• 25.02.2023 - 05.03.2023 | 9 dní23 000 Kč

Na běžkách polární krajinou s cílem výjezdu na nejvyšší vrchol Finska – Halti 1324 m. Zažijeme neopakovatelnou atmosféru polárních krajin bez vegetace.

  • 03.03.2023 - 12.03.2023 | 10 dní27 000 Kč

Zájezd na běžkách NP Urho Kekkonen –  neobydlenou divočinou u ruských hranic, za poznáním zimní severské tundry.

Porovnání všech běžkařských zájezdů CK Rajbas

Finsko znamená v překladu „země jezer a bažin“. Desetinu území zabírá přes 60 000 jezer! Převládá mírně zvlněný terén, který se na severu zvedá do horských výšek. Více než dvě třetiny rozlohy pokrývají lesy a typickými zvířaty jsou zde sob, los, rys, liška (i polární), medvěd a vlk. Řeky jsou bohaté na pstruhy, lososy a hostí velké množství vodního ptactva.
Laponsko je jedna z pěti provincií Finska. Leží za polárním kruhem na samotném severu země a jde o největší a zároveň nejméně osídlený kraj tohoto státu. V širším smyslu slova však výraz Laponsko zahrnuje mnohem větší oblast přesahující hranice samotného Finska. Táhne se severem celé Skandinávie, včetně Norska, Švédska a ruského poloostrova Kola. My jsme zaměřili náš program na finskou část Laponska.
Jde o pečlivě připravený a několikrát uskutečněný běžkařský zájezd, který Vás nadchne bezprostředním kontaktem s nekonečnou zasněženou krajinou, dokonalými podmínkami pro tento sport a stylovým ubytováním ve skvěle vybavených srubech.
Protáhněte svoje tělo ve stopě za polárním kruhem, vystupte s námi na nejvyšší vrchol Finska, Halti (1328 m), naberte do plic čerstvý severský vítr. S CK Rajbas se dostanete dál…

Finsko – základní údaje

vlajka Finska

Rozloha: 338 145 km2
Hlavní město: Helsinky
Počet obyvatel: 5 400 000
Jazyky: finština, švédština
Měna: euro (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Finsku dozvíte na Wikipedii
Více se o Laponsku dozvíte na Wikipedii
Více se o finské provincii Laponsko dozvíte na Wikipedii
Finsko: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR