• 30.06.2021 - 08.07.2021 | 9 dní40 000 Kč

Island je pro cestování otevřen za určitých podmínek otevřen. Zájezd šitý na míru turistům, kteří si chtějí po túře dopřát zázemí ubytování pod střechou, odkud podnikneme hvězdicovitě výlety v oblasti jihozápadního Islandu.

Island je ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu. S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů. Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády. Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci, pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány. Právě proto se i vžilo označení „Ostrov ohně a ledu“.

Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.

Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska , kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 330000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.

Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island ochraně životního prostředí věnuje velkou pozornost.
Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů. Často vedou pískem a lávovými poli, proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod vlastního terénního vozidla Iveco, které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.
Kdo neprojel vnitrozemí, nepoznal Island.

Ti z vás, kteří upřednostňují výhody individuálního cestování oproti velkým organizovaným zájezdům, jistě ocení, že naše akce jsou plánované pro maximální počet 8 účastníků !

Podívejte se s námi na Island, odloučený kout Evropy, který zůstává pro většinu lidí velkou neznámou.

Skupinám můžeme na přání vytvořit za výhodných podmínek individuální program, do něhož lze zahrnout něco z místní bohaté nabídky např.: vyjížďky na islandských koních, rafting na ledovcových řekách, projížďka se sněžnými skútry po ledovci, mořské kajaky, jízda terénem na čtyřkolkách, výpravy s průvodcem na ledovec, výpravy za pozorováním velryb atd.

Island – základní údaje

vlajka Islandu

Rozloha: 102 819 km2
Hlavní město: Reykjavík
Počet obyvatel: 330 000
Jazyky: islandština
Měna: islandská koruna (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se dozvíte o Islandu na Wikipedii
Island – aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR