• 20 dní83 500 Kč

Unikátní kombinace toho nejlepšího, co Etiopie nabízí. Tři absolutní vrcholy. Vražedná Danakilská proláklina, historický skvost Lalibela a jedinečné kmeny v údolí Omo.  

 

Etiopie je po Nigérii druhou nejlidnatější zemí Afriky, patří však mezi nejchudší na světě. Respekt vzbuzuje fakt, že podle vědců je toto území prvním místem na světě, kde se vůbec začal vyskytovat člověk rozumný, Homo sapiens. Nález kamenného nástroje starého 2,5 milionu let hovoří za vše.
Většinu území Etiopie vyplňuje Etiopská vysočina, kterou od severovýchodu k jihu rozděluje Východoafrická příkopová propadlina. Hlavní město Addis Abeba leží ve výšce 2360 m a má příjemné mírné klima. Nejvyšším vrcholem Etiopie je Ras Dašan (4533 m) ležící na severu země v pohoří Simien.
Nesmírně pestrá vegetace sahá od tropického deštného pralesa a savanových lesů přes vysokohorské lesy a louky až po pouštní rostlinstvo. Ze zvěře v Etiopii spatříte kozorožce, buvoly, zebry, antilopy nyala, opice, krokodýly.
Nejzajímavější jsou však samotní Etiopané. Jejich etnická různorodost je vskutku pozoruhodná a všudypřítomná. Užasnete nad její nádherou. Jen jazyků se v Etiopii se používá na sedmdesát!
Vypravte se s námi do kolébky lidstva. Fantastická výprava pro cestovatelské labužníky. CK Rajbas Vás vezme dál…

Etiopie – základní údaje

vlajka Etiopie

Rozloha: 1 127 127 km2
Hlavní město: Addis Abeba
Počet obyvatel: 87 000 000
Jazyky: amharština (úřední)
Měna: etiopský birr (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Etiopii dozvíte na Wikipedii
Etiopie: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR