Část 1 - cca 5 dní na Mauriciu + cca 5 dní na Reunionu

Varianta 1: poznávací + sportovní - intenzivní poznávací program vždy cca polovinu dne, poté (nebo předtím) 2-5 hodinová túra (výstupy na kopce s panoramatickými výhledy a túry v NP Black River Gorges).
Varianta 2: poznávací + odpočinková - intenzivní poznávací program vždy cca polovinu dne, poté (nebo předtím) odpočinek u moře na některé z krásných pláží, případně vlastní výlet na moře s místní CK.
Pozn: na Mauriciu to bude vymyšleno tak, že obě varianty lze dle libosti kombinovat, čili lze se každý večer rozhodnout, kterou variantu kdo následující den zvolí. I první varianta bude s nějakým odpočinkem u moře a šnorchlováním počítat... Nebude to striktně odděleno. Na Reunionu bude většinu programu nutno prožít společně.

Část 2 - cca 8 dní trekking "natěžko" na Reunionu

Varianta 1: každodenní trekking, délka etap 5 - 10 hodin denně.
Varianta 2: není, na tomto malém hornatém ostrově žádný smysluplný alternativní program na tak dlouhou dobu není možný.
Pozn: trekking na Reunionu nám ukáže ty nejkrásnější scenérie, jaké si lze představit, a to jak ryze horské, s typickou tropickou vegetací, tak zcela odlišné, sopečné. Jedeme tam v nejlepším možném období, nicméně klima je opravdu tropické a nebude to zcela snadné. Výhodou je to, že sebou nemusíme tahat příliš teplého oblečení...

Počet účastníků: max. 3 + 1 (nedojde-li k jiné dohodě)

Cena zájezdu: 49500 Kč (1 klient), 39500 Kč (2 klienti), 34500 Kč (3 klienti)

Cena letenek: cca 20000 Kč

Sleva: 5000 Kč při účasti pouze na první části, pokud nebude celá akce plně obsazena

Termín může být případně posunut i na konec září (od 26.9.2020) - podle situace. 

  • Termíny
  • 03. 10. 2020 - 24. 10. 2020
  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 34 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu Mauricus a Reunion

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, mezipřistání, přílet do Port Luis, hlavního města státu Mauricius.

2. - 6. den: Pětidenní program na Mauriciu - viz návrhy možných denních programů. Pořadí jednotlivých dnů se může změnit v závislosti na otvírací době muzeí, apod. Návrhy možných denních programů na Mauriciu:

Denní program 1:
Hlavní město Port Luis: Blue Penny Museum ( s Modrým Mauriciem ), Central market, Aapravasi Ghat (UNESCO), bulvár Place d Armes (Government House, socha královny Victorie,... ), zahrada Jardins de la Compagnie, katedrála, mešita,... Odpočinek na pláži dle vlastního výběru nebo výstup na Le Pouce - 812m, asi tříhodinová túra na horu nedaleko od metropole. https://fitsy.com/mauritius-hiking-routes/73-le-pouce-mountain
Denní program 2:
Okolí hlavního města Port Luis a sever ostrova: mys Beznaděje s kostelem Notre Dame, Pamplemousses - botanická zahrada Sir Seewosaagur Ramgoolam, jedna z nejlepších botanických zahrad světa. Chateau Labourdonnais - nedávno zrestaurovaný nádherný příklad koloniální architektury. Pro zájemce ještě L'Aventure du Sucre - bývalý cukrovar přeměněný na unikátní muzeum. A stihneme-li, tak ještě Eureka - nádherně zrestaurovaný kreolský dům z roku 1830, přeměněný nyní na muzeum. Příjemný malý vodopád Ravin. Odpočinek na pláži dle vlastního výběru nebo asi dvou až tříhodinová túra na hřeben Corps de Garde 719 m. https://fitsy.com/mauritius-hiking-routes/75-corps-de-garde-mountain
Denní program 3:
Západní pobřeží a chvíle odpočinku u vody, tentokrát pro každého - asi nejznámější letovisko Flic en Flac (snad alespoň jednou trochu dobré šnorchlování) a trochu jižnější Tamarin. A odpoledne zahájíme poznáváni krásného NP Black river Gorges - túra Macchabee Trail nebo Parakeet Trail, případně jejich spojení pro vytrvalé. Prostě celé odpoledne v parku, pěšky i autem - vyhlídky, vodopády...
Denní program 4:
Dopoledne odpočinek u moře nebo návrat do NP a výstup na nejvyšší horu země Piton de la Petitr Riviere, 828m: https://fitsy.com/mauritius-hiking-routes/72-piton-de-la-petite-riviere-noire-black-river-peak Odpoledne opět odpočinek u moře nebo další tůra - opět na kopec ale s velkou historickou cenou, proto je toto místo - Le Morne Brabant, 556 m, zapsáno mezi památky UNESCO. https://fitsy.com/mauritius-hiking-routes/86-le-morne-mountain
Denní program 5:
Jihovýchod a východ země. Mahébourg - Monday Market, National History Museum. Nádherný záliv Blue Bay a přilehlý přímořský park. Odpočinek u moře nebo vlastní výlet (poznávací či šnorchlovací) s místní CK na přilehlé ostrovy, alternativně poslední túra - výstup na horu Lví hlava - Lion's Head, 480m. https://fitsy.com/mauritius-hiking-routes/76-lion-mountain . A pak již jen pohodový průjezd z jihu na sever se zastávkami všude, kde se nám bude líbit.

7. den: Přelet na Reunion do St-Denis, vypůjčení auta na 5 dnů, v případě času úvodní krátká túra (cca 2 hod) z vesnice Dos d'Ane na vyhlídku Cap Noir s prvními úžasnými pohledy na Cirque de Mafate.

8. den: Brzké vstávání, po úzkých cestách se stovkami zatáček cesta k vyhlídce Le Maido. Dlouhá túra (6-7 hodin) na druhou nejvyšší horu ostrova Le Grand Bénare, 2898m. Neskutečné vyhlídky (za pěkného počasí) na Cirque de Mafate i nejvyšší horu Piton des Neiges. Naladění se na to, co nás v centrální části ostrova čeká během závěrečného osmidenního treku. A večer ještě možná i koupačka v moři.

9. den: Na několik dní opustíme srdce ostrova a vydáme se na jeho východní část. Z vyhlídky Belvedere je grandiózní pohled do rokle Grand Bassin a právě tam podnikneme asi 4-5 hodinovou túru, až v vodopádu Cascade le Voile de la Mariée (Závoj nevěsty).

10. den: Kromě tří centrálních kalder je nesporným vrcholem pobytu na Reunionu i oblast velmi aktivní sopky Piton de la Fournaise. Budeme-li mít štěstí, můžeme se odvážit až na její vrchol, k okraji krátera Dolomieu, 2522m. Vyrazíme brzy ráno, délka túry je 5-6 hodin, ti nejrychlejší třeba poté stihnou i další túru k vedlejšímu kráteru Rivals, 2243m.

11. den: Z průsmyku Pas des Sables uděláme kratší panoramatickou tůru na vrchol Le Morne Langevin, 2380m. Poté dle času projdeme celý nebo část okruhu s vyhlídkou Coteau du Nez de Boeuf, 2050m. A pak si na jižním pobřeží vychutnáme skalní oblouky poblíž mysu Cap Méchant.

12. den: Obkroužením podél pobřeží se vrátíme do hlavního města, snad stihneme alespoň jeden ze dvou pobřežních treků vycházejících ze zálivu Anse des Cascades, vrácení auta, přesun místní dopravou do St. André a dále do Salazie a malebné vesnice Hell-Bourg.

13. - 20. den: Velký osmidenní trek zahrnující ty nejúžasnější partie všech tří kalder - Cirque de Salazie, Cirque Cilaos a Cirque de Mafate. Absolutní vyvrcholení našeho dosavadního putování, to nejnáročnější, ale pro připravené jistě to nejúžasnější. Podrobnosti viz Návrhy možných denních programů zde níže.

Návrhy možných denních programů během osmidenního treku

Denní program 1: Hell-Bourg - Gite de Beloure -- Trou de Fer - (Coteau Monique) - Refuge de la Caverna Dufour. Extrémně dlouhý a časově náročný den, který se ale dá mnoha způsoby zkrátit.
Denní program 2: Refuge de la Caverne Dufour - nejvyšší vrchol ostrova Piton des Neiges, 3071m - Cilaos. Začátek brzy ráno, odpoledne odpočinek nebo pro neúnavné půldenní túra do skalní rokle La Chapelle.
Denní program 3: Cilaos - Marla = přechod z kaldery Cilaos do kaldery Mafate, cestou přes vyhlídku a kaskádu Bras Rouge a opět pro neúnavné zájemce i s bočním výletem na vyhlídku Cap Boutelle.
Denní program 4 - 7: Královská trasa celého Reunionu - velký okruh kalderou Mafate. Co jsme první den obdivovali seshora, to teď zažijí naše nohy. Marla - Roche Plate - Cayenne - Le Grand Rein - Sentier Scout. Budeme-li se nudit, je zde možnost spousty bočních výletů...
Denní program 8: po GR 1 návrat do Hell-Bourgu. po cestě boční výlet na vyhlídku Piton d'Anchaing, 1356m, dále po části okružní túry Le Grand Sable a vesnicí Ilet a Vidot do vysněného cíle.

21. - 22. den: Návrat do St-Denis, v případě času prohlídka města a jeho největších zajímavostí. Vrácení auta, odlet do Evropy a návrat domů.
Pozn: V závislosti na leteckých řádech se může délka zájezdu lišit o maximálně 1 den, program může být dle toho upraven. Datum odletu a návratu se můše lišit maximálně o dva dny, nebude-li účasníky odsouhlaseno jinak.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Společná doprava po ostrovech (včetně benzínu a případných poplatků), veškeré ubytování (turistické hostely, tábořiště, chaty), českého průvodce, veškerou organizace akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, vstupné do NP a památek, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenkya přeletu Mauricius - Rénion je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu cca 20 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Středně náročný zájezd vhodný pro trekaře a milovníky tropické přírody.

Vybavení

Vlastní stan, karimatka, spací pytel, vařič, vhodné boty na treky.