Zájezd je určen pro velmi malou skupinku zájemců. Jedná se o expediční zájezd, fyzicky poměrně náročný a bude proveden bez předchozích zkušeností z této oblasti. Všechny treky se půjdou tzv. "natěžko", tedy bez nosičů či zvířat nesoucích náklad. Přihlášením se na tento zájezd bere každý zájemce výše uvedené na vědomí a vyjadřuje s tím svůj souhlas.

Trekařský zájezd Tádžikistán

Předpokládaný počet klientů 3 - 7.

 

  • Termíny
  • 29. 07. 2022 - 20. 08. 2022
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 44 500 Kč
  • Cena letenky
  • 15 000 Kč
  • Celková cena
  • 59 500 Kč

Předběžný program zájezdu Tádžikistán - náročnější trekování v Pamíru

1. - 3. den: Letecky Praha - Dušanbe s přestupem v Istanbulu. Odlet z Prahy odpoledne, přílet do Dušanbe, hlavního města země, nad ránem. Vyřízení formalit, cca v 5:00 se dostaneme z letiště a co nejdříve vyrazíme do jižní části země, do oblasti Gornyj Badachšán, abychom se ještě tento nebo další den dostali do města Khorog, správního centra celé oblasti. Ideální by byl nocleh již v Khorogu, v nadmořské výšce cca 2100m. Další den cesta do Langaru a nocleh zde, v nadmořské výšce 2850m. Po cestě prohlídka impozantní pevnosti Yamchun a poblíž Langaru návštěva pole petroglyfů, s přibližně 6000 exempláři, největšímu v celé oblasti Pamíru.

4. - 5. den: Lehký, ale z hlediska aklimatizace důležitý a nezbytný trek - a navíc krásný - s noclehem ve výšce 3950m na louce pod impozantním vrcholem Pik Engels, 6510m, jehož jižní stěnu uvidíme v plné kráse... Druhý den návrat k cestě a přesun zpět do Khorogu.

6. - 14. den: Doprava do obce Bulunkul, východiska k našemu hlavnímu treku. Trek by mohl mít název třeba "Napříč Pamírem cestou horských jezer". Nepůjdeme samozřejmě napříč celým Pamírem, ale více než 120 km není žádná maličkost. A těch nádherných horských jezer bude opravdu hodně a asi nejkrásnější z nich je safírově zelenomodré jezero Zarojkul. Nejvyššími průsmyky budou Langar, 4610m a Shtik Lazar, 4795m. Po osmi dnech v pustině dojdeme k vesnici Bardara, k nádherné pamírské vesnici, kde se čas jakoby na století téměř zastavil. 

15. - 20. den: Bude-li to možné, podnikneme dle času kratší či delší trek k dalšímu legendárnímu pamírskému jezeru, k jezeru Sarez, buď jako šestidenní přechod mezi vesnicemi Barchidev a Bachor nebo jako kratší trek s návratem do vesnice Barchidev. Nebude-li možná žádná z těchto variant (jezero Sarez bylo až donedávna pro cizince nepřístupné a i nyní vydává povolení do této oblasti pouze jediná organizace), zvolíme jeden z treků v oblasti jižního Pamíru.

21. - 23. den: Rezervní den pro případ nečekaného zpoždění a poté dlouhá cesta zpět do Dušanbe. V případě času prohlídka Dušanbe. Přesun na letiště, odlet a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (místní hromadnou i pronajatou), ubytování (4 - 5x pod střechou, zbytek ve stanu - tábořiště na treku), českého průvodce, povinné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum (předem elektronicky), případné vstupy, strava, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné testy na COVID-19.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza do Tádžikistánu se budou vyřizovat předem, elektronicky.

Vybavení

Vlastní stan, spací pytel, karimatka, vařič.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.