• 32 dní212 500 Kč

Přesvědčte se s námi, že poznávání Oceánie není jenom samé koupání, potápění a šnorchlování....

  • 19 dní138 500 Kč

Navštivte s námi méně známé země Oceánie – maličké a k postupnému zániku zatopením zřejmě odsouzené Tuvalu a mnohaostrůvkové Kiribati.

  • 18 dní118 500 Kč

Navštivte s námi známější země Oceánie – království Tonga a souostroví Samoa.

Fidži je osamělá skupina ostrovů v jihozápadní části Tichého oceánu. Dva největší a nejznámější jsou Viti Levu a Vanua Levu. Představují téměř 9/10 celkové rozlohy státu. Všechny velké ostrovy na Fidži jsou sopečného původu, ostatní korálového. Celkem v tomto nádherném pacifickém ráji najdete 322 ostrovů. Na nich se z úzkých pobřežních nížin směrem do středu zvedají nevysoká horská pásma.
Podnebí na Fidži je tropické vlhké, s občasnými ničivými cyklóny přicházejícími v období dešťů od listopadu do dubna. Polovina plochy ostrovů je zalesněna vždyzelenými tropickými lesy, opadavými lesy a savanami. Rostou zde kokosové palmy, bambus a některé vzácné dřeviny.
Na Fidži žijí sovy, papoušci, plazi a hmyz. V mělkých vodách narazíte na množství ryb a korálnatců. Savci sem byli dovezeni až kolonizátory. Přes 50% obyvatel tvoří domorodci. Většina fidžanů žije na největším ostrově Viti Levu.
Poleťte s námi za skutečnou exotikou. Poznáte místa, která viděl jen málo kdo. Vyberte si zkušeného a spolehlivého průvodce.
CK Rajbas Vás vezme až na konec světa.

Fidži – základní údaje

vlajka Fidži

Rozloha: 18 270 km2
Hlavní město: Suva (ostrov Viti Levu)
Počet obyvatel: 830 000
Jazyky: angličtina (úřední), fidžijština, fidžijská hindština
Měna: fidžijský dolar (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Fidži dozvíte na Wikipedii
Fidži: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR