• 19.11.2022 - 27.11.2022 | 9 dní41 500 Kč

O Gambii se říká, že je to Afrika pro začátečníky. Náš zájezd takový ale není. I my si v Gambii moře užijeme, ale jen během několika dní - jinak už to bude ryzí poznávání, jak je tomu u všech našich zájezdů zvykem. Sousední Senegal si bohužel necháme na jindy - spojovat v této těžké době několik zemí do jedné cesty by byla cesta do velké nejistoty...

 

  • 16 dní122 500 Kč

 

Užijeme si dostatek nádherných pláží s možností jedinečného šnorchlování. Kde to bude možné, podnikneme krátké poznávací výlety a seznámíme se s nejzajímavějšími archeologickými památkami Pacifiku.

Guam – jeden z ostrovních státečků v Tichém oceánu. Ostrov vulkanického původu je obklopen korálovými útesy a krásnými dlouhými plážemi s bílým pískem a tyrkysovými vodami. Pobyt zde je balada. Užijte si koupání, šnorchlování mezi barevnými rybkami a korály v půvabných zálivech. Talofofo Falls – největší a neoblíbenější vodopády jsou velkou atrakcí. Nejen v hlavním městě Hagåtña je patrná španělská minulost. Po původní obyvatelích Chammoro můžete obdivovat monumentální kameny latte. K výstupu láká poutní hora Jumullong Manglo. Navštivte tropický ostrov Guam, CK Rajbas vám bude na zájezdu do Tichomoří ráda průvodcem.

Guam – základní údaje

obrázek

Rozloha: 542 km2
Hlavní město: Hagåtña
Počet obyvatel: 161 000
Jazyky: angličtina, chamorro

Měna: americký dolar (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Guam dozvíte na Wikipedii