• 27.12.2022 - 06.01.2023 | 11 dní66 500 Kč

Súdán – starověká Nubie. Země, ležící ve stínu egyptského souseda, která však dala Egyptu i svou mocnou panovnickou dynastii. Památky, kde budete pravděpodobně jedinými turisty právě Vy!

Súdán byl do nedávné minulosti největší africkou zemí. Přesto patřil a stále patří k nejchudším. Dne 9.7.2011 byl rozdělen na dva samostatné státy: Súdán a Jižní Súdán.
Náš program v této zemi je zaměřen na prastaré památky, z nichž některé zde stojí více než tři a půl tisíce let!
Je neuvěřitelné, že i v dnešní moderní době zůstávají bez povšimnutí takové klenoty jako například chrám Soleb nebo Jebel Barkal, které byly zbudovány ve 14. a 15. století před Kristem!
Většinu Súdánu vyplňuje rozsáhlá rovina tvořící dno velké pánve Nilu. Na západě, východě a jihu je obklopena náhorními plošinami. Severovýchod je ve znamení písčitokamenité Núbijské pouště, severozápadu dominuje písčitá poušť Libyjská. Nejvyšší horou Súdánu je Kinyeti (3187 m) ležící na jihu země v pohoří Imatong.
Súdánskou přírodu reprezentují sloni, nosorožci, žirafy, lvi, levharti, gepardi, paviáni a mnoho druhů antilop. V řekách žijí krokodýli a hroši, kolem plameňáci a ibisi. Země má jedny z nejvyšších stavů velbloudů na světě. 

Neváhejte a vypravte se s námi do neznámého Súdánu, nechte se ohromit jeho pradávnou historií, zúčastněte se skutečné objevitelské cesty do nitra Afriky…

Súdán – základní údaje

vlajka Súdánu

Rozloha: 2 505 810 km2
Hlavní město: Chartúm
Počet obyvatel: 42 000 000
Jazyky: arabština (úřední), domorodé jazyky, angličtina
Měna: súdánský dinár (aktuální kurz)

Jižní Súdán – základní údaje

vlajka Jižního Súdánu

Rozloha: 589 745 km2
Hlavní město: Džuba
Počet obyvatel: 7 500 000
Jazyky: angličtina, arabština, domorodé jazyky
Měna: súdánská libra (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Súdánu dozvíte na Wikipedii
Více se o Jižním Súdánu dozvíte na Wikipedii

Súdán: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR