Namibie je země stvořená pro dobrodruhy, vyznavače safari s nejbohatší zvířenou, milovníky pouští a vzácných skalních útvarů s pravěkými kresbami. Jeden z nejúspěšnějších zájezdů naší CK posledních let nabízí pravděpodobně nejrozsáhlejší program v Namibii ze všech našich cestovních kanceláří. Je odladěn do nejmenších detailů na základě zkušeností z uskutečněných cest v letech 2012, 2014 - 2018. Na našich zájezdech neprojedete Afriku stylem sedm zemí za tři týdny, my si přejeme, abyste z každé země poznali více, než jedno či dvě každému známá místa. Pokud tedy chcete opravdu poznat tuto krásnou africkou zemi, pak jste srdečně zváni. 

Kvůli důležitým rezervacím je třeba podávat přihlášky s dostatečným předstihem.

Jsme hlavní organizátoři zájezdu. Průvodcem bude opět klienty velmi oblíbený Tomáš Malý. Zná jih Afriky jako své boty, takže budete opravdu v těch nejlepších rukách. 

 

 

 • Termíny
 • 27. 06. 2022 - 13. 07. 2022
 • Počet dní
 • 17 dní
 • Cena zájezdu
 • 44 500 Kč
 • Cena letenky
 • 21 000 Kč
 • Celková cena
 • 65 500 Kč

Předběžný program zájezdu Namibie

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutných mezipřistáních přílet do Windhoeku, hlavního města Namibie, vypůjčení vozidla či vozidel, v případě času krátká prohlídka centra nebo zahájení cesty.

3. den: Cesta do národního parku Namib - Naukluft, části Namib, východiska do oblasti světoznámých dun. Vycházka ke stromovým aloím (Quivertrees) poblíž Hauchabfontein - velké seskupení "pravěkých" stromů Aloe dichotoma.

4. den: První vrchol zájezdu. Brzký odjezd a východ slunce nad dunou 45. Dead Vlei – Mrtvá pánev – neskutečně surrealistická krajina mrtvých stromů a oranžových dun nad nimi. Dobrovolný výstup na 300 metrů vysokou dunu. Sossuvlei – okouzlující jezírko uprostřed dun. Hidden Vlei – pro ty, kteří toho nebudou mít dost. Krátká procházka impozantním údolím kaňonu Sesriem. Přesun do druhé části NP – Naukluft.

5. den: Výlet nalehko v pohoří Naukluft – Waterklooft trail. Asi 17km procházku zvládne každý, přesto je i možnost kratšího výletu. Nocleh v místním kempu nebo odjezd na noc do malé, ale vybavené oázy v poušti – Solitaire – kemp, bar, obchod, pekárna.

6. - 7. den: Přejezd do zátoky Walvis Bay se spoustou plameňáků a jiného ptactva. Swakopfmund – malebné, téměř německy působící středověké městečko. Muzeum krystalů, bary, historické domy. Welwitschia drive – výlet pro ty, kteří budou chtít poznat národní rostlinu a symbol Namibie – Welwitschia mirabilis. Možnost dalších individuálních aktivit v okolí obou městeček na moři i na suchu.

8. den: Pobřeží Skeleton Coast. Cape Cross – stotisícová kolonie lachtanů jihoafrických. Pohoří Brandberg, v němž se nachází jedna ze světově nejbohatších galérií skalního umění. Procházka k nejproslulejší prastaré skalní malbě v Namibii – Bílé Paní.

9. den: Jižní Damaraland v oblasti Kaokoveld. Vingerklip – skalní div – balancující přírodní obelisk. Twyfelfontain – obrovská koncentrace skalního umění, tentokrát nikoly malby, ale rytiny. Skalní čedičové útvary zvané „varhany“. Zkamenělý les – miliony let staré zkamenělé stromy. Burnt mountain – spálená hora.

10. - 12. den: Dlouhá cesta na sever, odpoledne v klesajícím sluníčku neskutečně malebné vodopády Epupa na hranici s Angolou. Dvakrát projedeme oblastí Kaokoland – nádherná krajina osídlená namibijskými Masaji – pasteveckým lidem Himba. Na základě jednoznačných ohlasů klientů zde přidáváme den navíc (navíc velmi potřebný i pro odpočinek řidiče) na vlastní aktivity - možnost výletů soutěskou či kajakem po řece, možnost návštěvy domorodých vesnic, poznání života a tradic tohoto národa.

13. - 14. den: Safari v NP Etosha. Jeden celý den a dvě poloviny dne se budeme pohybovat mezi mnoha napajedly této jedinečné přírodní rezervace. Uvidíme spoustu druhů antilop, zebry, pakoně, slony, žirafy, s velkou pravděpodobností také lvy, nosorožce, hyeny, … Spát bychom měli ve vybavených a bezpečných tábořištích Namutoni či Okaukuejo přímo uvnitř parku.

15. - 17. den: Ráno případně ještě v NP Etosha (podle místa noclehu), poté dojezd do Windhoeku, krátká prohlídka centra hlavního města. Sousoší se 33 meteority, „pohádkový“ kostel Christus Kirche, Gathermannův komplex, Národní muzeum v budově Alte Feste. Dle letenek odjezd na letiště, odlet zpět a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidel, palivo do vozidel, permity = vstupné do obou částí NP Namib – Naukluft a NP Etosha, veškerá ubytování – 5× hotel nebo hostel a tábořiště, průvodce, GPS, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, ostatní vstupné, aktivity nad rámec základního programu, víza a náklady spojené s jejich vyřízením, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 21 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR platí vízová povinnost. Víza pravděpodobně budeme zajišťovat předem na konzulátu v Praze. Dalším způsobem je vyřízení předem na ambasádě v Berlíně  nebo víza on arrival po příletu ve Windhoeku - ale ta pravděpodobně nebudeme se skupinou riskovat.

Náročnost

Aktivně poznávací zájezd pro každého, kdo zvládně několikahodinové až půldenní vycházky či výšlapy. Je potřeba počítat s delšími přejezdy autem.

Strava

Možnost stravovat se v místních restauracích bude během pobytu ve větších městech, restaurace jsou součástí i některých kempů. Jinak se počítá s doplňováním potravin v místních obchodech  a s vlastním stravováním.

Ubytování

Většinou na tábořištích ve vlastních stanech, ubytování v hotelu  bude jen výjimečně. Nicméně kempy v Namibii mají na africké poměry velmi dobrou úroveň, většinou velmi čistá sociální zařízení, často kvalitní restaurace, občas i bazény.

Doprava

Veškerou dopravu uskutečníme pronajatým autem. 

Vybavení

Stan, karimatka, spací pytel (do +5°C by měl stačit), vařič.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

 V Namibii jsou otevřené obchody a restaurace bez omezení. Není žádné omezení pro cestování mezi městy a regiony. Vízum je možno získat při vstupu na mezinárodním letišti ve Windhoeku. Podrobnosti zde.

 

Recenze

 • Píší vám po delší době od návratu z cesty po Namibii s vaší CK. Zájezd mi i určitě všem ostatním přinesl nádherné zážitky, byl výborně naplánovaný a velmi pestrý. Vynucená volba náhradního treku ve Fish River Canyonu se ukázal ajako mnohem lepší a schůdnější varianta a navíc jsme si užili nečekaného luxusu. Doby přejezdu bylo leckdy těžké splnit, ale na tak dlouhých cestách asi není možné počítat s rezervou. Obdivuhodně si počínal náš průvodce Tomáš Malý, který stihl nejen bezpečně řídit, zajišťovat program, ale ještě nám vařit vodu na večeři. Pro případné příště bych doporučoval ponechat více času na kvetoucí poušť (třeba dvě lokality), skoro pro všechny to byla nečekaná událost. Děkuji za nevšední zážitky.

  Petr Mokroš

 • So synom sme sa prvýkrát zúčastnili s Vašou CK na takomto druhu zájazdu. Zišla sa veľmi príma partia ľudí, a spoločne sme prešli veľký kus Namíbie. So synom máme pocit, že Afrika nám vliezla pod kožu, a určite sa budeme chcieť vrátiť. Stále je čo objavovať, a sú i iné destinácie, ktoré by sme týmto spôsobom radi navštívili. Prijali by sme jeden deň naviac pri Epupa Falls, poprípade i rozloženie cesty na dve etapy zo smeru Windhoek-Fisher River Canyon. Super výlet bolo i odskočenie si na more, ktorý je síce trochu komerčnejšieho rázu, ale príjemná zmena. Osvedčilo sa nám platenie platobnou kartou, a uvítali by sme doplňujúce informácie o cenách fakultatívnych výletov.

  Magda Forrová

 • Zájezd byl skvělý a průvodce Tomáš Malý opravdu špičkový - po této stránce není co vytknout. Možná by to chtělo upřednit informace ohledně vhodnosti použití platební karty k výběru peněz na místě (proces ve směnárnách je nekonečný, složitý a velmi zdržuje - procestoval jsem hodně zemí, ale tak špatné to nikde nebylo). Trochu upřesnit drobné platby a aktualizovat ceny. Den navíc u Epupa falls by určitě přispěl ke zlepšení zájezdu.

  Zdenek Svánovský

 • Rád bych zareagoval na nedávno odjetý zájezd do Namibie. Předně bych rád vyzvedl skvělý výkon průvodce Tomáše Malého, jeho znalosti, vstřícnost, obětavost, schopnost improvizace a organizace.... Notná dávka štěstí byla třeba i k dodržení programu zájezdu. Šest defektů, dva vyteklé tlumiče, utržená náprava na čepu, prasklý klíňák na alternátor. Nebylo jen mým názorem, že jezdit až na jih země k Fish River Kaňonu by se mohlo z programu vypustit. Zájezd hodnotím jako velmi pěkný, povedený. Děkuji a přeji pěkný den.

  Švarc František

 • V pondělí jsme se vrátili z Namibie nadšení a plní neopakovatelných zážitků. Nevím, komu za zájezd snů poděkovat. Zda, pro nás dosud neznámé, CK Rajbas za skvěle připravený program, gradující největšími peckami - vodopády Epupa a hlavně Etoshou, nebo CK Karavela za jeho zprostředkování. Zcela zvláštní kapitolou byl ovšem průvodce zájezdu. Pro svoji mizernou jazykovou vybavenost jsem odkázán na služby CK. Průvodců jsem poznal desítky, ale ten náš, Tomáš Malý patří do té opravdové špičky! Výborná angličtina, ochota, trpělivost při neustálém opakování informací klientům, obdivuhodné znalosti africké fauny….. Neobyčejná kreativita. V neděli odpoledne nám „odešlo“ jedno auto. V poušti, 80 km od kempu. Když zbývajícím autem odvážel ženskou část skupiny, vypovědělo kousek před kempem službu i to. Průvodce zajistil nejen dopravu zbytku trosečníků z pouště, ale i fungl nová auta na zítřek! V pondělí jsme odjížděli jen s hodinovým zpožděním proti plánu. Osobně jsem mu velmi vděčný za nezapomenutelné dva týdny. Myslím, že se mu podařilo přenést nejen na mne, ale i na ostatní účastníky, něco ze svého nesmírného entuziasmu pro Afriku.

  MUDr. Ivan Kohout

 • Vážení kolegové, přes CK Karavela jsem se zúčastnil zájezdu do Namibie organizovaného CK Rajbas. Dovolím si zhodnotit zájezd svým pohledem. Program zájezdu je velmi dobře zpracován, je vyvážený a pestrý. Osobně bych přivítal o pár dnů více a buď rozdělit dlouhé přejezdy ve 2. polovině nebo naopak přidat Botswanu po cestě zpět do hlavního města, nebo se nevracet do Windhoeku, ale odletět zpět odjinud. Vím, že vše má své pro a proti - cena, vrácení auta apod. a své příznivce a odpůrce. Vše jsme při delších cestách i konzultovali s průvodcem Tomášem Malým. K jeho osobě bych chtěl říct, že se zhostil průvodcování výborně - jeho organizační schopnosti, znalost řízení a komunikace v angličtině jsou výtečné. Ale taky schopnost navodit pohodovou atmosféru a přístup k lidem je bezva. Je to výborný průvodce. Celkově tedy poděkování za velmi povedený zájezd, ve kterém nedošlo k žádnému problému a přesně splnil to, co jste avizovali v nabídce. Drobná poznámka člověka, který hodně prošel a připadá si stále ještě fyzicky zdatný (ve skupině jsem byl nejmladší). Nenazval bych okruh v Naukluftu procházkou, kterou zvládne každý (nakonec zvládne, ale lehká procházka to není). A do podmínek, které jsme zažili my je potřebné i teplé oblečení a pro pár delších výšlapů jsou minimálně botasky dobré. I s těmito věcmi navíc se dá vlézt do menších zavazadel. My měli za 2 osoby 18 a 11 kg i s vybavením na spaní ve stanu a vlastním vařením. Berte to jako pohled a návrh za jednoho účastníka. Hlavní je poděkování za velmi dobře sestavený zájezd a ocenění za výborné průvodcování. Díky a hodně krásných a bezproblémových cest.

  Arny Klein

 • Dobré odpoledne, V červenci jsme se s manželkou zúčastnili vámi pořádaného zájezdu do Namibie. Můžeme s potěšením říci, že zájezd se vydařil k naší spokojenosti. Vhodně zvolený program zájezdu určitě vyhověl i různým očekáváním účastníků, vynikající byl průvodce Tomáš Malý (jako vždy) , dobrá parta.... Snad jako poslední připomínku (abych jen nechválil) bych doporučil zvážit možnost odletu z Vídně přes Addis Abbebu z důvodu kratší vzdálenosti a doby přeletu. A to i za cenu, že někteří mohou odlétat z Prahy a potkat se všichni až ve Windhoeku. Ještě jednou děkujeme vám a Tomáši Malému za výborný zájezd.

  Zdeňka a Petr Procházkovi