• 31.07.2022 - 20.08.2022 | 21 dní78 990 Kč

 

Lehčí trekování a poznávání v Pákistánu pro středně zdatné milovníky hor.

  • 01.07.2023 - 23.07.2023 | 23 dní69 500 Kč

 

Trek k osmitisícovkám Pákistánu, tak by se dal také nazvat náš zájezd, protože se dostaneme do bezprostřední blízkosti všech pěti horských velikánů, o kterých jsme dosud jen snili.

Pákistán je zajímavou zemí s velice různorodým terénem. Pro centrální část je charakteristická nížina řeky Indus, která odvodňuje prakticky celý stát. Na severu z ní vystupují Himaláje s horou Nanga Parbat 8 125 m, na západě Hindúkuš, jih patří úrodným nížinám Pandžábu, jihovýchod je ve znamení pouště Thar.
Podnebí v horách je drsné a studené.
V pákistánské části Kašmíru se rozkládá pohoří Karákóram, které se táhne 500 km dlouhým obloukem od horního toku Indu rovnoběžně s Himalájem a spojuje Himaláj s Pamírem a Kchun-lunem. Kraluje mu druhý nejvyšší vrchol světa – nejobtížnější a nejnebezpečnější ze všech osmitisícovek – obávaná K2 8 611 m.
Nižší polohy Karákóramu a jeho údolí patří k nejsušším místům na světě, polohy vyšší jsou v zajetí věčného sněhu a ledu. Bavíme se o nejvíce zaledněném pohoří na světě.
V Karákóram jsme pro Vás připravili několik nesmírně zajímavých, světově vyhlášených treků. Vydejte se s námi k bájnému, nepřístupnému Sněžnému jezeru, zúčastněte se velkého přechodu Karákóramu přes vysoká sedla Gondogoro a Hispar, navštivte během Vašeho putování základní tábor K2.
Naše dlouholeté zkušenosti s náročnou vysokohorskou turistikou jsou zárukou Vaší spokojenosti. Náš program v Pákistánu je určen houževnatým jedincům s dobrou fyzickou kondicí. CK Rajbas Vás vezme výš

Pákistán – základní údaje

vlajka Pákistánu

Rozloha: 803 940km2
Hlavní město: Islámábád
Počet obyvatel: 160 000 000
Jazyky: urdština, angličtina
Měna: pákistánská rupie (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Články o místech z této oblasti: K2Nanga Parbat
Pákistán: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR
Více se o Pákistánu dozvíte na Wikipedii