Nabízíme Vám další středoamerický koktejl, opět perfektně namíchaný! Jen málokterá kombinace zemí může nabídnout téměř vše – starověké památky, malebná novověká historická města, aktivní i vyhaslé vulkány, tropické pralesy i průzračné moře. Tento zájezd to ale nabídnout může.

Guatemala, Belize - jedinečný aktivní zájezd

S námi neprocestujete během jedné krátké cesty celou Střední Ameriku – to musíte s někým jiným. My si přejeme, abyste z každé země poznali více, než jedno či dvě každému známá místa. Náš program jsme ještě více vyladili a dva delší přejezdy nahradili bohatším programem!

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 37 500 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 59 500 Kč

Předběžný program zájezdu Guatemala, Belize (a Salvador)

Vhodný termín: leden, únor, březen

1. - 3. den: Letecky do Belize City, hlavního města Belize, v závislosti na času příletu krátká prohlídka města a okolí. Muzeum of Belize, katedrála Sv. Jana, vládní budova,… Půldenní výlet k významné mayské památce Altun – Ha. Odpoledne třetího dne přejezd typickým místním barevným autobusem do Orange Walk.

4. den: Hlavní mayská památka na území Belize: Lamanai, kam již samotná cesta motorovým člunem napříč tropickou džunglí je zážitkem. Tuto památku absolvujeme s místním průvodcem. Impozantní pyramida a unikátní Chrám masek.

5. - 6. den: Přes hlavní město Belize City na ostrůvek Caulkner a konečně prostor pro na tomto zájezdu vzácné chvíle lenošení, případně vlastní aktivity. Tyto ostrůvky, tzv. cayes jsou symbolem celého Belize. Možnosti výletů na potápění či šnorchlování nebo jen odpočinek u dobré rybí speciality.

7. - 8 den: Přejezd zpět do Guatemaly, do městečka Flores. Tikal – snad nejúžasnější místo v celém mayském světě. Vysoké pyramidy tyčící se nad džunglí, neskutečné pohledy z jejich vrcholů na oranžově či fialově kvetoucí pralesní velikány. Téměř celodenní prohlídka tohoto klenotu – Velké náměstí s chrámem Velkého Jaguára, centrální akropole, komplex třicetiosmi struktur Ztracený svět, další náměstí a chrámy, … Jistě velký zážitek i pro toho, kdo již jednou Tikal navštívil třeba v rámci zájezdu do Mexika. Přejezd do Guatemala City nebo přímo do Antiguy.

9. den: Guatemala Antigua, jeden z nejkrásnějších koloniálních klenotů celé střední Ameriky, ležící mezi třemi vulkány – Agua, Fuego a Acatenango. Plaza Central s proslulou fontánou, paláce, katedrála. Nejkrásnější kostely La Merced a San Francisco. Rujnový klášter Santo Domingo, přeměněný na skvělý muzejní komplex. Možnost nenáročného výstupu naučnou stezkou pod činnou sopku Pacaya, 2600m.

10. - 11. den: Příjezd k jezeru Atitlán. Zapomenutá městečka a vesničky zasazená do úchvatného prostředí jezera Atitlán a tří vulkánů kolem. Na jihu Tolimán 3158m a Atitlán 3537m, na jihozápadě San Pedro 2995m. Zastavíme se v několika vesnicích, podnikneme krátké vycházky a zájemci dostanou prostor pro výstup na jeden z vulkánů, zatímco ostatní mohou absolvovat lehčí tůru na mirador ( vyhlídku ) Tepepul. Quetzaltenango – centrum mayského lidu Quiché. Katedrála, divadlo, muzeum přírodní historie.

12. den: Okolí Quetzaltenanga - městečko Salcalá známé produkcí typických lihovin, vesnice San Andres Xecul a její bizardní pestrobarevný kostel, pohledy na vysočinu. Zunil – pohanský bůžek San Simon, kostel s krásnou fasádou. Fuentes Georginas – nejlepší termály v Guatemale.

13. den: Den pro vlastní fakultativní aktivity. Pro zdatné jedince zorganizujeme výstup na nejvyšší horu Střední Ameriky, volcán Tajumulco 4220 m. s místním průvodcem. Pohodovějším cestovatelům nabídneme návštěvu unikátní archeologické lokality Abaj Takalik a relaxaci v jednom z grandiózních vodních parků v „mexicko-holywoodském“ stylu, Xocomil nebo Xetulul.

14. den: Návrat do hlavního města, během přesunu ještě ale chceme pobýt na proslulých trzích v Sololá, kam se každý týden scházejí a sjíždějí lidé z širokého okolí. Guatemala City, v případě dostatku času ještě krátká prohlídka centra hlavního města.

15. - 16. den: Odlet z Guatemala City a návrat do Evropy nebo pokračování do Salvadoru.

===============================­=======================

Fakultativní rozšíření  – Salvador

Byla by nesmírná škoda vynechat tuto malou, sympatickou zemi. Sice zde už neuvidíme tak bombastické památky jako v Guatemale ani se nevykoupeme v průzračných vodách Karibiku jako v Belize, ale budeme se pohybovat ve velmi malebné krajině, procházky i výstupy budou svojí náročností vhodné téměř pro každého, vychutnáme si vlny Pacifiku a čas se zde opravdu téměř zastavil…

1. den: Přejezd z Guatemala City do hlavního města San Salvador – centrální náměstí Plaza Barrios s metropolitní katedrálou, Palacio Nacional, park Cuscatlán, památník Paměti a Pravdy, národní antropologické muzeum.

2. den: Pronajatým minibusem k jezeru Lago de Coatepeque, kde má svá výletní sídla salvadorská smetánka. Prohlédneme si je z jezera během výletu lodí. Rúinas de Tazumal, nejvýznamější mayská památka na území Salvadoru. V podvečer docestování do Tacuby.

3. den: Parque National Imposible Asi šestihodinový průchod tímto nádherným parkem. Dle kondice a nálady účastníků zvolíme nejvhodnější trasu. Odpoledne a večer koupání v Pacifiku. Palmový hájek, kokosové ořechy, nádherné vlny a velká láhev rumu v ceně!

4. den: Ráno ještě pohoda u moře, poté cesta do Santa Anny po tzv. Ruta de las Flores – Cestě květin – je to nejmalebnější část země, srdce oblasti kávových plantáží. Malebná městečka, vyhlídky, kulturní tradice. Alespoň ve dvou městečkách se na chvíli zastavíme. Horská vesnice Juayúa. Koloniální městečko Ataco, kde se zastavil čas.

5. den: Santa Anna, další nádherné koloniální městečko s gotickou katedrálou. Parque Nacional Los Volcanos, jeden z pokladů Salvadoru. Asi čtyřhodinový snadný výstup s povinným průvodcem na jeden z dvojice vulkánů – Volcán Izalco nebo pravděpodobněji Volcán Santa Anna (úžasný kráter s brčálově zeleným jezírkem). Návrat do San Salvadoru, dokončení prohlídky. V případě času ještě přidáme zastávku v Suchitoto – malebném koloniálním městečku zasazeném do překrásného okolí.

6. den: Návrat do Guatemala City, v případě času ještě krátká prohlídka města.

7. - 8. den: Přesun na letiště, odlet a návrat do Evropy.

Cena fakultativního rozšíření je 10000 Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou hromadnou dopravu (bus, minibus), ubytování v turistických hostelech, českého průvodce, kompletní organizaci a zajištění akce, pojištění CK proti úpadku. Cena fakultativního rozšíření o Salvador 10000 Kč zahrnuje opět veškerou společnou dopravu, ubytování, služby průvodce.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy, stravu, fakultativní výlety, poplatky na hranicích, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Náročnost

Jedná se o běžnou turistickou akci, výstupy na vulkány Pacaya a Santa Anna jsou vcelku nenáročné (na Pacayu si lze zakoupit výjezd na koni). Pouze pro zdatné jedince je určen velmi náročný fakultativní výstup na Tajumulco.

Vybavení

Lehčí treková obuv. Není potřeba ani vařič ani stan či spací pytel. Zájemci o výstup na Tajumulco budou potřebovat i teplejší oblečení.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.