• 02.01.2023 - 24.01.2023 | 23 dní89 500 Kč

Jedinečná cesta do  tropické Afriky s výstupy na hory v Kongu, Rwandě a Ugandě.

 

  • 14 dní71 000 Kč

Poznávací zájezd do Ugandy nabízí to nejlepší z této nepříliš navštěvované země na Východě Afriky.

Uganda je rovníková země ležící na Východoafrické vysočině. Průměrná nadmořská výška se pohybuje kolem 900 m. Přestože se jedná o vnitrozemský stát, má přístup k několika velkým vodním plochám, keré ovlivňují jeho klima. Největší z dostupných jezer, Viktoriino (Ukerewe), drží v Africe primát co do rozlohy, na jeho břehu leží i ugandské hlavní město Kampala.
Na západě území se zvedá masiv „Měsíčních hor“ Rwenzori, jehož věčně zasněžené vrcholky patří v Africe spolu s Kilimanžárem a Mount Kenya k jediným trvale sněhem pokrytým horám.
Právě Rwenzori je jedním z hlavních cílů naší výpravy do Ugandy. V roce 2010 jsme zde uskutečnili sedmidenní okruh a pokořili nejvyšší horu Margerita (5109 m). Jsme pyšní na to, že můžeme tyto cenné zkušnosti nabídnout všem zájemcům o vysokohorskou turistiku v Africe.
To však není zdaleka vše, co s námi v Ugandě zažijete. Trekking v národním parku Elgon s výstupem na Wagagai (4321 m), návštěvy vodopádů Sipi, Murchison a Bugajali, prohlídka národního parku Queen Elisabeth, pozorování hrochů, horských goril a další skvělé akce.
Neváhejte a podnikněte s CK Rajbas dobrodružnou výpravu do Ugandy! Vezmeme Vás dál…

Uganda – základní údaje

vlajka Ugandy

Rozloha: 241 548 km2
Hlavní město: Kampala
Počet obyvatel: 27 000 000
Jazyky: angličtina
Měna: ugandský šilink (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Ugandě dozvíte na Wikipedii
Uganda: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR