• 02.10.2022 - 16.10.2022 | 15 dní27 000 Kč

To nejzajímavější z Maroka - pouště, soutěsky, vysoká sedla pohoří Atlas, starobylá města s honosnými paláci i menší pouštní a horská městečka.

  • 26.03.2023 - 09.04.2023 | 15 dní52 000 Kč

To nejzajímavější z Maroka - pouště, soutěsky, starobylá pouštní a horská městečka na endurech Honda 250 Tornado. Offroad i pohodové silnice.

 

Maroko je atraktivní destinací, kterou ocení hlavně milovníci hor a exotiky. Podél severovýchodního pobřeží se táhne vápencové pohoří Ríf, nejdominantnější je však rozlehlý Atlas, který se dělí na tři části: Vysoký, Střední a Antiatlas.
Většina Maroka má mírné středomořské podnebí s horkými léty a mírnými, vlhkými zimami. Jih přechází v poušť. Řeky v létě často vysychají a na mnoha místech narazíte na vádí.
Severní úbočí hor pokrývají rozsáhlé porosty dubů a cedrů, v oázách se daří datlové palmě.
Obyvatelstvo Maroka tvoří především přátelští Arabové (asi 2/3) a Berbeři (30%), jejichž kulinářské lahůdky Vás zajisté nenechají lhostejnými. Skvělou atmosféru dokresluje působivá architektura.
Vydejte se napříč Marokem terénním speciálem IVECO, ve kterém v komorním obsazení procestujete za patnáct dní 3500 km. Ukážeme Vám tuto nádhernou zemi z bezprostřední blízkosti. Minimální kriminalita, výborné a levné jídlo, pohodový styl.
Kromě terénního auta nabízíme také variantu pro terénní motorky. V obou případech garantujeme silné zážitky.
CK Rajbas Vás vezme dál…

Maroko – základní údaje

vlajka Maroka

Rozloha: 446 550 km2
Hlavní město: Rabat
Počet obyvatel: 34 000 000
Jazyky: arabština (úřední), berberské dialekty, francouzština
Měna: marocký dirham (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Články o místech ze stejné oblasti: Erg Chebbi, Marrákeš
Maroko: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR
Více se o Maroku dozvíte na Wikipedii