v horkých termálních pramenech. 400 km.

6. den: Podél Colca kaňonu (prameništěm Amazanonky) šotolinou, neobydlenou pampou se scenérií vulkánu Ampato 6 310 m, přes sedlo 4 200 m do Arequipa - klenot koloniální architektury na úbočí mystické spící sopky Al Misti (5 821 m). 310 km.

7. den: Opustíme Andy a pouští po slavné Panamericaně přijedeme do Tacna. 380 km.

8. den: Dnes vstáváme brzy, abychom včas překonali hraniční přechod do Chile, kde je evropštější kultura a také vyšší ceny. Dnešní cíl je Inquique, dříve prosperující hornické město, nyní spíše známé jako chilská dovolenková destinace s plážemi, kasiny. 370 km.

9. den: Pojedeme NP Pampa de Tamarugal, kde začíná poušť Atacama. Navštívíme Humberstone a Santa Laura – města duchů (UNESCO). Dnes končíme v Calamě, hornickém a jednom z nejsušších měst na světě. 400 km.

10. den: Po snídani se vydáme na největší světový měděný důl Chuquicamata. Následně údolím smrti Pampa del Indio Muerto do městečka San Pedro de Atacama, kde stačíme projet Valle de la Luna. 110 km.

11. den: Fascinující okolí San Pedra de Atacama s vulkánem Lincabur 5 916 m na obzoru - výlet k slaným jezerům, horké prameny, plameňáci,... 150 km.

12. den: Na cestě do Bolívie si užijeme posledních 30 km asfaltu, který se změní v šotolinu. Hned za hranicí navštívíme Laguna Verde a Blanca 4 800 m. Přetrpíme asi 2 hodiny s celníky proclíváním motorek, kolem Laguna Colorado 4 300 m, přejedeme do našeho cíle Ojo de Perdiz. 200 km.

13. den: Okolní příroda a rustikální prostředí vytvářejí vynikající příběh pro cestu do Salar de Uyuni, největší solná pláň světa - zbytky prehistorického jezera. Světlá bílá sůl výrazně kontrastuje s indigovou modrou oblohou. 300 km.

14. den: Dnešní cíl je Isla Pescado – neuvěřitelné místo, kus pevné země obklopený solnou plání Salar de Uyuni, porostlý až desetimetrovými kaktusy. Nocleh opět v Uyuni. 190km.

15. den: Přejezd do Oruro. 320 km.

16. den: Přejezd do hlavního města Bolívie La Paz. 230 km.

17. den: Odpočinkový den v La Paz nebo průjezd legendární Death road v současné době otevřenou jen pro cyklisty a motorky. 200 km.

18. den: Rozloučíme se s rušným městem La Paz a přes Desaguadero vrátíme do Peru. Dnešní cíl je Puno, ležící na břehu inckého posvátného jezera Titicaca.

19. den: Lodí na ostrovy Uros a Taquile za poznáním legendárního mystického Titicaca - národní rezervace a také nejvýše položené splavné vodní plochy na světě v nadmořské výšce 3 812 m.

20. den: Kaňony i pláněmi, kde nám budou dělat společnost jen alpaky, lamy, vikuně,... Zkrátka pravým odlehlým venkovem se skvělými scenériemi do Ayaviri. 220 km.

21. den: Kaňon Tinajany, podobný Monument Walley v USA, s obřími broméliemi Puja Raimondova s 12 metrovými květy. Přejezd do Cusca. 280 km.

22 - 23. den: Návštěva legendárního Machu Pichu (UNESCO) – dávného sídla Inků. Doprava autem a vlakem.

24.- 25. den: Odlet do ČR.

Možnost prodloužení o čtyři dny - tropická odměna na závěr. Přelet do Puerto Maldonado. Po řece Rio Madre de Dios lodí na Monkey Island. Následně lodí a pěšky poznávání okolí jedinečného jezera Sandoval, nebo Valencia. Uvidíme opice, vydry obrovské, gaviáry, papoušky, vyzkoušíme i lov piraňí a možná spatříme i arapainu.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem endura Honda 250 ccm Tornado, mapy, doprovodné vozidlo pick up 4×4, poplatky na hranici za provoz peruánských motorek, ubytování, český průvodce, pojištění úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM 300 USD, jídlo, vstupné do památek, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vratná záloha na motorku 500 USD pro případ poškození motocyklu vaší vinou.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Suzuki DR 650 za 17 000 Kč.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.