Za poznáním památek Incké říše a přírody Peru se vydáme na motocyklech Honda 250 Tornado. Navštívíme světoznámé památky chráněné UNESCO i pravý nekomerční venkov. Celková trasa 2 000 km vede převážně přes hory s průsmyky 4 900 m, podél pobřeží Pacifiku, po asfaltových i offroadových cestách.

 • Termíny
 • 12. 05. 2022 - 28. 05. 2022
 • 12. 05. 2022 - 31. 05. 2022
 • Počet dní
 • 17 dní
 • 20 dní
 • Cena zájezdu
 • 49 000 Kč
 • 56 000 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • 33 000 Kč
 • Celková cena
 • 79 000 Kč
 • 89 000 Kč

Předběžný program zájezdu Peru - to nejlepší na motorce

mapa cesty

1. – 2. den: Přelet Praha – Lima – Cusco.

3. den: Aklimatizaci využijeme poznáním nejvýznamnější památek Cusca (UNESCO) – sluneční chrám Qoriacancha, pevnost Sacsayhuaman.

4. den: Grandiózní asfaltkou s malým provozem, horské městem Abancay v 2 300 m., sedlo 3 940 m do Chalhuanca - cestou mangové plantáže, skalnatá údolí.

5. den: NP Pampa Galeras, přejedeme sedlo ve výšce 4 800 m., cestou jistě zahlédneme vikuně, alpaky a lamy.

6. den: Nasca a let nad obrazci v poušti, přejezd k pobřeží Pacifiku.

7. - 8. den: Podél pobřeží pacifiku po slavné Panamericaně přejezd do Arequipy.

9. den: Arequipa, klenot koloniální architektury na úbočí mystické spící sopky Al Misti (5 821 m). Prohlídka kláštera Santa Catalina - jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, kostel Iglesia La Compaňía, chrám Santo Domigo. Relaxace v některé z hospůdek na překrásném náměstí Plaza de Armas. Alternativně výjezd na motorce do Chapi, známé díky kostelíčku zasvěcenému sv. Panně, kde tryská z podzemí pramen vody.

10. den: Přejezd k Colca Canyon, kde indiáni žijí tradičním způsobem. Oblast výskytu největších ptáků na světě – kondora andského. Scenérií nám bude vulkán Ampato (6 310 m). Večerní koupání v horkých termálních pramenech. Můžete zvolit trasu 170 km po silnici nebo 320 silnice/offroad.

11. den: Přejezd kolem jezera Laguna Lagunillas v 4 220 m do Puna, ležící na břehu inckého posvátného jezera Titicaca. do Puna opět s možností offroudové vložky.

12. den: Lodí na ostrovy Uros a Taquile za poznáním mystického Titicaca - národní rezervace a také nejvýše položená splavná vodní plocha na světě v nadmořské výšce 3 812 m.

13. den: Přejezd do Ayaviri, offroudem nebo po silnici.

14. den: Kaňon Tinajany, podobný Monument Walley v USA, s obřími broméliemi Puja Raimondova s 12 metrovými květy. Přejezd do Cusca.

15. den: Návštěva Machu Pichu (UNESCO) – dávného sídla Inků, doprava autem a vlakem.

16. – 18. den: Kdo má málo času, odletí domů. Ostatní - tropická odměna na závěr. Přelet do Puerto Maldonado. Po řece Rio Madre de Dios lodí na Monkey Island. Následně lodí a pěšky poznávání okolí jedinečného jezera Sandoval, nebo Valencia. Uvidíme opice, vydry obrovské, gaviáry, papoušky, vyzkoušíme i lov piraní a možná spatříme i arapainu (tak jako v r. 2016).

19. – 20. den: Odlet domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Honda 250 CRF, doprovodné vozidlo, ubytování, český průvodce.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM 150 USD, jídlo, vstupné – Nazca 100 USD, Machu Picchu 250 USD, Titicaca 50 USD. 200 USD případný program u jezera Sandoval. Dále pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vratná záloha na motorku 500 USD pro případ poškození motocyklu vaší vinou.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

2

Vybavení

Oblečení na motocykl s chrániči (kolena, lokty, páteř) rukavice do tepla a zimy, přilba, nepromok do deště, motorkářské boty s ochranou kotníku, malý batoh na osobní věci, drobnosti – nůž, čelovka, opalovací krém, sluneční brýle, fotoaparát, kamera,... Vše nakoupíte výhodně v BONMOTO.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Mockrát děkujeme s akcí jsme byli velice spokojeni akorát se na nás trochu projevovala únava z Maroka. Pavla byla nadšená že to zvládla ujet takže akci hodnotím velice dobře a lidi byli výborný, co se týče Bolívie a Chile určitě máme zájem, mám i pár lidí co byli s námi v Maroku, tak by chtěli nějaké informace, délka akce nám nevadí jestli bude 2 nebo 3 týdny záleží co by se vidělo za zajímavosti. Až se vrátíme z Řecka pošleme foto. S pozdravem L. Roubíček PS – Láďa byl v pohodě a bylo to s ním skvělé, kdyby jel za rok Bolívii a Chile byli by jsme rádi, ještě jednou mockrát dík

  L. Roubíček